„Aktualioji istorija“: Kodėl prasidėjo Pirmasis pasaulinis karas? (video) (0)

Tomas Baranauskas ir Algis Kasperavicius | Alkas.lt nuotr.

Tomas Baranauskas ir Algis Kasperavicius | Alkas.lt nuotr.

Laidoje „Aktualioji istorija“ laidos vedėjas istorikas Tomas Baranauskas ir Vilniaus universiteto docentas istorikas Algis Kasperavičius kalbasi apie Pirmojo Pasaulinio karo priežastis ir pradžią (1914–1915 m.).

Kokie didžiųjų valstybių prieštaravimai vedė į pasaulinį karą? Kaip susiformavo du pagrindiniai į karą stosiančių valstybių blokai – Antantė ir Trilypė sąjunga? Kas buvo netikėto šiose sąjungose? Kokį šansą Lietuvai ir Lenkijai teikė sąjungos tarp Abiejų Tautų Respubliką pasidalijusių šalių iširimas? Ar Austrijos-Vengrijos sosto įpėdinio Pranciškaus Ferdinando nužudymas 1914 m. birželio 28 d. Sarajeve buvo karo priežastis? Kaip šis iš pažiūros nereikšmingas įvykis sukurstė stoti į karą didžiausias Europos valstybes? Kokią reikšmę karo pradžiai turėjo Serbijos ir Belgijos priimti sprendimai? Kaip karą įsivaizdavo ir ko iš jo tikėjosi į jį stojančios valstybės? Kaip Vakarų ir Rytų fronte nusistovėjo pozicinis karas? Ką ir kodėl vokiečiai pavadino antruoju Žalgirio (Tanenbergo) mūšiu? Kodėl Vokietijai pavyko greitai užimti Lietuvą? Kokia buvo kariaujančių valstybių karinė ir ekonominė galia karo išvakarėse?

Šiuos ir kitus klausimus aptariame laidos metu.

Kategorijos: Aktualioji istorija, Alko radijas, Istorija, Kultūra, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: