Opozicija rengia interpeliaciją Sveikatos apsaugos ministrui (2)

Aurelijus Veryga | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Aurelijus Veryga | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Seimo opozicija surinko 46 parašus po interpeliacijos tekstu sveikatos apsaugos ministrui Aurelijui Verygai.

Dokumentą pasirašė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų, Liberalų sąjūdžio, „Tvarkos ir teisingumo“, Socialdemokratų frakcijų ir Seimo narių Mišrios grupės atstovai.

Ministro klausiama, kodėl esant finansinėms galimybėms nekyla medikų atlyginimai, įteisinant slaptus pirkėjus vaistinėse neįvertinta, kad kils sumaištis, pakeistas kompensuojamų vaistų sąrašas, į privalomų skiepų sąrašą neįtraukta meningokoko vakcina, taip pat keliami klausimai dėl komandos formavimo, paskyrimų.

Ministras sulaukė priekaištų ir dėl alkoholio kontrolės politikos. Opozicija teigia, kad problema pradėta spręsti ne iš to galo – nematyti veiksmų siekiant sumažinti alkoholio vartojimo paklausą, o priklausomybės ligų centrų veikla dėl reformos yra, interpeliacijos autorių teigimu paralyžiuota.

Interpeliacijos tekste klausiama, dėl kokių konkrečių priežasčių iš užimamų pareigų pasitraukė viceministrė Aušra Bilotienė Motiejūnienė ir patarėjas Danas Bakša.

Gavęs interpeliaciją Vyriausybės narys privalo ne vėliau kaip per dvi savaites pateikti atsakymus. Apsvarstęs atsakymus Seimas balsuoja, ar pritarti ministro atsakymams.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: