Žydiškoji kultūra Lietuvoje: praeities atspindžiai ir dabartis (0)

Renginio rengėjų liustracija

Renginio rengėjų liustracija

Vilniaus žydų viešoji biblioteka (VŽVB) maloniai kviečia į Klaipėdos viešojoje Ievos Simonaitytės bibliotekoje lapkričio 29 d., 12 val. įvyksiantį daugialypį renginį, kuriame ketinama skaityti paskaitas bei diskutuoti apie istorinę ir aktualią Lietuvos žydų kultūrą, mėgautis akustine šios tautos muzika.

Renginys yra VŽVB vykdomo tęstinio projekto „Žydų kultūros ir istorijos horizontai Lietuvos regionuose“ dalis. Projekto metu profesionalių lektorių, bibliotekininkų bei muzikantų komanda ketina aplankyti Lietuvos miestus ir miestelius vykdant edukacinę-kultūrinę programą, kurioje persipins istorija, idėjos, diskusijos ir koncertai.

Lietuvoje gyvenusių ir kūrusių žydų bendruomenių įnašo ne tik į valstybės kūrimą, bet ir kultūrinio tapatumo formavimą nagrinėjimas ilgą laiką vyko platesnei publikai dažnai neprieinamuose moksliniuose diskursuose, o aktyvus, veiklus pažinimas daugiausia telkėsi Lietuvos didmiesčiuose. Tačiau situacija pastaruoju metu ėmė keistis. Būtent šiam pokyčiui paspartinti ir skirtas būsimas renginys.

Renginio rengėjai yra įsitikinę, kad itin svarbu skatinti Lietuvos žydų įtakos mūsų šalies raidai suvokimą, šviesti apie litvakų istorinį reikšmingumą ir esamą padėtį, o į šią veiklą įtraukti ne tik didžiųjų, bet ir mažesnių Lietuvos miestų piliečius. Projekto komanda ketina aplankyti Klaipėdą, Šiaulius, Žagarę, Joniškį, Panevėžį, Kėdainius, Kauną, Alytų ir Marijampolę.

Renginio Klaipėdoje metu Jūsų laukia pranešimai apie žydų kultūrą Lietuvoje ir litvakų kasdienybę, išskirtinės programos žydų muzikos koncertas. Taip pat turėsite galimybę įsigyti bei dovanų gauti žydų kultūros ir istorijos žurnalą „Brasta“.

12:00–12:15 Muzikinė įžanga: pasirodo muzikantas Borisas Kirzneris (smuikas) ir Michailas Jablonskis (gitara, vokalas)

12:15–12:30 Pranešimas: Žilvinas Beliauskas. Žydiškoji kultūra Vilniuje ir Lietuvoje (Vilniaus žydų viešosios bibliotekos vedėjas)

12:30–12:45 Muzika:  B. Kirznerio ir M. Jablonskio pasirodymas

12:45–13:15 Paskaita: Akvilė Naudžiūnienė. „Litvakų kasdienybės spalvos“ (Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto doktorantė, lektorė)

13:15–13:30 Muzikinis renginio uždarymas: B. Kirzneris ir M. Jablonskis

Projektą „Žydų kultūros ir istorijos horizontai Lietuvos regionuose“ kartu su partneriais vykdo Vilniaus žydų viešosios bibliotekos labdaros ir paramos fondas. Projektas iš dalies finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: