Kultūros ministerija Vilniaus Lukiškių aikštėje siūlo vietoje Vyčio statyti bunkerį (32)

Kultūros ministerija Vilniaus Lukiškių aikštėje siūlo vietoje Vyčio statyti bunkerį | Alkas.lt koliažas

Kultūros ministerija Vilniaus Lukiškių aikštėje siūlo vietoje Vyčio statyti bunkerį | Alkas.lt koliažas

Lapkričio 27 d. Lietuvos kultūros ministerija paskelbė, kad jos kartu su Šiuolaikiniu meno centru (ŠMC) surengtame konkurse dėl Vilniaus Lukiškių aikštės memorialo daugiausia balsų surinko skulptoriaus ir dizainerio Andriaus Labašausko memorialas laisvės kovotojams partizanų bunkerio motyvais.

Nors žmonės balsuodami internetu pirmą vietą skyrė Vyčio memorialui, tačiau Kultūros ministrės sudaryta komisija nusprendė kitaip. Pasak Kultūros ministerijos išplatinto pranešimo šiame konkurse daugiausia visuomenės ir ekspertų balų surinko A. Labašausko partizanų bunkerio motyvais projektuotas memorialas. Šis projektas, pasak Kultūros ministerijos išplatinto pranešimo, iš visuomenės sulaukė 11 919 balsų internete (37,51 proc.) ir 7 iš 8 komisijos narių balsų, o Gintaro Čaikausko grupės Vyčio projektas nors ir surinko daugiau balsų – 11 966 (37.66 proc.), tačiau už jį tebalsavo tik 1 komisijos narys.

Tokiu būdu, „pritaikius balų skaičiavimo metodiką, A. Labašausko projektas gavo 10 balų, G. Čaikausko vadovaujamos grupės projektas gavo 4,01 balo“, – rašoma ministerijos pranešime žiniasklaidai.

A. Labašausko partizanų bunkerio motyvais projektuotas memorialas | lrv.lt nuotr.

A. Labašausko partizanų bunkerio motyvais projektuotas memorialas | lrv.lt nuotr.

Visuomenininkai Kultūros ministrės „konkursą“ laiko neteisėtu

Tačiau visuomenininkai šį ŠMC ir KM konkursą laiko neteisėtu bei neįpareigojančiu ir vertina jį tik kaip dar vieną piliečių nuomonės apklausą, dar vienu bandymu uzurpuoti Lietuvos visuomenės teisę patiems nuspręsti, kaip turi atrodyti Lukiškių aikštės memorialas, ir pasisako už visuomenės siūlomą Vyčio projektą.

Dar spalio 12 d. visuomeninio Vilnius Forumo išplatintame pareiškime rašoma: „Vyčio ir kitų  Kultūros ministrės L. Ruokytės-Jonson (Jonsson) ir ypač Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus pastangos ignoruoti visuomenės, Seimo ir laisvės kovotojų valią, perduodant šio klausimo sprendimą šališkai parinktai politiškai suverenios tautos ir nacionalinės valstybės idėją atmetančių ekspertų komisijai ne tik rodo jos nedemokratiškas nuostatas ir panieką šalies piliečiams, šitoks elgesys atskleidžia ir tikrąjį – atsainų ir niekinantį požiūrį į Lietuvos valstybę, kovose už jos laisvę patirtas kančias ir šalies patriotų sudėtas gyvybės aukas“.

Spalio 24 d. ir Visuomeninis judėjimas „TALKA Kalbai ir Tautai“ ne tik išplatino viešą pareiškimą-reikalavimą vykdyti Seimo sprendimą dėl Vyčio monumento statybų Lukiškių aikštėje, bet ir lapkričio 17 d. surengė Kultūros ministrės veiksmus smerkiančią visuomenę  protesto akciją Vilniaus Lukiškių aikštėje „Mes be Vyčio nenurimsim“.

Visuomenininkų mitingas dėl Vyčio | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Visuomenininkų mitingas dėl Vyčio | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Mitingo dalyviai priėmė pareiškimą, kuriame piktinosi Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos savivale iš naujo organizuoti konkursą, kurio sąlygose įtvirtintas siekis susilpninti teisės aktais nustatytą ir, kaip rodo sociologinės apklausos, gavusią Tautos pritarimą pagrindinę Lukiškių aikštės paskirtį.

Nutariamojoje pareiškimo dalyje mitingo dalyviai Lietuvos Respublikos Seimui, Prezidentei ir Vyriausybei pateikė 3 siūlymus:

 1. Siūlyti Lietuvos Respublikos Vyriausybei vykdyti Lietuvos Respublikos Seimo 2017 m. gegužės 2 d. priimtą rezoliuciją „Dėl neatidėliotinų veiksmų siekiant sutvarkyti Lukiškių aikštę Vilniuje ir pastatyti kovotojų už Lietuvos laisvę atminimo įamžinimo memorialą Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio progai“ (Nr. XIIIP-600) ir nedelsiant, iki 2018 m. vasario 16 d., Lukiškių aikštėje pabaigti memorialo kovojusiems ir žuvusiems už Lietuvos laisvę darbus, o iki 2018 m. liepos 6 d. (vėliausiai – iki 2019 m. vasario 16 d.) pastatyti VYČIO-LAISVĖS KARIO paminklą, taip garantuojant deramą ilgaamžės Lietuvos valstybės reprezentavimą.
 2. Įgyvendinant šį tikslą siūlyti Lietuvos Respublikos Vyriausybei skirti reikalingą finansavimą ir sudaryti detalų darbų vykdymo grafiką, prisiimant atsakomybę už jo vykdymą.
 3. Siūlyti Lietuvos Respublikos kultūros ministrei Lianai Ruokytei-Jonsson prisiimti atsakomybę dėl negebėjimo ar nenoro organizuoti deramą Lietuvos Respublikos atkūrimo 100-mečio pagerbimą Vyčio ir kovotojų už Lietuvos laisvę memorialu, todėl atsistatydinti pačiai, o jeigu tai nebūtų padaryta – siūlyti Seimui pradėti interpeliaciją šiai pareigūnei ( visa Mitingo rezoliucija [pdf]).

Kaip žinia, Seimas palaikė „Vyčio paramos fondo“ iniciatyvą, kad minėtoje aikštėje būtų pastatytas memorialas su Vyčio skulptūra. Šį siūlymą palaikančiai rezoliucijai pritarė 91 iš 92 balsavusių Seimo narių. Seimas pabrėžė, kad Lukiškių aikštė Vilniuje formuojama kaip pagrindinė reprezentacinė Lietuvos valstybės aikštė su laisvės kovų memorialiniais akcentais ir nurodė, kad joje turi būti pastatytas ir atidengtas paminklas, kuriame yra numatyta vieta tautos ir valstybės simboliui Vyčiui. Tačiau to nepaisydama Kultūros ministerija ir Šiuolaikinio meno centras (ŠMC) paskelbė naują konkursą memorialui įgyvendinti ir taip savavališkai paneigė Lietuvos Respublikos Seimo, o kartu ir apklausose išreikštą daugumos Lietuvos piliečių valią, taip pat pamynė jau dvidešimt metų galiojančius ankstesnius Vyriausybės ir Seimo sprendimus, kurie aiškiai apibrėžė, jog Lukiškių aikštė turi būti sutvarkyta kaip „pagrindinė reprezentacinė valstybės aikštė“.

Savavališkus kultūros ministrės veiksmus jau pasmerkė ne tik TALKA, bet ir visuomeninis Vilniaus forumas, įvairios patriotinės organizacijos, iškilūs menininkai ir visuomenės veikėjai.

Mitinge „Mes be Vyčio nenurimsim!“ kalba judėjimo „Propatria“ narys, politologas Dovilas Petkus:

Kategorijos: Architektūra, Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

32 komentarai

 1. Kiemsargis:

  Pats “balsavau” kelis kartus iš to pačio kompo , skirtingais vardais ,net kirilica rašiau. Ir Putinu ir Binladenu ir Antarktidos gyventoju prisistačiau. Viskas sistemai tiko ir dar padėkojo už balsavimą. Negaliojantis tas “balsavimas – NEGALIOJANTIS ! Bėje , kas rinko komisiją kuri balsus skaičiavo?

 2. Daiva:

  Atvežkim tą Vytį, kur išrinkom, ir pastatykim. Kol suorganizuos nukėlimo konkursą, ir šimtmetis ateis, ir rinkimai ims artėti, o tada jau gėdinsis Vytį skriausti.

 3. Leonas Milčius:

  Tai tegul bus ne tik kaip komentaras, bet kaip ir mano pilietinis pareiškimas.
  Minėdami Lietuvos valstybės 100-metį, turime labai liūdną situaciją: griūvantį Gedimino kalną, nepastatytas nė vienas paminklas Vasario 16-osios Akto signatarams, kaip dr. Jonui Basanavičiui, Prezidentui Antanui Smetonai ir kt. Iš Lukiškių aikštės, matyt, ne be Kultūros ministerijos ir Viniaus savivaldybės kai kurių valdininkų pastangų, išguitas pagrindinis Lietuvos valstybės simbolis Vytis. Pasirinkus gelžbetonį bunkerį ir “kalvelę”, kurioje numatomi rengti miestelėnų piknikai, atrodo, kad čia bus puotuojama, kur buvo vykdomos mirties bausmės, kariami mūsų lietuvių tautos didvyriai. Ar tai padoru, ar tai krikščioniška, ar tai moralu? Kokia pagarba žuvusiems šalia esančiuose buvusiuose KGB rūmuose? Aiškiai matyti, kad Vilniuje 100-mečio šventimas virsta parodija, fejerverkine butaforija. Mes, Kovo 11-osios signatarai, turėtume gerai pagalvoti, ar, esant tokiai slegiančiai situacijai, galėsime dalyvauti valstybiniuose renginiuoise Vilniuje? Gal tą dieną būtų daug prasmingiau būti kartu su tauta įvairiose mokyklose, miesteliuose, jų renginiuose, aplankyti ir pagerbti Vasario 16-osios Akto signatarų kapus, jų gimtines? Kažkada raginome kovoti už Lietuvą Lietuvoje. Atrodo, kad atėjo laikas vienyti visas tautiškas, patriotiškas jėgas ir pradėti kovą už Lietuvą, lietuviškumą Vilniuje, jos valstybinėse institucijose. Daugiau negu skaudu, o kartu ir juokinga, kad kaip žmonės bebalsuotų, paskirta “kišeninė” komisija nutars taip, kaip ponioms iš ministerijų reikia. Argi gali būt dar labiau pasityčiota iš pilietinės visuomenės, iš tremtinių, politinių kalinių, tautos šviesuomenės? Ne, nueita taip toli nuo tikrosios demokratijos, tautinės savimonės, kad toliau eiti jau ėra kur. Kažin, ar tokios “susiūtos” komisijos, esant reikalui, gins tautą ir vastybę, ar vistik patys žmonės, į kurių nuomonę šiandien neatsižvelgta?

 4. Kemblys:

  Manau, kelių balsų skirtumas neturėtų lemti statybos. Keista, kad ‘komisijos’ balsai visai neatitinka visuomenės balsų.

  Visuomenės balsai pasiskirstė:
  – už G. Čaikausko vadovaujamos grupės projektą balsavo 11.966 (37.66%)
  – už A. Labašausko projektą – 11.919 (37.51%)
  – už D. Žiūros vadovaujamos grupės projektą – 3.062 (9.64%)
  – už T. Grunskio projektą – 2.759 (8.68%)
  – už A. Lelešiaus projektą – 2.069 (6.51%).
  Komisijos balai:
  – už G. Čaikausko vadovaujamos grupės projektą balsavo 1 komisijos narys;
  – už A. Labašausko projektą – 7 komisijos nariai;
  – už D. Žiūros vadovaujamos grupės projektą – 0;

  Plačiau: https://www.vz.lt/laisvalaikis/akiraciai/2017/11/27/paskelbtas-lukiskiu-aikstes-memorialo-projekto-laimejas#ixzz4zfFrpxk3

 5. Karolis:

  Dieve,Dieve, iki ko nusirito mūsų valstybė!
  Jei atvirai, man jau darosi gėda už tokį Vilnių, už tokią sostinę. Vamzdžiui vieta atsirado greitai, o Vyčiui vietos nėra. Kas pagaliau išsiaiškins, kokios jėgos stovi už tokių ministrių, skvernelių ir kitų “galvų”?

  • Žemyna:

   Deja, Vilnius jau ir ne lietuvių, ir ne daugiatautis, o naujos – valdininkų ir politikų tautybės žmonių sostinė.
   Tačiau likusioje Lietuvos dalyje dar esama ir lietuvių. – Atsiras, kas sau garbe laikys pasistatyti Vytį, padėkos už jį, ir turėti solidų kovų už laisvę simbolį. Arba sumanytojai gali ir konkursą paskelbti – kad miestelių ir kaimelių žmonės rašytų, kodėl būtent jų vietovėje turėtų Vytis stovėti… O dabartinės savivaldybės ir KM galvos netektų teisės ten nė kojos įkelti.

 6. Žemyna:

  Susidaro įspūdis, kad komisijai ne tiek buvo svarbu, kas laimės, kiek buvo svarbu jokiais būdais nepraleisti Vyčio.
  Ko konkrečiai jie taip nevelija – sumanytojo, kažko iš mecenatų, autoriaus ar to, kad iniciatyva su finansais ne jų rankose – be tyrimo neatspėsi. Tačiau iš laimėtojo pasisakymo ryte ir dabar, Dėmesio centre, skirtumų matosi, kad jo laimėjimas jam buvo ne visai tikėtas. Nes ryte buvo tam nepasirengęs, o vakare jau nebekalbėjo nei apie piknikus Lukiškėse, nei apie šunų vedžiojimą, prisiminė paminėti kovotojų kančias….
  Matyt, kažkas iš reikiamu rezultatu besirūpinančių apsilankė „talibų svetainėje” ir perskaitė, kas mano buvo čia
  alkas.lt/2017/11/17/visuomenininkai-reikalavo-vycio-monumento-statybu-lukiskiu-aiksteje-nuotraukos/?comments#comment-272799 ,
  2017 11 27 13:44 parašyta, o vėliau dar ir iškalbingus LRyto apklausos rezultatus įdėjau.
  Įdomus buvo ir Šimašiaus pasisakymas DC laidoje.
  Reikalas tas, kad aikštė „patvarkyta” (pinigėliai įsisavinti), dar neturint patvirtinto projekto, taigi, jam nepritaikyta, todėl dalį tų brangiai kainavusių darbų ir medžiagų dabar reiks ardyti ir lauk mesti, kad laimėjęs projektas tilptų 🙂 Tai rodo, jog šeimininkiškas, taupus pinigų naudojimas nebuvo pirmoje vietoje nei savivaldybei, nei KM – pinigų upeliai laisvai plaukiojo ir pasroviui, ir prieš srovę. KM ir toliau nesismulkins – projekto vykdymą ir pinigėlius perduos savivaldybei. Svarbu, kad dabar jau garantuotai ne Vytis aikštėje stovės.
  15min mėgsta detektyvus narplioti. Galėtų ir šiuo pasidomėti. Kiek čia būta noro parodyti, kieno čia žodis paskutinis (tautos ar valdininkų ir jų remiamų asmenų), o kiek lėmė poreikis savo rankomis pinigus plukdyti…

 7. Algimantas:

  Kai nuo to tariamai vadinamo “bunkerio” betoninės sienos nukris ir susižalos koks nors neatsargus vaikas-ministrė ant sienos suręs metalinę tvorą -štai tada ir bus užbaiktas liberalų ” meno šedevras “.

 8. Algimantas:

  Tiksliau, ” bunkeris” neatitinka saugumo reikalavimų.

  • Žemyna:

   O iš tiesų – ar atliktas šios srities specialistų tyrimas? Ar tas vaikinas baigęs inžinerinių konstrukcijų studijas, gali tiksliai paskaičiuoti viską, atsakyti už padarinius? Juk tai ne juokas – ten iš tiesų lakstys ir visur išlandžios vaikai…

 9. Žemyna:

  Lietuvos žinių skaitytojų komentarai rodo itin skaudžią žmonių reakciją į šio „demokratinio” „konkurso” rezultatą.

 10. Algimantas:

  Taip palikti nevalia! Turi būti vykdomos Seimo ir Mitingo nuostatos arba rasti naują Plechavičių.

 11. mociute:

  pasibaisetina “gandragalviu” savivale!
  Tiksliau vieno ,kuris save jau karaliumi Lietuvoje pasiskyre siautejimas. Ir niekas nepaneigs kad tikrai ne be “sovietnyku” is Maskvos taip elgiamasi. Juk Vyti jau senokai savinasi kgbistines Baltarusijos ideologai. Ir ir laikas tempiamas panasiai kaip buvo su nauja AE Ignalinoje – kol neprasidejo statyboe Astrave……laukiama ……… O vaikinukas “is gatves” laimejes konkursa tikrai nesviecia nei intelektu nei ziniomis. Kitaip nenusipliurptu kad normalus paminklai “niekur pasaulyje nestatomi”! Galeciau pakviesti i Londona kur surengciau eksursija aplankant paminklus kurie iskiliose Londono vietose pastayti per paskutinius 20 metu – visus aplankyt, ko gero vienos dienos nepakaktu! Ale kurgi ten tokiam Londonui iki Naisiu…………

 12. mociute:

  jeigu jau kazkam labai reikia to “bunkerio” galima toki fragmenta Lukiskiu aikstes kampe prie Gedemino prospekto priesais ex kgb “mesine” irengti kaip papildoma taciau aikstes centre privalo atsistoti Vytis visa savo galybe!Taciau ateiti pasivolioti “ant vejos” ar atvesti nusilengvinti suniukus – cia jau absoliuti mankurtizmo virsune!
  Lygiai kaip ir dabar,atseit, “sutvarkyra” aikste

 13. Apklausa Lietrityje:

  Sostinės Lukiškių aikštėje Vyčio paminklo nebus. Čia iškils partizanų bunkerį primenanti kalva. Ar palaikote tokį sprendimą?
  Taip. Manyčiau, jog buvo pasirinktas geriausias variantas.

  608 (13.08%)
  Ne, tai pati blogiausia vieta partizanų bunkeriui. Vytis kur kas labiau būtų tikęs.

  2179 (46.88%)
  Nė vienas siūlytas variantas nebuvo tinkamas. Geriau Lukiškių aikštę palikti be skulptūros.

  1296 (27.88%)
  Man tai neįdomu.

  565 (12.16%)
  Iš viso balsavo: 4648

 14. Žmogus:

  Tik 38 tūkstančiai balsavusių , tik maždaug kas 10- tas vilnietis. ir kas 10 tūkstantasis Lietuvos gyventojas. Susiradimas kur balsuoti buvo sąmoningai apsunkintas; kas dabar skaito Bermudų portalą? O būtent balsavimas internetu buvo tik iš Bermudų, todėl Vyčio pralaimėjimas buvo užkoduotas jau pačia balsavimo sistema, nes daugelis net ir neblogai mokantys susigaudyti internete negalėjo rasti,kaip balsuoti, o ką jau čia kokia kaimo moterėlė.Taigi, nėra Lietuvoje objektyvaus balsavimo.Apibendrinant, tai tik saujelės žmonių nuomonė.
  O dėl bunkerio ,slavuose kovoms paminėti yra supilami pilkapiai-kurgany jie statomi laukuose su plačiom erdvėm , o ne kaip čia norima sklepas vidury miesto , o dėl pavardžių tai mums jau būdinga:kur tik jų nerašom ir ant žemės(pirmos Nepriklausomos vyriausybės ministrai), ir ant sienų(saugumas) ,ir speciali Baltijos kelio tvora su pavardėm ir verpstė su pavardėm, turėsim dabar bunkerį su pavardėm
  Aš už Vytį

 15. Dar vienas Lietuvos pažeminimo aktas:

  Iš bunkerio eskizo matyti, kad jis iš karto jau buvo pritaikytas, nes įstrižieji takeliai buvo numatyti jame.Reikalingas žmogus, galintis tai patikrinti .Tuomet konkursą būtų galima panaikinti kaip iš anksto numatytą kaip laimėtoją.
  Klausimas-kam buvo reikalinga piliečių nuomonės imitacija, jei sprendimas priimamas tik komisijos balsais????
  Paminklai turi būti statomi IŠSKIRTINAI VISUOMENĖS NUOMONĖS PAGRINDU.Komisijos nariai reikalaingi tik meninės formos priimtinumui , patobulinimui.

 16. Algimantas L.:

  Raudų siena vietoj Vyties Lukiškių aikštėje. Konkursą-parodiją, skirtą įamžinti laisvės kovas, „nugalėjo“ ne paminklas Vyčiui, kaip ir reikėjo laukti, o memorialas „Raudų siena.“ Konspiracijos tikslais „Raudų siena“ yra pavadinta „memorialu laisvės kovotojams partizanų bunkerio motyvais“. Gojai kvaili – nesupras. Analogiška raudų siena nesenai pastatyta Maskvoje. Vilniaus meras R.Šimašius pažadėjo dėti visas pastangas, kad šis sionistų simbolis stovėtų Vilniuje. Jis pasakė: “padarysiu viską, kad idėja būtų privesta iki konktretaus projekto ir realizuota!” Bus kur statyti Chabad liubavič Menorą, kurią meras uždega kartu su rabinu per Hanuką. O mes, gojai, į tą sieną kaišiosim žydams atsiprašymus, perskaitę eilinį Vanagaitės šmeižtą prieš lietuvių tautos didvyrius.

 17. Tvankstas:

  Kas tie mianinykai, taip stūmę raudų sieną ir bunkerius ar mižinykus ?
  Jei patikrinus komisijos mianinykus dėl oralinio (Virus papiloma humanis), analinio (išangės skaistybę), sado-mazochizmo (tomografinis tyrimas), narkotikų vartojimo (kanapės, kokainas ir t.t.), nekalbant apie alkoholio suėstas kepenis, tai kiek komisuotųsi iš komisijos ?
  Iškrypėliams ir ištvirkėliams nereikalingas Vytis, tik tęsti nulinkusio vamzdžio (pesnio) įmerkimą į diiiiidelę šlapią vietą.
  Ir tuos iškrypėlių ir ištvirkėlių vėmalus į lietuvių tautos žmonių veidus mes turime laikyti mianu ?

 18. Levas:

  Turgaus aikštėje Vyčiui ne vieta.

  • deja ši tiesa per skaudi,
   Vytis – mūsų tautos dieviškojo santykio su visuma tstovas,
   – tarsi pasiuntinys globėjas ir gynėjas iš Dievų, viso pasaulio dieviškosios
   aplinkos; tad žemint, “lankstyt’, o tuo labiau n a u d o t i s, kaip “pykšt”
   išsišokėliui iš Kavaliauskų gim. kilusiam, galimybės s u s i d a r y t
   (pasitvarkyt”) nebebebus

   buv. Rinkos (ir 1864 m. egzekucijų) aikštės aplinka, jau spalio 20 d.
   gavusi (Genocido muziejuje vykusiame Lietuvos Politinių kalinių
   suvažiavime) išsakytą siūlymą dėl VISO GEDIMINO pr. g a b a l o
   tarpe Vasario 16-osios ir V.Kudirkos g. sankirtų n u s l i n k i m o
   L u n k u apie esantį Aukų memprialą;

   likusią už naujos Gedimino puslankio gatvės dalį galima bus prie Aukų memorialo
   (deramai sutvarkius visų Tautos Laisvės kovotojų atminties įamžinimą) g a r b i n g a i
   ir architektūriškai tinkamai, jau tikriausiai naujai miesto Tarybai veiksiant (šiuos liurbius
   į politsavartyną paskui E. Masiulį išvertus), priderinti;

   o medelių “sodintojus” už lėšų (be projektinio pritarimo!) švaistymą, visus ,
   gal net iki pat mero Šimašiaus, jau teisėsauga, su prokuratūra ar be s u s o d i n s;

   toks tad atskas UŽ VYTĮ!

   O Vyčiui vietą rast privalu,
   jei jau priėmei, iškėlei žymenį,
   – augt, augint, ugdyt ir kurt Lietuvą
   p r i v a l a i.

   KUR VIETA VILNIUJE V Y Č I U I – DIEVŲ ATSTOVO MUMS Ž E N K L U I ???

 19. burbulas:

  Vytis ne lietuviškas simbolis, didieji lenkų ir vokiečių istorikai jūs. Jums biški istoriją vertėtų permastyt prieš statant visokius…. Vyckas

 20. burbulas:

  Vytis turėtų būti paniekos simbolis, svetimos, šetono kultūros atnešėjas.

 21. Saulius:

  Lietuvos Respublikos herbas yra Vytis. Šarvuotas raitelis su kalaviju ir skydu – Vytis – yra vienas seniausių herbų Europoje. A.Bumblauskas: Lietuvai svarstant dėl Vyčio, jį gali susigrąžinti Baltarusija 🙂 🙂 Kas uz Vyčio paminkla statom like !!!

 22. Kęstutis K.Urba:

  Lukiškių aikštė yra svarbi Lietuvos istorijai kaip 1863 m. sukilimo prieš Rusijos carizmą – okupantą kankinių – Z.Sierakausko ir K.Kalinausko mirties atminimo vieta.
  Tam priminti sąjūdmečiu 1988 m. buvo pastatytas kryžius, kurį maskolius tuoj pat sprogdino.
  Taigi, Lukiškių aikštė turi priminti ir įamžinti visas laisvės kovas – ir partizanų, ir 1918 m. savanorių, ir 1863 m. bei ankstesnių sukilimų – gen.T.Kosciuškos bei visų kovų su priešais atminimą. Deja, pseudo kultūrinė, neaišku kaip sudaryta komisija bei nesubrendęs architektas ignoravo ne tik visuomenės nuomonę, bet ir visų laisvės kovų atminimą ir priėmė absurdišką, istorinei atminčiai ir kultūros paveldui prieštaraujantį antivalstybinį sprendimą, juolab tuo buvo grubiai pažeisti kultūros ministerijos nuostatų:
  8.4. formuoti valstybės politiką kultūros paveldo srityje ir organizuoti, koordinuoti ir kontroliuoti jos įgyvendinimą
  bei atitinkamos 9 punkto nuostatos.
  Deja, suglumusi visuomenė, kaip ir ši merdinti grupė yra pasimetę, nereiškia jokio protesto ir dėl grubaus teisės aktų pamynimo, juolab E.Jakilaitis vakar “Dėmesio centre” dar ir padavė dozę “miglos” žiūrovams į akis -atseit panašios stilistikos paminklas yra ir Vašingtone, Vietnamo karo su bolševizmu atminimui. Kiek dar tylėsite? Pagaliau ir kompromisas – Vyties skulptūra ant tos kalvelės, su tinkamu didžiavyrių – laisvės kovų, o ne medžių pavadinimų įamžinimu bei amžinąja ugnimi būtų neblogas sprendinys.

  • “kompromisas” (apie VYTĮ), kad prokuratūra dabar, kaip anksčiau vilniečiai ant Lukiškių rinkos,
   “targavojasi” su HANNER; na ir laikai – derybos su teisėsauga, ar “apmuilintą” nuomos sutartį,
   – išskirtinai nuo Ūkio banko per Šiaulių banką “apmuilintą” įteisint kur atstatyt Žalgirio stadioną reiks,
   ar PAGAL ĮSTATYMUS nuteist

   dar VYTĮ ir su HANNER, su kokiu Zuoku, su Avuliais, Žalgirio kamuoliais, dar su kuo suplakit,
   – užuot ir Aikštę (Lukiškių)
   ir VYTĮ mūsų apgint

   nuo laikinai į turgaus derybas (dėl sutart. sąlygų) pasišalinusios visos prokuratūros kažkokį
   “sodinukų” konkursėlį ant Aikštės užmuilinant, s o d i n u k a i jau įsodinti, o švaistūnai
   (iš iždo) dar nepasodinti, bo nėr kam

   – visi d e ry b o s e
   (t.y. po Vamzdžiu…)

 23. LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS:

  Vytis gali būti Lukiškių aukštėje, nes …
  _____________
  4. Suvereninė Lietuvos v_a_l_d_ž_i_a priklauso t_a_u_t_a_i.
  (1949 vasario 16, Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio Tarybos deklaracija, pasirašyta lietuvišku krauju)
  ____________
  Tautos atžvilgiu, “komisija” = 0.

 24. Žemyna:

  Ar Kuльtūros ministrė nebijo, kad vieną sykį, besilankydama bunkeryje su garbiais užsienio svečiais, kartu su jais bus užversta įmirkusiomis, suslūgusiomis jo žemėmis?

 25. Ar ne geriau – sutvarkyti Lietuvoje visus partizanų bunkerius ir, tuo pačiu, priartinti karčią PRAEITĮ prie istorinių vietovių, kad šią garbingą ir žiaurią praeitį geriau pažintų mūsų jaunimas ir mūsų svečiai, o Sostinėje pastatyti per tūkstantmečius LIETUVĄ šlovinantį VYTĮ?!!!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: