Sausio 12 d. Laisvės gynėjai pašventins Lukiškių aikštę (13)

J. Česnavičiaus nuotr.

J. Česnavičiaus nuotr.

Sausio 12. d 10 val. Lietuvos Respublikos Seime prasidės iškilminga Laisvės gynėjų rikiuotė ir jų susitikimas Kovo 11 aktų salėje. Pasibaigus susitikimui, 16 val. nuo Seimo rūmų prasidės Laisvės gynėjų ir visuomenės eisena iki atnaujintos Lukiškių aikštės. Eisena vyks su deglais ir nužudytų bei nukankintų per sovietmetį Lietuvos patriotų paveikslais.

Atvykus į aikštę, bus padėtos gėlės prie šalia buvusių KGB rūmų esančio paminklo ir aikštėje prie kryžiaus. Svarbiausias veiksmas vyks Lukiškių aikštėje, Šimtmečio rato centre. Čia bus simboliškai įamžintas per amžius kovojusiųjų ir žuvusiųjų už Lietuvoslaisvę atminimas. Tuo tikslu į kapsulę sudėta nedidelėse dėželėse 60 relikvijų, žemės žiupsnių iš įvairių Lietuvos ir kitų šalių vietų. Relikvijos ir žemė paimtos: iš Žalgirio ir Saulės mūšio vietų, Gedimino kalne rastų sukilėlių palaikų užkasimo vietos, 1831 m., 1863 metų valstiečių sukilimo kapaviečių bei Kryžių kalno, Širvintų ir Giedraičių mūšių su lenkais vietų, nežinomų karių, žuvusių 1918-1921 metais, kapų, bei iš didžiausių partizanų mūšių su okupantais ir jų žūties vietų, o taip pat generolo Adolfo Ramanausko-Vanago, Juozo Lukšos- Daumanto ir jo giminės, Antano Kraujelio ir kitų laisvės kovotojų, Rainių miškelyje nukankintų patriotų, Sausio 13-osios, Medininkų aukų bei kitos šventenybės.

Kapsulė su išvardintomis šventenybėmis ir kita, mažesnė, su atitinkamais dokumentais, bus pašventintos ir palaidotos suformuoto rato centre. Ant kapsulių dangčių užrašyta 1918.02.16- 2018.02.16 d. Virš palaidptų kapsulių bus uždėtas marmuro dangtis su užrašu: PER AMŽIUS KOVOJUSIEMS IR ŽUVUSIEMS UŽ LIETUVOS LAISVĘ.

„Ši vieta Lietuvos sostinėje turės tapti šventa. Vasario 16 dieną Lietuvos 100 m. jubiliejaus proga į aikštę kviečiame piliečius iš visos Lietuvos. Tikimės Lietuvos jaunimo ir meno žmonių, šviesuomenės paramos. Reikalausime, kad iki 2018 m. vidurio būtų iki galo sutvarkytas pagal projektą šimtmečio rato memorialas, o iki 2019 m. vasario 16 dienos greta jo kad iškiltų skriejančio Vyčio skulptūra. Pakvieskite į renginį savo šeimos narius artimuosius, bendražygius. Organizacijų atstovus kviečiame ateiti su vėliavomis bei  transparantais“, – sako vienas iš šių iškilmių rengėjų – Laisvės kovotojų sąjungos garbės pirmininkas, „TALKA kalbai ir tautai“ narys Jonas Burokas.

Renginio rengėjai: Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjunga (LPKTS), Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių bendrija (LPKTB), Lietuvos laisvės kovotojų sąjunga  (LLKS),  Nevyriausybinių organizacijų koordinacinė taryba (NOKT), Asociacija „Talka kalbai ir tautai“, Nepriklausomybės gynėjų sąjunga  (NGS), Sausio 13 brolija, Lietuvos Sąjūdis.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

13 komentarų

 1. Iš Lenkijos:

  Pagarba sausio 12d. Iškilmių organizatoriams ir rėmėjams,kurieVilniaus Laukiškių aikštėje Šimtmečio rato centre simboliškai įamžins ir pašventins per amžius Kovojusių ir Žuvusiųjų už Lietuvos laisvę atiminimą. Tad,tebūnie ši vieta su Lietuvos didvyrių relikvijomis šventa visuomet ir per amžius!

 2. Romanas:

  Vadinasi, jei bus kitoks pastatytas paminklas, nei nori šitas talibanas – bus Šėtono darbas. Talibane, pirmyn! Įdomu koks kunigas šventins?

  • Tikrai verta dėmesio veikla — sukurti šventą Tautai vietą, prie kurios derės ne bet kas, o tik taurus paminklas.
   Ar tai bus Sakalausko raitelis, stovintis ant dviejų kojų, ar kitoks Tautos gynėjų vertas paminklas ne taip ir svarbu, svarbu, kad jis išreikštų Tautos šuolį iš garbingos praeities į Tautos vertą ateitį. Tokie juk ir buvo šimtmečius už Laisvę kovojusių ir kritusių karžygių siekiai.

   • Didesnės vagystės,
    kuri įvardijama kaip ŠVENTVAGYSTĖ,
    net Stalinas nebūtų sumąstęs.

    1912 m. Titanikas (irgi šventintas buvęs).

    • ir dar Sausio 13-tosios išvakarėje apsidergt:
     “1918.02.16- 2018.02.16 d. Palaidojus kapsules…”

     tiek pablūst po KOVO 11-osios – Sausio 12-tą Vasario 16-tos įrašais
     (lyg tyčiom kas nelaimę užtraukt …t r a n s p o r a n t a i s atgijo iš KGB)

     sumaištis ir tiek (iš ko).

     • Žemyna:

      Reikia manyti, per mažai savanorių talkina Alkui. O kai darbuojasi vos pora entuziastų, tai pervargsta, nepajėgia be poilsio dienų tokios daugybės tekstų „pavežti”… Pridaro elementarių klaidų, kurių ir nepastebės, kol gerai nepasilsės.
      Tačiau rimčiau apie tai pagalvojęs, gal net ne vienas galėtų rasti laiko tam, kad pagerintų tekstų kokybę – dėl mūsų pačių ir dėl mūsų vaikų? Kad ir jiems būtų įdomu čia lankytis.
      Kad kiekvienas pasirinktų jam artimą temą, ir bent po porą tekstų iš to skyrelio peržiūrėtų, klaidas ištaisytų ir Alkui išsiųstų? Gal ir vaikus, vyresniųjų klasių mokinius įtrauktų – jiems tai būtų labai naudinga tekstų supratimo praktika, be to, mažiau laiko skirtų Delfio „žvaigždžių” kūno dalis apžiūrinėti.
      Tada tai būtų mūsų Alkas, mūsų asmeniniu darbu jo mūras būtų palaikomas. Pabandyti 1-2 val. paaukoti vardan TOS… Manau, Alko pasišventėliams būtų graži staigmena – mūsų, jo skaitytojų idėja Lietuvoms 100-mečiui … 🙂 Na, kaip?

 3. Gustavas.:

  Šauni idėja. Aš su jumis.

 4. Matas:

  Puiki mintis ta kapsulė,tik bėda ta kad liberalbolševikams ne problema išniekint netgi mirusius,o čia tik kapsulė.

 5. Žemyna:

  Tik ką iš Lukiškių. Keista, kad nelaikė savo pareiga čia ateiti nei istorijos bei lietuvių k. mokytojai su mokiniais, nei istorijos dėstytojai su studentais.
  Gal to priežastis – jų nepasiekianti žinia? Vakar jokiuose dideliuose portaluose nebuvo nė užuominos. Tik šiandien ryte trumpai LRT radijas užsiminė.
  Manyčiau, kad internetinės spaudos milžinai turėtų būti įpareigoti nemokamai skelbti apie „apačių”, t.y., visuomeninių organizacijų renginius valstybinių švenčių proga – jei jie patys neturi tokio vidinio poreikio, nelaiko to nė savo pilietine pareiga, tada tai turi būti jiems įaiškinta. Dar nuo mokyklos. O kam mokyklose neįaiškinta taip giliai, kad nebeiškosėtų, tai jau užkopusius ant aukštų finansinių laiptelių reikia paprotint šiai „labdarai”… Nes jei ir toliau Seimo „šviesuoliams” labiausiai rūpės lenkų kalbos gelbėjimas nuo pražūties, tai ateis laikas, kai ten ateis vos du paskutiniai dar gyvi likę…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: