Dirigentas Modestas Barkauskas iš Lenkijos grįžo su Bronzine batuta (0)

Dirigentas Modestas Barkauskas | Kauno miesto simfoninio orkestro nuotr.

Dirigentas Modestas Barkauskas | Kauno miesto simfoninio orkestro nuotr.

Jau šį savaitgalį – gruodžio 1 ir 2 dienomis Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatre vyks kompozitoriaus Mindaugo Urbaičio ir choreografo Martyno Rimeikio sukurto baleto „Procesas“ pagal  F. Kafkos romaną premjeros, kuriose diriguos neseniai tarptautinio konkurso laureatu tapęs M. Barkauskas.

„Proceso“ premjerai besirengiantis dirigentas Modestas Barkauskas praėjusį savaitgalį laimėjo trečią vietą Katovicuose (Lenkija) pasibaigusiame prestižiniame dešimtajame tarptautiniame Gžegožo Fitelbergo (Grzegorz Fitelberg) dirigentų konkurse. Jam, kaip laureatui, atiteko vienas iš tradicinių šio konkurso apdovanojimų – Bronzinė batuta ir 15 tūkst. eurų premija.

Kas penkerius metus vykstančio konkurso komisijos balsavimas lėmė, kad pirmoji premija ir Auksinė batuta buvo įteikta taivaniečiui Su-Han Jang (Su-Han Yang), antroji premija ir Sidabrinė batuta – izraelietei Barai Avnei (Bar Avni). Konkurso komisijos pirmininku (neturinčiu balsavimo teisės) šįmet dirbo lietuvių dirigentas, buvęs M. Barkausko studijų LMTA pedagogas Juozas Domarkas.

„Galutines laureatų pozicijas po komisijos balsavimų nulėmė šimtosios pelnytų balų dalys. Visi jie susilaukė ne tik premijų ir didelės pagarbos, bet ir kvietimų diriguoti tarptautiniuose koncertiniuose turuose“, – pasakoja J.Domarkas.

Dosniausiai iš lietuvių tarptautiniame G. Fitelbergo dirigentų konkurse sėkmė iki šiol šypsojosi kitam maestro J.Domarko mokiniui Modestui Pitrėnui: 2003 m. jis laimėjo Auksinę batutą ir tapo pirmosios premijos laureatu. 2007 m. į konkurso laureatų šešetuką buvo prasiveržęs dar vienas lietuvis Dainius Pavilionis.

„Įtampa konkurse visas dešimt dienų tvyrojo neapsakoma – su teatro spektakliais jos net lyginti neišeina. Diriguoti tenka nepažįstamam orkestrui, laiko pasirengti pasirodymams labai mažai. Žinoma, kūrinius buvau išstudijavęs iš anksto – konkursui ruošiausi jau gerą pusmetį“, – neslepia M. Barkauskas.

Antradienio vakarą, jis kartu su kitais konkurso laureatais, dirigavo iškilmingame koncerte Varšuvos nacionalinėje filharmonijoje, o trečiadienio rytą LNOBT dirigentų kambaryje jau rymojo prie atverstos „Proceso“ partitūros. Laureatas teigia, jog tai – penktasis baletas, kurį jam patikima diriguoti šiame teatre: M.Barkauskas anksčiau stovėjo prie dirigento pulto „Tristano ir Izoldos“, „Karmen“, „Bolero+“, „Romeo ir Džuljetos“ baleto spektakliuose.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: