Seime teikiamas siūlymas grįžti prie vieno – Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto (4)

Ramūnas Karbauskis | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Ramūnas Karbauskis | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Seimo opozicija teikia Seimo statuto pataisos projektą, kuriuo siūlo grįžti prie ankstesnės tvarkos, kai Seime veikė vienas, Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas.

Opozicija surinko 47 parašus, kad Seimo statuto pataisų projektas būtų privalomai įtrauktas į artimiausią posėdį.

Tokį projektą teikia Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis, Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas, Socialdemokratų frakcijos seniūnas Juozas Olekas, „Tvarkos ir teisingumo“ partijos pirmininkas Remigijus Žemaitaitis ir Seimo narių Mišrios grupės vadovas Bronius Matelis.

Seime pasikeitus frakcijų sudėčiai, tad ir kvotoms komitetuose, jie formuojami iš naujo. Seimo Kultūros vicepirmininko postą prarandantis liberalas Arūnas Gelūnas išeina į Švietimo ir mokslo komitetą, o valdančiųjų interesų konfliktu apkaltintas konservatorius Vytautas Juozapaitis – į Kaimo reikalų.

Kultūros komiteto pirmininkas Ramūnas Karbauskis sako, kad komitetas negriūna, dėl V. Juozapaičio perkėlimo nebus balsuojama, iki nebus Seimo Etikos ir procedūrų komisijos išvados, ar pagrįsti priekaištai dėl interesų konflikto.

Taip pat valdantieji prašo liberalų neatšaukti A. Gelūno iš Kultūros komiteto. Liberalams siūloma palikti A. Gelūną Kultūros komiteto vicepirmininku, o atsisakyti pirmininko pavaduotojų postų Biudžeto ir finansų arba Aplinkos apsaugos komitetuose, nes, pagal valdančiųjų skaičiavimą, Liberalų sąjūdžiui priklauso ne trys parlamentinių komitetų vicepirmininkai, o du.

Tačiau Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas sako, kad A. Gelūnas liks tik tuo atveju, jei liberalai išlaikys tris vicepirmininkų pozicijas.

Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas Seime į atskirus Švietimo ir mokslo bei Kultūros buvo perskirtas tik šią kadenciją, rinkimus laimėjus Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai. Kultūros komiteto pirmininku tapo R. Karbauskis.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .

4 komentarai

 1. Mintis:

  Vandens drumstimas ir lieka vandens drumstimu.Išeitis visada yra ir ji visada bus rasta.Todėl drumstimas lieka tik brangaus laiko gaišinimu.Ar negalima apseiti be to?

  • dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

   Negalima, nes drumstimas ir yra pagrindinė veikla. Kitaip drumstimas yra vadinamas reformomis, kurios yra nepertraukiamos.

   • Mintis:

    Ponas Jonai,mes apie skirtingus dalykus šnekam:”viens apie batus,kits apie ratus”.Jei žmonės išrinko,suformavo daugumą,prisiėmė atsakomybę,jie seime ir dirba,daro reformas.Trukdyti,kelti sumaištį,nevalia.Tai nieko gero neduoda,tik laikas,brangus,dingsta,nuteka kaip vandelėlis.Todėl neproduktyvūs,sumaištį keliantys žmonių nerenkami kitai kadensijai,bet patenka pagal partinį sąrašą.

 2. Pikc:

  Jargau, tik tegul eina tie liberastai velniop iš kultūros srities (o ir iš visų galėtų išsinešdinti :)).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: