A. Juozaitis. Dviguba pilietybė – melas (61)

Arvydas Juozaitis | Alkas.lt nuotr.

Arvydas Juozaitis | Alkas.lt nuotr.

Paūmėjusios globalistų aistros kaunantis dėl dvigubos pilietybės pasiekė aukštakrosnės laipsnį. Nors bėk ir rėk, emigruok. Tik išlėkęs iš Tėvynės, matyt, kokioje numylėtoje Anglijoje nebejausi jų. Bet, matyt, ir ten – ne. Transatlantistai pasieks tave net įlindę į TV „diskusijų šou“, kur laimi garsiausiai šaukiantis chamas. Net ausų neužsikimši – perrėkia sandariausius kištukus.

Dviguba pilietybė tik paskatins naują emigracijos bangą – ar girdėjome tokią mintį? Nė žodžio. Nė vieno tyrimo, nė vieno balso. Nes reikia šaukti priešinga, ir tik viena kryptimi. Šaukti taip, kad nesigirdėtų klausimo: „Ponai ir draugai, o juk dviguba pilietybė tik skatina Lietuvos išvarymą iš Lietuvos.“

Ponai ir draugai, nekalbėkime apie labai retus atvejus (tokių visuomet atsiras), o pabrėžkime grėsmingą tendenciją.

Pirma. Kodėl protagonistai kalba tik apie dvigubą pilietybę? Atidenkime jų kortas ir pamatysime, kaip atsiveria Pandoros skrynia. Lietuvis godus, jam, kad taptų pasaulio piliečiu, netrukus reikės ne dviejų, o trijų ir t.t. pasų.

Antra. Globalios Lietuvos aktyvistai reikalauja dvigubos sąžinės (trijų pilietybių atveju – trigubos, ir t.t.) žmogaus. Viena Tėvynė, viena ir sąžinė. Net komunistai žinojo šią aksiomą, todėl ir kūrė viengubą „tarybinį žmogų“. Tuo metu mūsų globalistai siekia „euro-transatlantinio žmogaus“. Susidvejinusio, šizofreniško.

Trečia. Žmogus, įgyjantis JAV pilietybę, priesaika atsisako visų kitų valstybių pilietybių. Kodėl būtent JAV lietuviai iki pastarojo meto labiausiai kaitino dvigubos sąžinės „piliečius“? Vadinasi, papuvę lietuvių pamatai.

Ketvirta. Tėvynė, pasakys oponentai, – tai viena, valstybė, kurioje gyvenu, – kita. Tai ir mylėk Tėvynę, ir grįžk į ją. O jeigu pabėgai iš jos, net išsižadėjai jos svetimu pasu, tai padėk jai būdamas ir kitos valstybės piliečiu. Turėk sąžinės. Kur čia problema? Juk niekas netrukdo.

Penkta. Atvirai ir skaudžiai: Lietuvos pilietybė absoliučiai daugumai pabėgėlių reikalinga tik kaip tiesiausias kelias į Tėvynėje paliktą turtą, žemę. Juk tada be jokių papildomų sąnaudų galės prekiauti, pardavinėti žemę užsieniečiams. Nereikės peržengti įvairiausių teisinių, kainuojančių procedūrų.

Šešta. Kokias kiaulės akis reikės turėti lietuviui, kai jis su Lietuvos pasu kišenėje skubės pagalbos ne į Lietuvos ambasadą ar konsulatą, o, tarkime, į Anglijos ar Airijos? O juk taip ir bus, ten „solidžiau“. Ir apskritai, kokiai šaliai tada atstovaus lietuvis? Šizofreniškai kelioms?

Septinta. Bjauriausia tezė… Lietuvos Konstitucinis Teismas jau tris kartus (kartą net prezidentei D.Grybauskaitei) išaiškino, kad „dviguba pilietybė“ pagal Konstituciją negalima. Taškas. Reikia referendumo. „Ne!“ – sako toks ponas ir draugas Žygimantas Pavilionis (jį reikia paminėti, nes jis itin jėzuitiškai ir akiplėšiškai tai daro). Ne, sako ir jo sekėjai. Konstitucija, matai, yra „euro-transatlantinė“ (tai svarbiau negu lietuviška), ją galima vartyti taip, kaip reikia „šiuo metu“. Visa tai primena prievartautojo požiūrį į vargšę mergelę: vieną kartą atstums, antrą kartą neprileis, trečią kartą… Bet kur tau, aš jai ketvirtą kartą užtaisysiu, ir ji tada jau niekur nesidės! Rusais pagąsdinsiu, kad tie baisiau prievartaus.

O kur dėsimės mes, broliai lietuviai? Juk su vienu pasu, viena pilietybe liksime antrarūšiai, netikri „euro-transatlantiniai“ lietuviai. Likome namuose, Tėvynėje, ją labiau mylėjome už pabėgėlius. Vadinasi, neverti kitų valstybių privilegijų. Ką gi, kvaili ir kalti. Bet kol dar galime, pasakykime: DVIGUBA PILIETYBĖ – MELAS.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , .

61 komentaras

 1. jurgis:

  NETIESA. Kaip Alkas talpina tokius tekstus…

 2. Žemyna:

  Ačiū, Alke, LABAI SVEIKAS tekstas!

  • Žemyna:

   Ir čia pakartosiu, jei Alkas per nagus nesuduos:
   Kam dviem pasais su dviem pilietybėm apsikrauti, jei, žvelgiant iš realpolitik kampo, galima vienu apsieiti?..
   Jei vienas iš šeimos lieka LT pilietis, jis DVIKALBIAME LR pase turi pavardę dviem kalbom parašytą. Su tokiu pasu abiejose šalyse visus reikalus tvarkys be jokių vilkinimų, sunkumų bei išlaidų.
   Litvakas, būdamas už lietuvį gudresnis, paskaičiuotų ir būtent taip padarytų, sau bei kitiems galvos be reikalo nesukdamas, anei krapų ieškodamas, kur jų nesėjo…
   Šeimai, kuri sau naudos ieško, bet sunkesnių pareigų vengia, toks pasirinkimas teikia geresnių privalumų ir apsaugų, negu daugiapilietystė. Trūksta tik dvikalbio paso… Taigi, ponai politikai, judinkitės! Atidirbkit už porą dešimtmečių sąrašo garantuotą darbo vietą bei gautą ne tik neprastą algą, bet ir malonių priedų prie jos… Ir nustokite pagaliau organizuoti žmonių pjudymą. Į politinės karjeros pabaigą nesusiterškite biografijų, kad jūsų anūkams nereiktų ilgus metus jūsų nuodėmių ant savo liaunų pečių nešioti.

   • mociute:

    kazin kodel tiems Litvakams patyliukais buvo masiskai isdalinti Lietuvos pilieciu ????
    Net su pristatymu kiekvienam asmeniskai? Negi per jega teko igrusti – aniems to nepageidaujant??
    Kazkokia zoologiska neapykanta pasipila is tokiu a la “intelektualu”, atsiprasant, kurie Lietuvos Nepriklausomybes atkurima 1990 Kovo 11 vadino “istorine kalida” ir besityciodami plytas palei M.Mazvydo biblioteka siule…..
    Jei nesuvokiat ka rasot – verciau susilaikykit!

  • mociute:

   tai kad nelabai sveikas Juozaicio tekstas.
   Ne ka geresnis ir uz jo izymiaja “Istorine klaida”
   Slykstu!

 3. Diedas:

  Stebiuosi, kaip Alkas, besiskelbiantis tautiniu portalu, publikuoja liberast-komunisties rašliavas.
  “Lietuvis godus” “papuvę lietuvių pamatai” ir aplamai visas tekstas persmelktas mūsų žeminimu ir gąsdinimu “kokia baisi mes tauta”
  Aplamai ne rašinys, o pagrindo neturinčios fantazijos.
  Pasijaučiau apspjaudytas lyg delfyje

  • mociute:

   nieko naujo – juk ant isvykusiu padirbeti ar mokytis ar gyventi dergiama nesustojant.
   Nezinat kas ir kaip is tikruju emigracijose yra o vien tik pagal idiotiskiausias LTV laidas ir daugybinius panasius i si rasinius susidarius nuomone,is tiesu,turbut, galima imti manyti kad emigruoja kazkokie savanaudziai monstrai kurie, neduokdie, sudrums tokia “nuostabia” okupantu ir vietiniu kolaborantu primesta mastyma ir “kultura” ir dar gviesiasi islaikyti Lietuvos pilieciu statusa…….
   Kazkam velniskai norisi sunaikinti Lietuviu tauta irsrausiant kuo didesne bedugne tarp isvykusiuju ir pasilikusiuju Lietuvoje.

 4. Na ir sušuk tu man taip Juozaičiui, – rėkim, – dangus griūva…

 5. Žemyna:

  Nesigraužkite, brangieji, tikros pažangos nesustabdysi. Tuoj Juozaitis bus juodai sudirbtas! – Gėrėkitės:
  „ANTRA. … Viena Tėvynė, viena ir sąžinė. Net komunistai žinojo šią aksiomą, todėl ir kūrė viengubą „tarybinį žmogų“…
  Cha cha cha!
  RU pavyzdys – tiesiog tobulas argumentas, jog mes at-si-li-kę, o RU – jau seniai pažanga mus aplenkė!
  Jau nuo seno kai kurie jos „pabėgėliai” gali turėti tiek pilietybių, kiek nori, kad, steigdami verslą ar supirkdami NT kitose šalyse – ypač buvusiame soclageryje (įdomi „orientacija”?), – pateiktų tokį pasą, koks toje šalyje tinka. Netinka RU – prašom jums bet kurios P. ar Š. Amerikos, ar kito žemyno šalies piliečio pasas. Va, metu krūvą ant stalo – pasirinkite, koks jums tinka. Nebijokite, visi originalūs – mūsiškiai chaltūros negamina. Jei netinka – sakykit, be biurokratinio vilkinimo bus pristatytas, kokio tik reikia. . Ir bus įrašyta tai, kas pagal jūsų įstatymus tinka…
  Štai kur lankstumas ir pažanga! Tad nekritikuokite tos šalies, autoriau – mums tik mokytis ir vytis! Nes vis dar praeities prietaruose įstrigę… Pasų ir pilietybių prigaminti negebam. Gėda.

  „TREČIA. Žmogus, įgyjantis JAV pilietybę, priesaika atsisako visų kitų valstybių pilietybių” (Šmeižtas. Tai patriočių-idiočių berečių propaganda! ).
  „Kodėl būtent JAV lietuviai iki pastarojo meto labiausiai kaitino dvigubos sąžinės „piliečius“? Vadinasi, papuvę lietuvių pamatai.”
  Na, jau, na. Iš esmės klaidinga diagnozė, pons Juozaiti. Iš esmės!
  Jei kas papuvęs, tai tik ne šie lietuvaičiai. Pažiūrėkite, kokios tyros mūsų atsilikėliškumu pasibaisėjusios jų akys. Kaip jos nori ir mus apšviesti, išvesti į Šviesą ir Tiesą…
  Tiesiog mūsų naujoji išeivija jau praregėjo, nes JAV ir kitur uoliai darbuojasi tikrieji ŽT žinovai ir mokytojai, kurių ten itin pagausėjo kritus vienos imperijos geležinei uždangai. ŽT ekspertai ilgai, prieinamai ir kantriai aiškino išeiviams apie „varžomas” jų „žmogaus teises”, „gerbiamas visame civilizuotame pasaulyje”, išsk. Lietuvą. Tiesos ir teisių aiškintojai tai darė ir daro taip įtaigiai, kad naujai iškepti išeiviai jau tvirtai tiki, jog jie taip UŽ SAVO interesus kovoja… Kaip tiki ir senutė, atiduodanti santaupas paskambinusiam geradariui, gelbėsiančiam jos sūnų, kurio ji nė neturėjo…

  Dėl ŠEŠTO punkto sunkiau. Prireiks laiko atidžiau patikrinti, ar tos akys šiaip lietuviško kaimo deglosios ar VVP „šustrikų” akių klonai…

  Tačiau tamsa abipus Atlanto jau greitai bus išsklaidyta, nes net mūsų Seimo pirmokai jau pasirengę JAV nosį nušluostyti ir pamokyti ją tikros, daugiapasės daugiapilietybinės pažangos.
  Na, Amerika, drąsiau, pasirodyk. Drebėk, Trampai.
  Spjaut mūsų Seimo jauniems ir seniems ant tavo piliečių ištikimybės priesaikos – įsismarkavę ne tik savo išeiviams atsarginę LT pilietybę įbruksime, jei tik nuspręsime, jog taip dar pažangiau. Ir papūsk tu mums.
  O jei Trampas, išgirdęs apie mūsų Seimo jaunuolyno užmojus, išgrūs visus, ne tik mūsų imigrantus, Lietuva juos visus lyg motina priglaus…

  Na, va, galima atsipūsti – Juozaitis ant abiejų menčių paguldytas!

  • mociute:

   Deja, Juozaitis pats , tik ne ant meciu o veidu i okupacine bala smeige pats savo noru dar 1990 Lietuvos Nepriklaomybes atkurima pavadines “istorine klaida”. Po to seke dar ne vienas sito Juozaicio akibrokstas turavojant i paleckines 5-takolones choro plesiamus “internacionalus” u ryskiai raudonu pamusallu….
   Belieka uzjausti kad Lietuvoje , tiek daug piktu, tulzingu zmoguciu…..

 6. Bartas:

  Pabėgeliai , kada namolio? Ne, ne . Kol Lietuvoje bus toks šūdas – niekada.
  Klausimas pabėgeliams . O kas tą šūdą išmėž? Tėvai, “pensininkai”, miestų benamiai, “lituvei durnielei” ar “durnieliu” išrinktieji. Juk žiniasklaida ,tiesiog užsprindama, išvažiuoja patys gabiausi, gudriausi , patys, patys. O kas liko, lieka ? Anksčiau paminėti.
  O kas bus, jeigu “asilai su beretėmis” ims ir nubalsuos – šuduko jums ant pagaliuko, o ne dvigubos pilietybės. Kaip tada? Aš tai – asilas su berete.

 7. mociute:

  o gal ismezti ta “suda” deretu tiems kurie prisikakojo? Ir riebiai tebekakoja, kaip matome?
  Vaje, kiek pasiilgusiu tu laiku kai isvarydami i gatve be garantiju&ect darbuotojus stauge: uz vartu tukstanciai laukia….! O emigracija,kaip ten bebutu, yra pats greiciausias ir racionaliausias budas isvalyti tautieciu samone ne vien nuo homo sovieticus sindromo bet ir atsisakyti okupantu primesto mentaliteto.
  Juk pamate ka ir kiek prarado Lietuva per 50 okupacijos metu, niekas nebezirs kad “prie ruso gyventi buvo geriau..”
  Todel patirtis emigracijose privaletu buti kaip dalis issilavinimo

 8. Žemyna:

  Faktas itas, kad puspilietybę palaikanti išeivijos dalis meta šešėlį ant visos išeivijos, kaip nepatikimos, pažadų ir priesaikos nesilaikančios tautos, linkusios dėl asmeninės naudos bet kada ją sulaužyti. Kaip ant tautos, išauklėtos be supratimo, jog tai ne ta sritis, kur gali pirmadienį jaustis vienai, antradienį kitai šaliai įsipareigojęs – kaip kada tau naudingiau.
  Atkreiptinas dėmesys ir į tai, kad nebe pirmą kartą jie įkalbinėja Seimo politikus AFERAI nerengti referendumo šiuo klausimu, t.y., APEITI tautą. kad tik išeivija ir seimūnai susėstų ir sutartų, nes jų pažangiu ir teisingu supratimu, tautos nuomonė čia nesvarbi, neverta dėmesio. Pažeisti Konstituciją jiems neatrodo nusikaltimas, nes jiems Konstitucija tėra popierius, kurį visada galima perrašyti.
  Kaip tai atrodo amerikiečių akyse, tiek amžių saugantiems savąją Konstituciją beveik nekeistą?. .

  • mociute:

   bet juk iseivija visa nori buti ir Lietuvos pilieciais!
   Juk esame nykstanti tauta!Kazkodel ituizis tamstoms aptemdo ne tik akis bet ir prota
   Kazkodel net Danija kurios zmonems neteko nei begti is Tevynes nei kesti okupantu patycias o tik 5 metus mate rusu “kultura” Bornholmo saloje, iteisino dviguba pilietybe nors is Danijos emigruojanciu beveik nera!
   Taciau Danijoje gyvenantys lietuviai tuo pasinaudoti negales kaip ir visomis garantijomis kurias daznas uzsidirbo nelengvu darbu taciau svajoja sugryzti ir patirtimi pasidalyti Lietuvoje jau turedamas tvirta pagrinda pragyvenimui ir be baimes kad tektu prisijungti prie skurdaus gyvenimo – juk Lietuva savo isnaudotu, atidavusiu daugybe graziausiau gyvenimo metu negeba zmoniskai islaikyti!Nereiketu pamirsti kad emigrantai jsu dabar vien oficialiai per metus i Lietuva atsiuncia tiek pinigu kiek sudaro beveik visa metini Lietuvos biudzeta – dar nemazai pinigu nuvezama i Lietuvai ir grynais

 9. Adomlu:

  As esu senatves pensininkas,kuris turi išgyventi uz 99€ men.taip yra todėl ,kad lietuviai yra išmintingesni uz estus,latvius,lenkus ir ,žinoma,uz anglus..

 10. EJ:

  Nors ir ne Lietuvoje gyvenu, bet pritariu. Straipsnis geras, samprotavimai logiski. Is tiesu, Lietuvai labai gresia zemiu ir pastatu masinis ispardavimas. Ypac nepageidautina, kad i Lietuva atsikraustytu gyventi nelietuviai, nemokantys lietuviskai- didelis pavojus kalbai.

  • Žemyna:

   Jau sočiai išparduota – „įmonėms”. Ir žinote – tos įmonės tikrai tikrai „ne iš trečiosios šalies”! 🙂
   Darbuojasi kaimynės „pabėgėliai”, „emigrantai” ir t.t. su visada parengtomis 5 pilietybėmis kišenėje ir pagrindinėmis įmonėmis, registruotomis kažkur Vakaruose.. Viskam yra dokumentai.
   Tačiau akla Briuselija nieko nenori žinoti – „rekomenduoja” panaikinti apribojimus, ir basta! Ko jiem rūpintis – juk ne jų žemėje parduotos didžiulės teritorijos, kur valstybės pareigūnai neįleidžiami…Nors… O ar jie kada rimčiau ir giliau pasidomėjo savųjų žemės savininkų sąrašu? Gali būti įdomių netikėtumų. Kai pasidomėta, kas ne pagal dokumentus, o kas iš tiesų supirko didžiules Čekijos teritorijas, išlindo įdomių dalykėlių… Ir įdomus sutapimas – nuo to kone masinio jų žemių išpardavimo pradžios pradėjo tragiškai augti valdininkų korupcija. Ar ištirps vaškas Briuselio ausyse? Juk ne iš balos čekų viršūnėlių jausminga meilė Kremliuvai. O dabar sugrąžinti viską į ankstesnę padėtį – sunkus uždavinys. Nes dabar pačiam Kremliui net nereikia tuo rūpintis, – tam nuožmiai priešinsis jo papirktieji politikai…

  • Žemyna:

   Kita vertus – kam ta biurokratija, kam tie išpardavimai. Premjeras plačiu mostu išdovanos,

 11. Nu jo:

  Pasirodo, ir as esu asilas su berete. Tokios diagnozes dar neturejau…

 12. Tvankstas:

  Čekijoje vakar vykusius rinkimus laimėjo Andrejus Babišas, slovakas, milijardierius, aršus Briuselio priešininkas.
  Va čia tai katastrofa eurofederastams – per keletą dienų ir Austrijoje, ir Čekijoje laimėjo patriotai.
  Po Prahos pavasario 1968 m. laukėme būdami SSSR 20 metų iki mūsų Sąjūdžio, reikia manyti, kad netruks tiek ilgai dabar Lietuvoje esančioje ES homunizme – Lietuvos eurofederastams ateina neramios naktys – kaip be Briuselio, kaip be direktyvų kurti Homo Bruxellarum.
  Nida Vasiliauskaitė jau prieš kolonizatorių Lidl stojosi – kas galėjo pagalvoti dar prieš kelias dienas.
  Kosmopolitams šioje ateinančioje perkratoje mažai vilčių antrą pilietybę gauti Lietuvoje, kad ir kaip eurofederastai stengtųsi, o ir jų atvėsimas greitai pasijaus.

  • Diedas:

   Ei Twansaj, turi gerų minčių.
   Reikia iš Lietuvos išvyt ne tik Lidl, bet ir kitus kolonizatorius.
   Geriausia į Baltarusiją. Kaip DHL ir atominės statybą.Tegul bulbašus engia.
   Arba kaip Hyundai į Čekiją. Tegul čekus išnaudoja.
   Arba kaip KIA į Slovakiją, kur korėjiečių koncerno fabrike lenkia nugaras tūkstančiai slovakų.
   Arba kaip dešimtis kitų kompanijų, kurioms buvo užkirsti kėslai išnaudoti tautą.
   Ne per seniausiai Alkas rašė, kad Kauno LEZe vokiečiai ruošiasi statyti gamyklą, kur dirbs 2 (du) tūūūūkstančiai lietuvių!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.
   Įsivaizduoji?????????????????????
   Čia jau pežengtos visos ribos. Skubiai reikia rengt referendūūūūūmą ir sustabdyti piktus kapitalistinių kolonizatorių kėslus.
   Lietuvoje viskas ir be jų puiku. Kas reikia ką reikia privatizavo, kas protingas su rusais įsuko biznį, susikūrė afrikos karalystės lygio,kapitalui kaupt palankią mokesčių sistemą, aplink save surinko mokančius gyventi žiniasklaidos atstovus ir to gana.
   Visi kiti von.
   Putinas pasakė, kad Lietuva turi tapti skurdžia tamsia atsilikusia agrarine valstybe, komandą reikia vykdyt.

  • Apie kokias federacijas ar konfederacijas vis dar gali būti kalba, kai Junkeris savo metiniame pranešime aiškiai pasakė, kad ES nėra valstybė, ji tėra tik teisės valstybė. Ar ne tai realybėje ir matome… Dar galima būtų pridurti, kad ES yra kartu ir siekianti tapti dar ir finansų valstybe… Taigi žvelkime į realybę naujau, matydami perspektyvą, o ne vien tas pasenusias federacinių, konfedaracinių valstybių formų galimybes.
   Kas dėl Čekijoje rinkimus laimėjusio A. Babišo, tai kol kas kokio akivaizdesnio priešiškumo Briusliui jame neįžvelgčiau, gal yra greičiau atvirkščiai, jis, kaip ir Briuselis, atrodo, pasenusių ideologijų varinėti nelinksta…

 13. tikras lietuvis:

  Dvigubas pilietis Lietuvai – ne pilietis, o parazitas.
  Ar dar maža Lietuvą bei jos narius (lietuvius) graužančių parazitų?

 14. tiek:

  O ką daryt be tos dvigubos pilietybės skurdo iš šalies išvarytam milijonui lietuvių ,kuriems buvo per visus ruporus tvirtinama: darbo jėga turi savo rinkos kainą ? O juk tai reiškia ,kad kiekvienas savo galva turi nuspręst :kur ,už kiek ir kada.Bet va, jei užsimanysi kitos šalies (nesvarbu ,kad ir ES priklausančios) pilietybės,kad galėtu gauti ir darbą lydinčias atitinkamas garantijas, lietuviškos pilietybės privalai netekt(pagal Juozaitį). Tai kokia Lietuvoje likusi mama sutiks praktiškai atsisakyt savo vaiko? Ar apie tai “filosofai” nesumastė? Ar mato tik tai,kad jau tik priešai puls pasinaudot tom dvigubom ? O gal tam turim brangiai išlaikomas istitucijas,kurių tiesioginė pareiga atsijot kas yra kas.Juk ir Adamkus ,ir Brazauskas, ir Paksas su tom savo išskirtinėm privilegijom jiems naudingas personas momentaliai apdovanot “išskirtinai retais atvejais” lietuviškais pasais yra tiek prisidirbę,kad ….Vienžo : sistema, išvijusi iš šalies milijoną darbingiausių piliečių ,tiesiog neturi jokios moralinės teisės vapėt apie ekonomiškai išvarytųjų teisę išlaikyt prigimtinę Lietuvos pilietybę.

 15. Manau, kad priėmusiam kitos šalies pilietybę asmeniui būtų tikslinga nustatyti 5 -10 metų ar didesnį laikotarpį apsispręsti ir pranešti Lietuvai dėl tolimesnio Lietuvos dvipiletiškumo išlaikymo. Per šį laikotarpį asmeniui nepranešus apie savo apsisprendimą jo prigimtinė Lietuvos pilietybė pasibaigtų. Tokiu atveju asmenų dvipilietiškumai taptų terminuoti. Šitai būtų pagrindas Pilietybės įstatymu prilyginti “atskiriems atvejams”, taigi taptų galima pilietybės problemos klausimą išspręsti be referendumo. Seimui siūlau imtis taip išspręsti kilusį pilietybės iššūkį, tai – naujas teisinis aspektas, dėl kurio KT nėra pasisakęs, todėl manytina, kad konstitucinė teisinė kliūtis priimti siūlomą Pilietybės įstatymo papildymą, nekyla.

 16. Tvankstas:

  Kyla Europos intelektualai prieš Europos naikinimą genderizmu, narkotizacija ir eutanazija/islamizacija.
  THE PARIS STATEMENT
  A EUROPE WE CAN BELIEVE IN
  Pasirašė :
  Philippe Bénéton (France) – Rémi Brague (France) – Roman Joch (?esko) – Lánczi András (Magyarország) – Ryszard Legutko (Polska) – Chantal Delsol (France) – Pierre Manent (France) – Dalmacio Negro Pavón (España) – Roger Scruton (United Kingdom) – Robert Spaemann (Deutschland) – Bart Jan Spruyt (Nederland) – Matthias Storme (België)
  Skaitykime šių mąstytojų darbus, akys atsivers plačiai.

 17. Kitoks klausimas:

  Lietuvoje gimę piliečiai privalo išsaugoti Lietuvos pilietybę, jos neatsisakydami.jei kitos valstybės suteikia papildomą pilietybę-tai jų problema.O toks kitos valstybės pilietybės suteikimas nėra pagrindas panaikinti lietuviškąją .

  • Žemyna:

   Valstybės imigrantams prievarta savo pilietybės nebruka. Pilietybės gali tik prašyti.
   Be to, jokia valstybė savo pilietybe į kairę ir dešinę nesidrabsto – ją reikia užsitarnauti, atitikti nustatytas sąlygas: kad ir su atitinkamu „kraičiu” į ją pretenduotum, kad tavimi galima būtų bet kada pasikliauti, jog sunkią valandą pareigos nevengsi kažkuo teisindamasis, nepaliksi sunkių reikalų kitiems spręsti.
   Pilietybė įpareigoja ją turinčius ne visada lengvai vykdomoms pareigoms, o jas prisiimantys gauna privalumų pagal šalies turimas galimybes. Kol nustatytas sąlygas atitinki, tol išsaugai teisę į pilietybę. Ne tik dėl politinių, bet ir dėl grynai praktinių priežasčių – ar patempsi vienu metu abiems valstybėms piliečio pareigas vykdyti? Atsakyk sau sąžiningai! Juk kiekviena valstybė turi žinoti savo galimybes, išteklius, KIEK žmonių ir jų asmeninio įnašo GARANTUOTAI turės ten, kur susidarys kritinės būklės.
   Subrendęs ir išsilavinęs žmogus žino, jog į bet kokią draugiją pretenduodamas turės atitikti jos sąlygas. Kitaip būsi išdrėbtas lauk. Tavo pasirinkimas – nori to, ar nenori. Tačiau pasirinkęs nesriūbauk, nes nieko nemokamo nebūna – kažką rasdamas ar pasirinkdamas, prarandi kažką anksčiau turėtą. Visi žinome apie sūrį ir pelėkautus .
   Dviguba pilietybė kažkuo primena valčių plukdymą, stovint viena koja vienoje, kita – kitoje, tegu ir nepriešinga kryptimi plukdama valtimi. Ar ilgai taip išsižergęs sėkmingai plauksi?
   Tiems, kas vis įkyriai (naiviai?) vapa „a kol, o kodėl negalima, o man taip norisi visko iškart?” yra aiškus ir praktiškas, ilgaamžės patirties padiktuotas žydų pamokymas. Dėl itin tiesmukai tokiems į akis drebiamų juos apibūdinančių žodžių negaliu jo čia pacituoti. O vertėtų …
   Tačiau po ŠANTAŽO menama „nauda” valstybei, kurios žergtapiliečiai galėtų(!!!) duoti, su tais,
   kam pilietybė tėra KOMERCINIŲ MAINŲ objektas, o ne jų pačių VIDINIS POREIKIS (net ir per negaliu), su KELIANČIAIS SĄLYGAS, atseit, jei tu man, tai ir aš tau,
   ar net siūlančiais politikams laužyti Konstituciją susitariant už „runkelių” nugaros …
   su taip prabilusiais iš viso kalbos negali būti. Net ir minėto pamokymo žodžiais. Jie turėtų būti pirmi, kas nepateks į tą ATSKIRĄ ATVEJĄ.

   P.S.: kad moCiute nekartotų vėl to paties apie zoologiSkA neapykantA ir nevargtų dėl intelektualų diagnozės, leiskite priminti, kad ir tarp prieš pasisakančių yra mamų ir močiučių iš perplėštų bei įskaudintų šeimų. Taip pat ir dėl pareigos nevykdžiusių valdininkų kaltės, įstatymų, neapsaugančių nuo ciniško apiplėšimo. Tačiau bukas ar suktas valdininkas, politikas – dar ne Lietuva! Todėl kitos pilietybės pasirinkimas – tai jau šeimos asmeninio pasirinkimo reikalas. Ką pasirinkai, už tą turėsi susimokėti. Ir skolos būna ne tik finansinės… Tačiau tai ne priežastis užmiršti, kur gimei, kokia kalba tau lopšinė buvo niūniuota, savo pirmosios mokytojos, šilko švelnumo sodriai žalios tėviškės žolės, nei žmonių, kurie liko ją saugoti bet kokiom aplinkybėm.

 18. Žemyna:

  Kažin ką kalbant transliavo apie tai, kad Basanavičius po pasaulį keliavo, kitas pilietybes turėjo, o štai kiek padarė…
  Kiek Basanavičių turėjo tauta per visą savo istoriją? O kiek basanavičių? O kiek dar taip neseniai uoliai kitai šaliai tarnavo? Dėl to paties – kad geriau gyventų, išimtimi naudotųsi, net dėl tų pačių primityvių žinelių 🙁
  Ar šiandien visi, kas emigravę, Basanavičiai? A la „ir ten dirbame Lietuvai”?

 19. LosAngeles:

  Autorius paliete labai svarbu dalyka: asmenybes dvejinimasi. O juk taip ir yra. Tik klauisma sita kazkaip bandoma vis ‘apeiti’ sonu… Tai jei prisiekei ir tai ir tai valstybei. Kuriai tarnausi geriau, labiau, nuosirdziau… Juk priesaikoje nera ‘dalinio’ tarnavimo/atsidavimo? Tai kuriai bus zmogelis ‘lojalesnis’, kuriai reiks daugiau simpatiju? Sprendziant is to, kad viena turedamas sieke kitos, turetoji ji nelabai tenkino…. Na tai paprastai galvojant, belieka palinketi jam sekmes, ir atia. Tvarkos pasaulyje butu gerokai daugiau, jei nebutu tokiu ‘dvigubu standartu’ atributu kaip n pilietybiu. Jau senu seniausiai pasakyta: dviem ponams netarnausi, kazkuri vistiek per niek laikysi. Tai kam Lietuvai ‘pilieciai’, laikantys ja viso labo ‘atsarginiu variantu’?

  • mociute:

   varge mano, kiek mazai suprantama apie dvigubos pilietybes funkcionavima ir kiek daug vienas uz kita kvailesniu ir ypac tulzingu komentaru sia tema!
   Butent Lietuvai ir tik Lietuvai lojalus ir nori islaikyti Lietuvos pilietybe!
   Juk matome visi iki kokio absurdo prieinama rinkimuose Lietuvoje kad valdzia isrinkti galima ir uz gazprominius ar kokio nors “seno armeno” pinigus ar dar vykdant kokios daugiau kremliui nei Lietuvai lojalios grupotes pinigus
   Ar tik ne to labiausiai baiminamasi kad emigrantai, jei turetu galimybes balsuoti rinkimuose, tikrai niekda nebalsuotu uz kazkieno staytinius ir ju pliurpius?
   Ir kodel emigrantai taip gausiai ir skambiai “grazinami” i Lietuva turetu atsisakyti to ka saziningai uzsidirbo kitose Vakaru valstybese ir prisijungti prie vis dar nelabai turtingos Lietuvos islaikytiniu pulku jei gali gyventi kitaip,nevargindami musu valstybes o priesingai – zenkliai prisidedami?

   • Pikc:

    Na, kiek skaičiau, tai kvaili ir tulžingi komentarai liejasi iš liberastų “globalios Lietuvos” projekto “fanklubo”, sriūbaujančio jausmingas demagogijas, kaip bjeuribes (ryškei rusū agentaj!) iš varkšū emigrantū pilietibe atimt nori ir šiteip Lietuvele pražudit, ba lietuviū neliks. 🙂
    Na, o svetimose valstybėse gyventi apsisprendę ir joms prisiekę emigrantai, lietuviškų pasų kaip “bonuso” negavę, negalės iš užsienio Lietuvos saugoti. Ir tada nukas tie rupuzes neapikantos ir pagiezos pritvinke vietinei lietuvei GedEmino kalna nafig, ba Anglijoj sėdintys emigrantai neapgins. Seubas kažikoks! 🙂
    Vienžo, dajoš pasus visiems norintiems ir nenorintiems! Dajoš “globalią Lietuvą 2030 (o gereu – dar angščeu)!”. 🙂

   • LosAngeles:

    Labai gerai pastebejote, padekite islaikyti, dirbkite Lietuvai… Juk tai daryti galima ir be pilietybes, (kurios patys ir atsisakete!!!). Nuo to Lietuvai bus tik geriau, bet… jei bandote prakisti mintele, kad uzsieniuose gyvendami zmogeliai nubalsuos geriau (is toliau geriau matosi? toleriagyste tai vadinama), tai drisciau pagristai tuo abejoti. Pliurpalai… Kas del lojalumo, tai tenoreciau pakartoti klausima: kam zmogus bus lojalesnis, tai saliai kurios pilietybe turejo bet atsisake, ar tai del kurios atsisake. Labai nemalonu, bet isvada persasi vienareiksmiska… Vat is cia ir antras klausimas: tai kam reikalingi ‘pilieciai’, kuriems teesi tik ‘atsarginis variantas’? Tipo dabar tai pabego, atsisake, bet jei Lietuvai beda, uzpuls ar kazka, tai jau visi urmu grizta gelbeti????… Turbut kad ne, drisciau teigti kad ne. Belieka tik savanaudiskos paskatos, ir tai prakisineti kaip ‘Dievo dovana Tevynei’ kvaila.

 20. LosAngeles:

  va, ‘laisvalaikio skaitiniai’ vyrkautojams 🙂
  h t t p : / / alkas.lt/2012/08/27/l-medelis-neatsisakau-istikimybesunes-babickaites-patriotizmo-pasaka/

  • Tvankstas:

   Kiekvienam dvigubos pilietybės norėtojui didelėje salėje prieš žmones Lietuvoje garsiai perskaityti – kaip praeinamasis balas. Įsivaizduokime – per LKL krepšinio rungtynių pertrauką.

 21. mociute:

  visu pirma, niekas ir niekur seimu “nepleso” – butent pacios seimos ir pasirenka . Ir todel, kad turime tokias galimybes – pasirinkti! Nelabai suprantu – kas gi tas seimas skaudina jei esame laisvi rinktis? O absoliuciai visoms mamoms ir mociutems noriu priminti kad ka pacios uzsiauginome – ta ir turime todel virkauti tikrai nera ko!
  Niekas i Vakaru valstybes ju su iremtais i nugaras sautuvais,kaip kad buvo rusams okupavus Lietuva i Sibira, juk nevaro! Vat idomu, kiek Lietuvoje butu pasilike jei tokios galimybes kaip dabar butu buve okupacijos metais?? Ir nereikia sriubauti kad zmones migruoja – taip jau yra visame pasaulyje.Daugybe emigrantu pozityviai garsina Lietuva pasaulyje! Taciau.ko gero, net Afrikoje nerasi valstybes kurioje butu tiek neapykantos ir pagiezos isvykusiems saviskiams. Cia jau lietuviai yra ypac unikalus O istrukusiems is po gelezines okupantu uzdangos kaip ir su gana gausiu okupantu satelitu Lietuvoje tebeplaunamomis smegenimis ir nebesugebanciu susiorentuoti kas is tiesu vyksta Lietuvoje, emigracija yra ta vieta kurioje ,ypac gerai matant Lietuva is salies ir turint su kuo palyginti,pagaliau susiformuoja sveikas poziuris i viska.
  p.s niekas nedraudzia lietuviskas lopsines niuniuoti anukams visur – kur jie bebutu. Savo pirmaja mokytoja pokaryje pries visa klase issisaipiusia ne tik is mano punskietiskos tarmes bet ir sukelusios skandala po mano padainuotos partizaniskos dainos iki grabo lentos prisiminsiu kaip pabaisa….
  Zole nemaziau zalia ir net istisus metus, kad ir Britanijoje taciau tiesa – Lietuvosje ji kvepia TEVISKE…. O jei jau kabinates ordinus kad Lietuva saugote tai gal ir saugokite de facto o ne kaip,pavyzdziui dykviete verciama Kauna, ar musu tautos sirdi – Gedemino kalna Vilniuje… juk staugti norisi matant kas vyksta…. Ir galiu garantuoti kad jei nebus sudarytos salygos rinkimuose dalyvauti ir balsuoti emigrantams Lietuva nuo tokio jusu “saugojimo” gali istikti Gedemino kalno likimas – juk baugu visiems matant kas ir kaip “tvarko”. Ir ne tik Gedemino kalna……..

 22. Jules:

  Jo, Lietuvos valstybė – istorinė klaida. Pirmasis LK(bolševikų)P CK sekretorius “über alles”! Tak deržatj i dalšė, tovarišči sosluživcy!

 23. Klausimas išrinktiems seimūnams:

  Mes jus išrinkome, o jūs prisiekėte saugoti ir laikytis Lietuvos Konstitucijos. O dabar 114 seimūnų su pirmininku priešaky pasiruošę ją apeit. Tai pirma atsisakykit priesaikos ,o tada balsuokit.

 24. Žemyna:

  Na, kas gėrėjosi Pavilionio priešrinkiminiu pasirodymu 11 val. LRT laidoje Konstitucijos metinių proga???
  Pasaką maždaug apie tai, kaip jis bris į kožną varganą bakūžę (nes kiti tai neeina, kiti tik priėmimuose šampaną geria, o jis paprastas ir kiekvieną žmogų supranta). Bris į purvabridžius įsispyręs ir kiekvienam atskirai „įaiškins”, kad svarbiausia, ko trūksta Lietuvoje, tai dvigubos pilietybės.
  Ji, ir tik ji išspręs visas šalies problemas. Nes… imtis to esminio, ką privalėtų dėl šalies gerovės padaryti politikai, politikai taip ir neišmoko… Matyt, ne ten braidė. O jis bris ir aiškins, kaip tai bus gerai, kai sukrypusių bakūžių vaikai galės turėti dvi pilietybes. Nes ta viena… Ė… Na, bet kur dėsies, kad kitos neturi….
  Nes jis tai žino, kaip svetur gerai, jis ir jo vaikai turi galimybę važinėti po pasaulį, ir jam taip gera, tai SAVO vaikams nori dar geriau padaryti. Ir dar nori tuo geru ir su tais, kiaurom sienom grytelėse gyvenančiais, pasidalyti… (Kad kas interesų konflikto neįžvelgtų 🙂 ? )
  Ne tuo rūpinies, mielas, lyg balionėlis už biudžeto pinigus po pasaulį plasnojantis pone!
  Rūpinkis, tamsta, ne kaip sudaryti kuo palankiausias sąlygas skurdžiausiais šalies žmonėmis nusikratyti ir kitai valstybei permesti rūpestį dėl jų,
  bet rūpinkis, tamsta, kad KIEKVIENAS mūsų mažos šalies vaikas augtų ČIA šiltuose namuose, sotus, sveikas, išmokslintas, įgijęs profesiją; kad uždirbtų tiek, kad irgi galėtų sau leisti smagiai pavažinėti po pasaulį, o ne su ašarom akyse važiuoti svetur duonos ir pastogę uždirbti!
  Kai mūsų žmonės svetur važiuos tik trumpam – pasimokyti kitų patirties, pakeliauti, studijuoti – ir skubės kuo greičiau atgal, kad savo kraštą padėtų ant kojų kelti, tada nė klausimų tokių nekils. Ir netrukdys esama Konstitucija, nes dvigubos pilietybės atvejų prireiks iš tiesų nedaug, kaip joje ir parašyta! Na, o mergelėms, svečiose šalelėse martelėmis patapusioms, puikiai tarnaus dvikalbis pasas, kuriame bus ir iš vyro gautoji originali jo pavardė.
  Lygioje vietoje burbulą pučiate pone.
  Žinoma, artėja prezidento rinkimai ir t.t…. Reikia populiaraus šūkio. Juk toks šansas…
  O taip tikėjausi, kad šis vyras vertas mūsų šalies Seimo, kad jau kita karta ateina… Deja, Mozė teisus buvo. Duok Die, kad po 40 metų akis prasikrapštytume, ir nedrįs tada parlamentarai taip menkinančiai kalbėti apie tuos, kas stabdo problemos sprendimo imitatorius, kas darbą šou paverčia…

 25. tiek:

  labai jau dideliu teisuoliu tamsta įsijautei. O ir asmeniškumas prie minėtą seimerį per visus galus lenda. Dviguba pilietybė yra rezultatas neoliberalios 27 metus trukusios vienpusės politikos ,ekonomiškai išstūmusiosios iš šalies praktiškai visus darbingiausius šalies gyventojus .Nenorom pripažįstant ,kad netekom per VIENĄ MILIJONĄ SAVO ŽMONIŲ.O juk išdrįso tik patys drąsiausi, sveikiausi ,galbūt net ir perspektyviausi – vnž. tokie kurių paslaugų prireikė užsieniečių verslinykams.Dabar tie išvykėliai parsiunčia savo tėvams įspūdingas pinigų sumas,taip kartu palaikydami šalies vartojimą. Išvada: dviguba pilietybė yra tai,kas vadinama : “esat pastatyti prieš įvykusį faktą” ,iš vienos pusės Iš kitos pusės ,kaip jau rašiau, tėvams atsisakyti savo vaikų ,nes dabartiniai ponai nenori prisiimt jokios atsakomybės už savo padarytą didžiulę skriaudą ,yra tiesiog – na net nežinau,kaip tai pavadint. Bet bent jau nuo demagogijos tikrai reiktų prisilaikyt .Dviguba pilietybė mūsų išvarytiesiems turi būti suteikta be jokių apribojimų .Esant reikalui.

 26. Bartas:

  Man galva apsisuko . Pradėjau nebesuprast. Žinovai sako , kad dabartinė valdžia ir prieš tai buvusios, kurias patys išsirinkome išvarė milijoną Tautiečių. Skaičiuojam ; milijonas išsigando 141 ir dar kelių tūkstančių valdininkėlių, kišininkėlių. Turėtų būti atvirkščiai. Grįžkit namolio ir vykit, anuos, negeruosius. Tada nuspręsit duoti tokiems pilietybę ar ne. Geras pasiūlymas?

 27. Goda:

  Nėra svarbiausio – geopolitinio – argumento. Jei Lietuva priims dvigubos pilietybės įstatymą, Lenkija kaip mat pradės dalinti Lenkijos pilietybę bet kuriems norintiems ir neva turintiems “lenkiškų šaknų” Lietuvos piliečiams (nors mes ir žinom,kad tokių realiai nėra, tik nutauteliai). Taip pat entuziastingai,kaip kadaise dalino “lenko kortą”. ir neužilgo turėsim daugbę Lenkijos piliečių Lietuvoje, kurie taip pat naudosis ir Lietuvos piliečių teisėmis.
  Nesunku analogišką situaciją įsivaizduoti ir su dvigubais Lietuvos – Rusijos piliečiais, nors šiuo atveju galbūt galima įstatymiškai apsidrausti. O kokiu pagrindu apsidrausi nuo ES ir NATO šalies?
  Tą suprasti nereikia būti genijumi. Bet kažkodėl visvien ši tema niekad neiškyla nė viename straipsnyje skirtame dvigubai pilietybei.Visur tik apie vargšų ekonominių emigrantų etines problemas. Taigi tikriausiai didžioji tokių straipsnėkų paskirtis nukreipti dėmesį nuo realių dvigubos pilietybės pasekmių Lietuvai.

  • Žemyna:

   Tikrai taip – tam reikia ne genialumo, o tik kelių savybių
   – savigarbos; stuburo toje vietoje, kur šiandien virvė rangosi; stiprių kinkų drebučių vietoje.
   Bet viso to nepakaks, jei kažką užvalgys godas.
   Tad vis dar privalome BUDĖTI, kad visko, ką pastatėme, vieno ar kelių žmonių godas nesunaikintų….

 28. Reziume:

  Dabar prie melo Seime pridedama ir apgavystė. Kur nueisime?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *