Lietuvos žiūrovams bus atskleista dalelė Europos muzikos paslapties (video) (0)

Matis Hogas (Mathis Haug) | M. Tiserand nuotr.

Matis Hogas (Mathis Haug) | M. Tiserand nuotr.

Balandžio 6 ir 7 d., Lietuvoje, koncertuos prancūzų – vokiečių kilmės gitaristas ir dainų autorius Matis Hogas (Mathis Haug), savyje saugantis nepaprastą bliuzo, folko, gospelo šaknų ir energingo roko receptą. Matis Hogas (Mathis Haug) – šių dienų muzikos bastūnas ir inteligentas, įkvėpimo sėmęsis iš Bobo Dylano (Bob Dylan), Roberto Džonsono (Robert Johnson) ir Tomo Vaitso (Tom Waits).

Į subtilų mišinį jis apjungia garsus, poeziją ir savo įžvalgas, giliai bei prasmingai dainuodamas apie tikrus, gyvenimiškus dalykus.Mano kelias / Parašė savo knygą / Skaitytojas ir rašytojas / Jie beveik vienodi – tai ištrauka iš Mačio Hogo (Mathis Haug) (Prancūzija, Vokietija) dainos „Wild Country“, apibendrinančios šio trubadūro gyvenimo filosofiją: mes egzistuojame kitų akimis ir, atvirkščiai – kiti egzistuoja mūsų akyse. Kreolizacija ir susitikimai su skirtingų kultūrų atlikėjais jam yra tapę muzikos bei gyvenimo pagrindu.

Šių dienų muzikos bastūnas ir inteligentas Matis Hogas (Mathis Haug), apjungia garsus, poeziją ir savo įžvalgas į subtilų mišinį, giliai bei prasmingai dainuodamas apie tikrus, gyvenimiškus dalykus. Šį muzikinį darinį sunku apibūdinti, bet lengva su juo susisieti.

Atlikėjas tarptautinei publikai yra žinomas ir kaip prodiuseris, dirbęs su žinomos Šiaurės Amerikos indėnų dainininkų giminės pažibos Pura Fe albumu „Sacred Seed“ bei Maroko muzikos ambasadorės Aum (Oum) įrašu „Zarabi“.

Koks tas kelias, parašęs Mačio Hogo (Mathis Haug) istoriją?

Ak, ta močiutė

1976 m., Vokietijos miškingame ir kalnuotame Švarcvaldo regione gimęs atlikėjas, užaugo klausydamasis savo močiutės atliekamų liaudies dainų. Ši šauni moterytė surengė anūkui pirmąją gitarą, parodydama ką pati buvo išmokusi groti iš Amerikos kareivių.

Bliuzas iš didžiosios B

1982 m. Matis Hogas (Mathis Haug) su šeima persikėlė į Ardės regioną Prancūzijoje, kur berniukas klausydamasis radijo atrado bliuzą ir Bilį Holidėjų (Billie Holiday), Tomą Vaitsą (Tom Waits), Bobą Dylaną (Bob Dylan), Krisą Vitlėjų (Chris Whitley), Džanį Džopliną (Janis Joplin), Princą (Prince) ir kitus. Kiek vėliau, savo įtaką padarė ir rokenrolas, world muzika, Luis Prima (Louis Prima) laukiniai ritmai bei Brazilijos samba.

Spalvingas laikotarpis

Ko tik nedarė Matis Hogas (Mathis Haug) grįžęs į gimtąją Vokietiją: bendradarbiavo su „Fanda Boom Boom“ (perkusijos, gitarų ir net nuogų šokėjų kolektyvu…), Mat Robertas ir roko trio „Space Foxes“, palaikė hip-hop ritmo sekciją Italijos reperių grupėje. Vėliau Prancūzijoje grojo bliuzą „Spoonfull trio“, svingą su Klaudia dela Korte (Claudio della Corte) ir roką su gitaros legenda Tedu Tuniklifu (Ted Tunnicliffe). O susidūrimas su mokyklos draugu gitaristu anglu Sijamu Teiloru (Seamus Taylor) tapo lūžiu – su juo M. Hogas išmoko vertinti funk ir ritmenbliuzą bei 2003 m., išleido albumą „Mathis and the Mathematiks“.

„Rootstronica“

M. Hogą giliai paveikė afroamerikietiška muzikos kultūra, kurią jis panaudojo savo pirmajame komerciniame įraše „5“ (2003 m.). Šis įrašas atvedė atlikėją į Barseloną, kur prasidėjo jo sėkmės istorija – Ispanijos žurnalistai netgi sukūrė naują žodį, norėdami apibrėžti neįprastą albumo stilių – rootstronica.

Įvertinimai

M. Hogas pelnė „Talent Jazz“ apdovanojimą garsiame „Vienne Jazz Festival“ muzikos renginyje Prancūzijoje ir pasirodė įvairiose kompiliacijose. 2005 m. Prancūzijoje išleistas albumas, buvo pripažintas kritikų ir muzikos profesionalų, transliuojamas prancūziškose radijo stotyse ir televizijose, plačiai aptariamas spaudoje. Šiuo metu atlikėjas yra išleidęs penkis solinius albumus.

Matis Hogas (Mathis Haug) | V. Delfim nuotr.

Matis Hogas (Mathis Haug) | V. Delfim nuotr.

Kur šio atlikėjo paslaptis?

Magnetizmas

Savo pasirodymų metu, M. Hogas atlieka savo misiją – kone apverčia klubus ir renginius aukštyn kojomis, priversdamas auditoriją pajudėti ir palikdamas ją šaukiančią, jog nori dar. Jo magnetizmas, žavinčiai stiprus scenoje kuriamas personažas, kiekvieną koncertą paverčia ryškia sėkme. Dažnai pasirodydamas tik su perkusininku ir būgnininku Stefanu Notariu (Stephan Notari), M. Hogas užvaldo sceną tarsi žmogus – griaustinis.

Nepaaiškinamai gera dueto energija ir gebėjimas išreikšti save yra išskirtiniai, todėl jie skamba kaip pilna grupė.

Bliuzo meistrų technika

Dar daugiau patrauklumo prideda iš senųjų bliuzo meistrų išmokta pirštų technika, leidžianti gitara tuo pat metu atlikti tiek boso linijas, tiek melodijas – nesvarbu ar M. Hogas brazdina akustine gitara meilės baladę ar uždegančias energingas dainas su elektrine šešiastyge.

Svarbūs tekstai

Mačio Hogo dainos yra tarsi asmeniniai himnai, įkvėpti jo savito pasaulio suvokimo. Jos kalba apie aplinkosaugos problemas, Vakarų visuomenės raidą, migraciją globalizacijos rėmuose, kylančią robotų diktatūrą. Iš esmės jis klausia, kokią planetą mes norime palikti savo vaikams, pabrėždamas nerimą keliančius žmonių godumą ir aklumą bei bandydamas pažadinti sąmonę.

Bliuzo, folko, roko turbadūro Mačio Hogo muzika yra neabejotinai populiari Europoje ir po truputį populiarėja visuose žemynuose. Geros dainos, geri muzikantai ir ypatingai gera energija – visa to rezultatas paprasta, nuoširdi bei tikra kūryba. Ateikite į Mačio Hogo koncertus ir įspauskite pėdą į kūrėjo kelią. O gal tai jis parašys ką nors į jūsų gyvenimo knygą? Nes „Skaitytojas ir rašytojas / Jie beveik vienodi“.

Atlikėjai:  Matis Hogas (Mathis Haug): gitara, vokalas, Stefanas Notaris (Stephan Notari): būgnai, Laurentas Deračis (Laurent Derache): akordeaonas

Koncertai vyks: balandžio 6 d., 19 val., Renginių Oazėje, Kaune; balandžio 7 d., 19 val., Vilniaus Keistuolių teatre.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: