Šią savaitę grupė „Parranda Polar“ ir orkestras pasirodys didžiuosiuose Lietuvos miestuose (video) (0)

Šią savaitę grupė „Parranda Polar“ ir orkestras – didžiuosiuose Lietuvos miestuose | Ritos Puidokaitės nuotr.

Šią savaitę grupė „Parranda Polar“ ir orkestras pasirodys didžiuosiuose Lietuvos miestuose | Ritos Puidokaitės nuotr.

Spalio 19, 20 ir 21 dienomis, pietietišką kumbiją Vilniuje sėjantys „Parranda Polar“, ką tik grįžę iš koncertinio turo Ispanijoje, muzikantai tropinį karštį parveža į didžiuosius Lietuvos miestus. Čia grupė pasirodys pasipildžiusi pučiamaisiais ir perkusijomis.

Ispaniją vis dar sapnuojantys grupės nariai įsitikinę: „ne kumbija svarbi rudeniui, o kumbijai svarbus ruduo.“ Vienintelį kartą šiais metais sušildyti rudenį kartu su mini dūdų orkestru „Parranda Polar“ pasirengusi ne tik Vilniuje, bet ir Klaipėdoje bei Kaune.„Dar dabar pamenu pirmo sykio jausmą, kai grojome su dūdom – buvo stipru ir džiugu jausti stiprų užnugarį ir daug garso. Iš kitos pusės, čia kaip nuo motorolerio persėsti į autobusą – bet kur nepravažiuosi, greitai neįsibėgėsi, ir labai greit nesustosi, nors dabar jau susigrojame ir viskas vyksta šauniau“, – apie pučiamaisiais papildytus pasirodymus pasakoja grupės vadas Adomas.

Ketvirtus metus su kumbija žiemoti Lietuvoje bandanti „Parranda Polar“ jau buvo „išsipūtusi dūdomis“ antrojo gimtadienio šventėje. „Ir mums, ir kolegoms bus jau nebe pirmas kartas, tad daugiau pasitikim savimi. Taip pat, bus naujų Parandos kūrinių, kurie su dūdom dar neskambėjo“, – pasakoja trejetas.

 Šią savaitę grupė „Parranda Polar“ ir orkestras – didžiuosiuose Lietuvos miestuose | Ritos Puidokaitės nuotr.

Šią savaitę grupė „Parranda Polar“ ir orkestras – didžiuosiuose Lietuvos miestuose | Ritos Puidokaitės nuotr.

Visiems, jau girdėjusiems kaip skamba didesnė „Parranda Polar“ versija, grupė turi rimtą argumentą, verčiantį vėl sugrįžti prie scenos: „Muzikos grupėse svarbiausia – ne instrumentai, o žmonės. Ir būtent šį kartą susirinkom visi tie, kurie reikia. Viskas sulipo kaip cukrus ir dūdų kumbija skamba labai saldžiai.“

Be pučiamųjų grupės branduolys skamba taip – tai trys balsai, akordeonas, perkusija ir bosinė gitara. Juos valdantys Adomas Koreniukas, Vytautas Puidokas ir Jonas Narbutas ne tik vedžioja lietuvius tradicinės Kolumbijos muzikos takeliais. Prieš metus muzikantai išleido debiutinį albumą kasetėje „Mucho Frio“, kuriame sudėtos vien pačių kurtos šiaurietiškos kumbijos versijos.

Pučiamųjų arsenalu (Jievaras Jasinskas, Danielius Pancerovas, Artiom Koselevas) bei rimtesne ritmo sekcija (Viktoras Krasauskas) papildyti „Parranda Polar“ koncertai nuoširdžiai išsišokti vilniečius kvies spalio 19 d., klube 11.11 (Vokiečių g. 8), klaipėdiečius – spalio 20 d. klube „Raketa“. Į Kauną tropinis vakarėlis atvyks spalio 21 d. ir  pakvies į klubą „Sandėlis“.

Parranda Polar koncertas LRT Opus Ore:

Parranda Polar – Lago de Rubikiai:

Daugiau grupės „Parranda Polar“ vaizdų ir garsų: https://www.facebook.com/parrandapolar/

Save

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: