Paaiškėjo dokumentinio filmo „Sengirė“ tiksli Pasaulinės premjeros data (video) (1)

Ereliai | sengire.lt nuotr.

Ereliai | sengire.lt nuotr.

Paaiškėjo dokumentinio filmo „Sengirė“ tiksli Pasaulinės premjeros data. Filmo „Sengirė“ pasaulinė premjera vyks lapkričio 16 dieną, 19 valandą. Mindaugo Survilos filmas varžysis IDFA festivalio „Pirmojo pasirodymo“ (First appearance) konkursinėje programoje ir bus papildomai pristatomas festivalio žiūrovams.    

Jau lapkričio 15 dieną Amsterdame (Nyderlandai) prasidės didžiausias pasaulyje dokumentinių filmų festivalis IDFA.Praeitais metais šį, dvi nepilnas savaites trukusį, festivalį aplankė virš 270 000 tūkstančių žiūrovų. Šiais metais festivalio organizatoriai tikisi ne ką mažesnio žiūrovų antplūdžio.

Šiais metais įvairiose IDFA festivalio programose bus parodyti filmai iš įvairiausių šalių nuo Butano, Kolumbijos, Kongo, Irano, Pietų Korėjos, Argentinos iki JAV, Jungtinių Arabų Emiratų ir Lietuvos. Dalis filmų yra įtraukti į įvairias konkursines programas. Viena iš jų – „First apearance“ konkursinė programa, kurioje gali dalyvauti režisieriai sukūrę pirmą arba antrą ilgametražį dokumentinį filmą savo karjeroje.

Pastarajai programai iš daugybės pateiktų darbų rodymams yra atrenkama tik 15-a. Dažniausiai tai yra jaunų / pradedančių režisierių darbai. Dėl šios priežasties programa sulaukia ypatingai didelio žiūrovų bei kino profesionalų dėmesio.

„Labai džiaugiamės, kad filmas „Sengirė“ buvo atrinktas būtent į „First appearance“ konkursinę programą. Ir norime visus Amsterdame gyvenančius lietuvius bei jų draugus pakviesti į filmą ir susitikimą su kūrybine grupe. Filmo „Sengirė“ pasaulinė premjera vyks lapkričio 16 dieną, 19 valandą, bilietus galima įsigyti www.idfa.nl tinklalapyje“ – sako filmo režisierius Mindaugas Survila.

Filmo komanda taipogi džiaugiasi ir IDFA festivalio dėmesiu: iš 312 rodomų filmų tik dvidešimčiai bus surengtas specialus renginys skirtas ilgajam režisieriaus ir auditorijos pokalbiui – „Doc talk“.  Filmas „Sengirė“ – vienas iš laimingųjų. Tad visi festivalio dalyviai yra kviečiami ir į šį renginį, kuris vyks po filmo rodymo, lapkričio 17 dieną, 19 valandą.

Filmas „Sengirė“ bus rodomas ir vėlesnėmis festivalio dienomis.

Lietuvoje Mindaugo Survilos filmą numatoma rodyti ateinantį pavasarį.

Apie filmą

Dokumentinės poemos  „Sengirė“ herojai – labai seno miško gyventojai: paukščiai, žvėrys ir jo pakraštyje gyvenantys senoliai. Filmas lydi žiūrovą po girios tankmę, vilkų urvus, kilsteli iki erelių lizdo, kviečia nerti pažiūrėti povandeninio, prieš tūkstantmečius paskendusio miško ir vėl grąžina į žmogaus namus. Trobelėje „žmogiškasis“ laikas – dienos ir valandos – tarsi sustojęs. Bet ar lengva žmogui paklusti gamtos tėkmei, ar senėjimas tampa jo savastimi?

Filmas švelniai trina ribą tarp žmogiškojo ir gamtos gyvenimų ir „suaudžia“ juos į vientisą poetišką istoriją. Stilistika bei pasakojimo būdu jis priartėja prie fantastinės pasakos. „Sengirė“ filmuojama naudojant originalią alpinistinę ir nardymo įrangą. Tai praturtina kino kalbą kameros rakursų bei planų įvairove.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Vaizdai ir garsai, Vaizdų aruodai, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: