Kaip prižiūrėti naminius gyvūnus pavasarį? (0)

shutterstock.jpg nuotr.

Shutterstock.jpg nuotr.

Namai, kuriuose gyvena bent vienas katinas ar šuo, yra laimingesni. Kuo daugiau augintinių, tuo daugiau namuose džiaugsmo. Tačiau jų šeimininkai žino, kad gyvūnai suteikia ne tik džiaugsmo, bet ir papildomų rūpesčių, mat per juos tenka skirti daugiau dėmesio namų priežiūrai. Ypač pavasarį, kai augintiniai pradeda šertis. Švaros ir gyvūnų specialistai pataria, kaip prižiūrėti augintinius, kad tvarkymasis nevirstų varginančiu užsiėmimu.

Pavasarį nuolatinė kailio priežiūra

Bene didžiausias auginančiųjų šunį ar katę galvos skausmas – kailio plaukai, prasiskverbiantys į visas namų kertes. Ne išimtis ir trumpo plauko draugai. Augintinių centro „Pet City“ atstovas Vilius Dovydauskas sako, kad nuolat prižiūrint gyvūno kailį, plaukai  po namus nepasklinda, taigi augintinius reikėtų dažnai šukuoti arba vesti pas specialistą profesionaliai priežiūrai.

„Nuolatinė gyvūno priežiūra tikrai palengvins tiek jo, tiek jo šeimininko gyvenimą: prižiūrint kailį augintinis mažiau šersis, o nukirpti nagai suteiks ne tik patogumo gyvūnui, bet ir padės išsaugoti grindų dangą, ar baldų paviršių“, – teigia V. Dovydauskas.

Prižiūrint gyvūno kailį, svarbu tinkamai išsirinkti šepetį. Tokį, kuris šukuojant ne tik keturkojui nekeltų streso, bet ir jums būtų patogus laikyti. Renkantis įrankį kailiui šukuoti, reikėtų stebėti augintinio reakciją ir įvertinti, ar jam patinka šukavimas, ar jis jo vengia.

Kartais gyvūnai šeriasi dėl nepilnaverčio ar netinkamo maisto. Pavyzdžiui, šunų šėrimosi priežastis gali būti omega-3 riebalų rūgščių trūkumas. Tiesa, neužsiiminėkite saviveikla – geriau pasitarkite su veterinarijos gydytoju – jis apžiūrės augintinį ir patars, ko jam trūksta.

Kaip šalinti specifinį kvapą

Į vietas, kuriose mėgsta snūduriuoti augintiniai, padėkite nenaudojamą rankšluostį ar kitą minkštą ir lengvai skalbiamą paklotą. Taip išvengsite plaukų ant sofos ar kilimo. Be to, gyvūnui patiks papildoma minkšta vietelė ir jis dažniau ją rinksis poilsiui.

Kita dažnai iškylanti bėda šiltėjančiu sezonu – kvapas. Specifinio augintinių kvapo namuose padeda atsikratyti dažnas jų maudymas. Dar vienas triukas kvapui panaikinti – prieš siurbiant dulkes, pabarstyti kilimus ir kitus medžiaginius paviršius valgomąja soda – ji padės lengviau iš šių audinių išsiurbti augintinių kailio plaukus.

V. Dovydauskas atkreipia dėmesį, kad vietų, kuriose gyvūnas buvo palikęs „turto“, nereikėtų plauti ar valyti tomis pačiomis šluostėmis, kuriomis valomi namai. Žmonės kvapo nejaučia, tačiau gyvūnų uoslė yra gerokai stipresnė, todėl „pažymėtoms“ vietoms naudokite specialias priemones.

Patarimas, sukelsiantis šypseną – sudrausminkite dulkių siurblį

Buitinės technikos gamintojo „Electrolux“ atstovas Laurynas Skruibis pastebi, kad žmonės, turintys gyvūnų, namus tvarko dažniau. Kad ir kaip dažnai yra rūpinamasi gyvūnu, nuolat prie jo budėti neįmanoma, tad tenka pasitelkti namų švaros priemones, kad netvarkingi namai nekeltų nemalonaus jausmo.

„Turintieji gyvūnų nuolat šluoja, siurbia ir valo grindis. Natūralu, kad jiems norisi dažniau tai daryti, todėl jie renkasi siurblius-šluotas ar robotinius dulkių siurblius. Tiesa, tokie nauji prietaisai šiek tiek gąsdina keturkojus, tad jiems reikia laiko, kad prie jų priprastų“, – pasakoja ekspertas L. Skruibis. Šiam teiginiui taip pat antrina V. Dovydauskas ir priduria, kad tam tikras augintinių įpročių keitimas yra būtinas.

L. Skruibis dalijasi patarimu, ne vienam sukelsiančiu šypseną, tačiau jis yra pasiteisinęs. Nors šunys jau seniai nebegyvena gaujomis, evoliucijos pėdsakai taip greitai neišnyksta. Dažnas šuo vieną iš šeimos narių laiko vedliu, o visą šeimą iš dalies suvokia kaip gaują, kurioje veikia sudėtinga santykių sistema. Dulkių siurblys robotas šuns akimis yra pakankamai savarankiškas, kad būtų laikomas atskiru šeimos nariu. Kadangi siurblys robotas po namus juda chaotiškai ir nepriklausomai, šuo jį gali suvokti kaip pažeidžiantį jo statusą, mat pastarasis klauso šeimininko, o siurblys ne. Tad kai kuriems šeimininkams šuniui matant teks suvaidinti, kad „drausmina“ dulkių siurblį.

V. Dovydauskas sako, kad gyvūnų ir namų higiena priklausys nuo to, kiek skirsite laiko savo augintiniui. Tik taip pavasarį bus užtikrinta švara. „Turinčiųjų gyvūnų namų švara ir tvarka priklauso nuo to, kiek laiko jie praleidžia su augintiniais. Niekada nepamirškite, kad geriausiam draugui reikia dėmesio. Į šią dėmesio sąvoką galima įtraukti ir pasivaikščiojimus kartu, ir žaidimus, ir sveikatos bei kailio priežiūrą“, – pastebi V. Dovydauskas.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: