Ispanijos valdžia imasi tiesioginio valdymo nepriklausomybę paskelbusioje Katalonijoje (9)

Katalonija balsuoja dėl nepriklausomybės | Twitter.com, FutbolSnob nuotr.

Ispanijos valdžia imasi tiesioginio valdymo nepriklausomybę paskelbusioje Katalonijoje | Twitter.com, FutbolSnob nuotr.

Spalio 27 d. Katalonijai oficialiai paskelbus nepriklausomybę, Ispanijos valdžia priėmė sprendimą įvesti tiesioginį valdymą šiame regione. Naktį iš spalio 27 į 28 d. Ispanijos valdžia internetiniame vyriausybės leidinyje paskelbė nepaprastąsias priemones ir atleido nepaklusnią šio regiono nepriklausomybės šalininkų vyriausybę.

Ispanijos premjeras Marijanas Rachoji (Mariano Rajoy) oficialiai atleido Katalonijos prezidentą Karlesą Pučdemoną (Carles Puigdemont) bei, perėmęs jo pareigas, paleido Katalonijos parlamentą ir paskelbė, kad gruodžio 21 d. bus surengti  priešlaikiniai Katalonijos parlamento rinkimai. Jei K. Pučdemonas ir Katalonijos vyriausybės nariai nepaklus Ispanijos centrinės valdžios sprendimui, jie gali būti apkaltinti pareigų užgrobimu.

Ispanijos valdžia perėmė vadovavimą taip pat ir Katalonijos policijai. Atleistas Katalonijos  policijos vadovas  paskelbė ketinantis paklusti šiam Ispanijos valdžios sprendimui.

Atsiliepdama į įvykius Ispanijoje Lietuvos Užsienio reikalų ministerija (URM) paskelbė gerbianti ir reminti Ispanijos Karalystės teritorinį vientisumą bei suverenitetą: „Lietuva gerbia ir remia Ispanijos Karalystės teritorinį vientisumą ir suverenitetą. Kviečiame Ispanijos vyriausybę ir institucijas konstruktyviu dialogu ir teisinėmis priemonėmis ieškoti konstitucinio sprendimo. Lietuvą ir Ispaniją sieja draugiški dvišaliai santykiai, Ispanija yra svarbi Lietuvos partnerė Europos Sąjungoje ir NATO“, – rašoma šeštadienio rytą URM išplatintame pranešime.

Nušalintas Katalonijos prezidentas K. Pučdemonas per televiziją  paragino Katalonijos piliečius taikiai priešintis Ispanijos valdžios sprendimui perimti Katalonijos kontrolę į savo rankas. Jis nepaaiškino, ar ir toliau ketina vadovauti Katalonijai, kurios kol kas nepripažįsta ne tik Ispanija, bet ir kitos valstybės, bet pažadėjo, toliau dirbti, kad kuriant laisvą šalį.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: