Seime vyksiančioje konferencijoje – dėmesys Lietuvos kino ateičiai (0)

kinas_lrkm.lv.lt

lrkm.lt nuotr.

Lapkričio 24 d., penktadienį, 10 val. Europos reikalų komiteto posėdžių salėje (218 k., Seimo I r.) įvyks asociacijos „Vilniaus kino klasteris“, vienijančios daugiausiai Lietuvos kino sektoriaus įmonių, rengiama metinė kino industrijos konferencija „Lietuvos kino ateitis globalioje rinkoje“. Jos tikslas – aptarti valstybės sukurtas sąlygas kino industrijai konkuruoti tarptautiniu mastu ir kino industrijos žinomumą gerinančias bei ekonominį augimą skatinančias galimybes.

„Kinas išskiriamas kaip viena iš didžiausią potencialą generuoti reikšmingą ekonominę naudą turinčių kūrybinių industrijų sričių Lietuvoje, todėl jis yra ne vien tik Kultūros ministerijos, bet ir kitų – Ūkio, Finansų, Krašto apsaugos, Užsienio reikalų, Švietimo ir mokslo – ministerijų interesų lauko dalis. Tad ir konferencijoje į Lietuvos kiną bei jo ateitį pasižiūrėsime kompleksiškai, kaip į bendros Lietuvos ekonomikos sudėtinę dalį, sukuriančią ženklią pridėtinę vertę“, – teigia konferencijos organizatorius, asociacijos „Vilniaus kino klasteris“ valdybos pirmininkas Kęstutis Drazdauskas.

Tarp įvairių konferencijos klausimų bus paliestos ir kino industrijai svarbiausios problemos – Lietuvos kino industrijos žinomumo ir ekonominių rezultatų gerinimas, nauji filmų finansavimo būdai ir šaltiniai, pelno mokesčio lengvatos kinui poveikis bei būtinybė ją pratęsti, infrastruktūros kino rodymui išplėtimas, Lietuvos kino industrijos specialistų ruošimas, jų kvalifikacijos gerinimas.

Pagrindiniai konferencijos partneriai – Lietuvos kino centras (LKC) ir Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK).

Kino konferencija Seime

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: