Naudingi patarimai, turintiems finansinių sunkumų (2)

Hurtiglannu.com nuotr.

Hurtiglannu.com nuotr.

Pinigai, tikriausiai vienas tų dalykų, dėl kurių jaudinamės dažniausiai. Mums niekada ne gana ir visuomet norime uždirbti daugiau. Dažnai mūsų negelbėja net ir pigiausia greitoji paskola (billigste kviklån). Iš tiesų, reikėtų nepamiršti, jog norint pasiekti gerų rezultatų, svarbu tinkamai valdyti savo pajamas. Mūsų finansinė ateitis yra mūsų rankose, todėl visuomet turime tuo rūpintis patys. Štai keletas patarimų, kurie padės susitvarkyti su turimais finansiniais sunkumais, jei tik bus sąžiningai jų laikomasi.

Perskaičiuokite savo pajamas. Nors tai visiškai natūralu, kai kurie to nepadaro. Turėtumėte tiksliai žinoti kokią pinigų sumą parnešate namo, po to kai sumokami mokesčiai bei turimos ilgalaikės įmokos. Jei dirbate individualiai arba turite savo verslą, tuomet reikėtų paskaičiuoti kiek vidutiniškai uždirbote per paskutinius tris ar šešis mėnesius.

Išgryninkite savo siekį. Norite sutaupyti svajonių atostogoms? O gal atiduoti turimą paskolą? Išanalizuokite savo siekį, jis turi būti aiškus ir įgyvendinamas.  Įvertinkite kiek pajamų galite atidėti kiekvieną mėnesį. Tai gali būti nedidelė suma, tačiau kiekvieną mėnesį turite ją atidėti savo siekio įgyvendinimui. Sutaupyti atostogoms gali pavykti vos per metus. Norint grąžinti paskolą, reikės daugiau laiko, tačiau labai svarbu  mokėti laiku. Kad viskas būtų paprasčiau, pirmiausia, kiekvieną mėnesį privalome sumokėti būtinus mokesčius, įmokas ir tik tuomet skirstyti likusį biudžetą. Visgi, nepakanka tik apibrėžti savo siekio, reikia jį nurodyti tiksliai, su tiksliomis pinigų sumomis, tik taip pavyks pasiekti savo tikslą efektyviau.

Nusistatykite biudžetą. Peržiūrėkite pastovias išlaidas (sąskaitos, draudimas, nuoma ir pan.). Tai išlaidos, kurių negalime išvengti ir jų apeiti. Paskaičiuokite nepastovias išlaidas (maisto prekės, kelionių išlaidos, telefono sąskaita, pramogos, drabužiai, kava mieste ir pan.). Šias išlaidas galime kontroliuoti, ypač paskaičiavus, jog visa tai sudaro gana nemažą sumą kiekvieną mėnesį. Galime pasvarstyti ko būtų įmanoma atsisakyti vardan kitų tikslų. Reikėtų peržiūrėti paskutinių trijų ar šešių mėnesių išlaidas ir suplanuoti kintamąsias išlaidas. Įvertinkite kiek galėtumėte išleisti vieniems ar kitiems dalykams, visiškai jų neatsisakant. Tai padės mąstyti realiai ir po truputėlį pasiekti finansinius tikslus. Visa tai galima padaryti tiesiog kompiuterio arba išmanaus telefono pagalba, arba, jeigu jums paprasčiau, pasinaudoti popieriumi ir rašikliu.

Biudžeto kontrolė. Nepakanka tik nusistatyti biudžetą, privalome jo laikytis. Nusistačius biudžetą, išlaidos niekur nedingsta, pinigai ir toliau veikia pagal savo paskirtį, tačiau reikia juos kontroliuoti. Nuolat turime stebėti savo biudžetą, ar tinkamai jo laikomės ir tik tuomet pastebėsime pokyčius. Jeigu tik nusistatysime biudžetą, bet jo nesilaikysime, rezultatų tikrai nepasieksime. Jei pastebima, jog sunku laikytis nusistatyto biudžeto, galima jį kiek pakoreguoti, planas turi būti realus ir įgyvendinamas.

Su finansiniais sunkumais susitvarkyti gali kiekvienas. Tiesa, yra įvairiausių finansinių padėčių, tačiau visuomet yra išeitis. SMS paskolos (sms lån online) gali išgelbėti tik tą akimirką, bet ką daryti paskui? Realus planas padės į viską pažvelgti atidžiau ir peržiūrėti savo finansinius įpročius. Vos keletas pakeitimų, gali padėti finansiškai sustiprėti. Jeigu problema yra tik tokia, jog niekaip nepavyksta sutaupyti atostogoms, tuomet biudžeto sudarymas, tikrai padės išspręsti šią problemą. Jei sunku išgyventi kiekvieną mėnesį mokant įmokas bankui, tuomet biudžeto sudarymas taip pat gali palengvinti padėtį. Lygiai taip pat ir su kitais finansiniais sunkumais, o jeigu pinigų vis tiek maža, tuomet reikėtų pagalvoti apie platesnes karjeros perspektyvas. Galbūt jau laikas pakilti pareigose ir gauti didesnį atlyginimą.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .

2 komentarai

  1. Manau, jog paskola kartais yra viena iš šių priežasčių sprendimo būdų, tačiau reikia prieš imant paskolą ir gerai apsvarstyti bei peržvelgti siūlomas sąlygas.

  2. Živilė:

    Tikrai aiškiai išdėstytos mintys ir būdai įvertinti situaciją bei skolinimosi reikalingumą. Jei gyveni p stabiliai, tačiau norisi pagerinti gyvenimo kokybę atnaujinant namus, tuomet manau vartojimo-kreditas vartojimo kreditas visai gera išeitis. Juk tvarkinguose, jaukiuose namuose pakils ir tavo paties savivertė, jausiesi laimingesnis, ir tai nėra trumpalaikė investicija. Tik žinoma, įvertinti skolos atidavimo galimybes bei kiek turėsi dėl to atsisakyti, ar tai vis dar teiks džiaugsmą, reikia labai apgalvotai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: