Kodėl nesilaikoma privalomos tvarkos nustatant slaptus KGB bendradarbius? (tiesioginė transliacija) (17)

Prof. Algimantas Urmonas | mruni.eu nuotr.

Prof. Algimantas Urmonas | mruni.eu nuotr.

Sausio 26 d. 11 val. Seime įvyks Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų Audriaus Butkevičiaus ir Zigmo Vaišvilos spaudos konferencija „Lietuvos valstybės tvarka dėl asmenų, slapta bendradarbiavusių su TSRS specialiosiomis tarnybomis, nustatymo. Kodėl jos nesilaikoma?“

Dalyvauja Asmenų, slapta bendradarbiavusių su buvusios SSRS specialiosiomis tarnybomis, veiklos vertinimo tarpžinybinės komisijos pirmininkas prof. Algimantas Urmonas.

Žiūrėkite tiesioginę spaudos konferencijos transliaciją ir užduokite klausimus internetu ČIA (nuoroda veiks vykstant spaudos konferencijai):

Kategorijos: Politika ir ekonomika, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .

17 komentarų

 1. Jurijus Subotinas:

  Ir Butkeviius ir Vaisvila nekarta sake, kad KGB buvo galinga tarnyba galingoje alstybeje. Tai gi tik susirinkus “sajudzio aktyvistams” LT Mokslo akademijoj KGB, pagal savo pareigas privalejo suimti visus “sajudzio aktyvistu iniciatyvine grupe”. Kodel taip neivyko, o gal pati KGB kure ir “stogavo” ta “sajudi”?

  • Jei nebuvote tuo metu MA salėje, tai dar yra gyvų – kurie ten buvo. Pavyzdžiui aš. Galite imti ir paklausti mūsų. Ar Jums labiau norisi kurti sąmokslo teorijas – juodintį Sąjūdį, ponas Subotinai? Beje, o kur Jūs buvote tuo metu – kai Sąjūdis triūsė?

   • jurgis:

    ar neaišku? Burdenkos gamykloj jedinstvą ruošė…

   • dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

    Blogai Jonai. Jurijus Subotinas nurodo savo vardą, pavardę ir net telefoną nurodo. O kaip jis į Jus kreipsis, jeigu Jonų Lietuvoje yra 80000?
    Matydamas realią padėtį, antikonstitucinius Seimo rinkimus visą laiką, matydamas kaip begaliniai įžūliai Lietuvos valdžia kaunasi prieš Lietuvos Konstituciją, matau, kad J.Subotino žodžiai turi realaus pagrindo. Man būnant ir KPI Sąjūdžio taryboje ir Kauno miesto Sąjūdžio taryboje, pagal mano supratimą, deja, potencialių kgbsitų tikrai buvo pagal jų veiklą.
    Esu klausinėjęs tų, kurie ten buvo, toje MA salėje, kaip jie sužinojo, kad yra kuriamas Sąjūdis? Man atsakė, kad 11 val. vakaro jam paskambino iš Vilniaus ir pranešė, kur jis turi būti rytojaus dieną. O kai klausiau kas prenešė? Tai po to keistai į mane pažiūrėjo, nieko neatsakė ir nuėjo.
    Būtų ABSOLIUČIAI kvaila teigti, kad kgb neprižiūrėjo Sąjūdžio. Tai priklauso prie NEĮMANOMŲ įvykių. To nesuprasti gali tik absoliučiai nemąstantis. Taip manau. Taip pat manau, kad Sąjūdžio veiklai išsiplėtus į jį prigūžėjo ir patriotų. O tada ir buvo Sąjūdis SUNAIKINTAS. Liko taip vadinamieji Sąjūdžio “kūrėjai”, kurie naikina hibridinio karo metodais Lietuvos valstybę. Gal ir to nematote? Kaip jau daug kartų rašiau, Lietuva dabar yra OKUPUOTA ir tų pačių ir valdoma, tik komandos pasikeičia dėl “demokratijos” vaizdo. Iš tų pačių 6377, kur ir B.Genzelis yra paminėjęs. Tai gerai organizuota slaptoji armija. Apie ją rašė ir Alke Valdas Vasiliauskas. O jie žino ką kalba. Toks vaizdas. O kaip Jūs manote?

  • Jurijau,
   stebini savo klausimu – pats kadaise rašei, kad buvai KGB, tai ir žinai, kad Sąjūdis – KGB buvo vos ne per pusę pripildytas savo agentais.
   Kas kita, kad ne kurie iš jų apmovė KGB ir nuvairavo Lietuvą į Vakarus. 🙂

 2. Jurijus Subotinas:

  Vaisvilos buvo minima Motiekos pavarde. Taciau, kodel Vaisvila nutyli apie tai, kad 1991-ais kovo 7-ta diena, pries “isrorini” balsavima kovo 11-ta, Motieka ir dar trys LTRS AT deputatai M.L.,R.O., K.P. buvo nuvaziave i Maskva, kur kartu su tuometiniu TSRS UR ministru Sevarnadze nuvyko i USA ambasada tam, kad gauti rastiskas garantijas, kad su taip kurie balsuos uz “Lietuvos nepriklausomybe” – nieko neatsitiks. TIK PO TO VISI LTSR “deputatai”, TAPO “signatarais” su tukstantinem rentom ir su ivairiomis privilegijomis.Gal paciam Vaisvilai tai nera naudinga?

 3. Diedas:

  Neskaitykit nusenusiu kremliaus ziurkiu ir visokiausiu subotinu paistalu. Ju tikslas kelti sarsala, skleisti nepasitikejima Lietuvos ateitimi. Visiems skrebvaikiams liepta kapstytis sude, jie su malonumu tai daro.

 4. Diedas:

  Juracka, Alkas tautinis portalas, o tu maskolis. Paciam nera ka cia veikia. Varyk su savo “teisybe” i savo delfi Ten tokiu simtai susirenka.

 5. Alko redaktoriams PRAŠYMAS:

  Gerbiamieji Alkiečiai, kodėl negerbiat savęs? Kodėl čia prileidžiat tą beprotį subotiną? Ar negalit blokuot jo epasto, IP? Gerbkit skaitytojus.

  • Tvankstas:

   Alkas laikys Subotiną kaip toreodoras savo raudonąją skraistę erzinti skaitytojus ir pasisakančiuosius.

   • dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

    Labai įdomu, mane Alkas lt labai daug kartų CENZŪRAVO, net teko du straipsnius apie tai rašyti. Gal jau pasitaisė, paklūsta LR Konstitucijai? Gal susiprotėjo? Jau beveik 2 metus tirdamas situaciją Lietuvoje darau labai artimas išvadas kaip ir Subotinas. Skirtumas tik tas, kad Subotinas teigia, o mano metodas ištirti ir teigti pagal DOKUMENTUS ir matyti realią sitauciją. Paslėpę galvas į smėlį nieko nelaimėsime. Lietuva DABAR yra OKUPUOTA. Štai kokios nemalonios išvados. Kaip matote savo vardu rašau, viskas yra PUBLIKUOTA, virš 70 straipsnių. Skaitėte? Ar tik propaganda Jums patinka?

    • Tvankstas:

     Jūsų keletą straipsnių esu skaitęs ir juose pareikštoms mintims turiu pritarti didžiąja dalimi. Parašyta jausmingai, lyg ant bedugnės krašto norint šūktelti žmonėms : ‘gelbėkitės nuo melo’.
     Turiu neblogą supratimą, kaip 1917 m. įvykiai buvo ruošiami nuo 1717 m., kaip buvo paruošiami 1991 m. ir tęstinumas iki šiandien, kaip vyksta išskyrimas ir kaip sujungimas, kaip liberalizmo pelėsinė taktika užvaldžiusi žmonių sielas šiandien.
     Be buitinio matymo savo gyvenimiškąja patirtimi, yra dar ir matymas teologiniu – filosofiniu amžinybės požiūriu, ir matyti Lietuvą ir lietuvių tautą, kaip ir mano giminių kelias kartas, gyvenus čia, esant dabar ir būsiant ateityje, bet ne ištirpsiančias buitiniame rusėjime ar vakarėjime, išnykstant į dabar stumiamą iš ES vienos rasės, vienos kalbos gyventojų beveidę minią – ES pilietis, kaip jau turime ir patirtį – buvome SSSR piliečiais.
     Jei jau Rusijos titulinė tauta pavergta ir išniekinta nuo 1917 m., likusi be rusų inteligentų, savo bolševikiniais gaivalais užliejusi imperijos pakraščių tautas, tai nejaugi tą prigimtinį grubumą turime dar kartą priimti kaip malonę, gelbėjantis nuo sodomitinės ES dabar jau savanoriškai pulti į Rusijos glėbį, kaip išsigelbėjimą ir ištirpti susirusinant ? Turime suprasti, kad Vytauto laikais apie Smalėnišką kaimuose žmonės kalbėjo lietuviškai, dėl įvykdyto Vilniaus krašto užėmimo lietuviškumas atsitraukė dar 100 – 150 km į vakarų pusę.
     Esu užsiėmęs kitais dalykais, tiesiog neturiu laiko tęsti pokalbio, su Jūsų straipsniuose pateikiamais objektyviais faktais sutinku, dalis išvadų, mano akimis, yra pritrauktos iki norimo ir geidžiamo siekio, atlikus tai dėl dalies kitų faktų nežinojimo kalbamajame dalyke ar praslinkus gudriais nutylėjimais, todėl linkiu pasiskaityti Aristotelio ‘Apie sofistinius nukrypimus’ ieškant Tiesos ir nepasiklystant meluose.
     Pažinti Tiesą, kaip Viešpaties paslaptį žmogui, yra siektinas žmogiškos sąmonės savigarbos reikalas.
     Linkiu Jums pažinimo gelmių.

 6. Bartas:

  Trieskit miltais visokie “subotinai” , vėlu , mes pabėgom iš maskovijos imperijos .
  “prasčiai nemitaja rasija…” (neturiu kirilicos raidyno).
  Tai ką. Mūsų “kgbistai apmovė subotino kgbistus” , chi ,chi, chi… Tau pulkininkas , o man Tėvas pasakojo, grįžęs iš jūsų “gulago”. Kai vienas lietuvos partizanas ,pranašaudamas maskovijos “balševikams” sakė ”.Užkariauti mus jums pavyko, bet išlaikyti nesugebėsit”. Kruvinom putom spjaudėsi “išvaduotojai” sėdėdami “lageriuose”,garbindami savo kruviną tironą.

 7. Žemyna:

  Žiūriu, žmonės ne juokais įsitraukė į diskusijas su Alko naujoku? Juk didelė garbė ne tik apskritai pastebėt jį čia ką nors parašius, bet ir atsiliepti, bendrauti su tuo, katras maloniai pasitiko brangius svečius prie Bokšto, maloniai surengė ekskursiją džentelmenams, surengusiems aikštėje prie jo šokius, pvz., tango tanko vikšrais ant jaunos mergaitės kojų. Pagautas įkvėpimo, net apie tai nepagalvojo, jog ten galėjo būti ir Lietuvos Rusų, Ukrainiečių, Baltarusių, petis petin su mumis ten stovėjusių, ir jie galėjo po vikšrais kristi tanko pargriauti. Bet juk tai nesvarbu buvo – juk didysis vadas pasakė „Baby narožajut!”…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: