Seimas ėmėsi Šeimos stiprinimo įstatymo (0)

dangerouslyfit.com nuotr.

dangerouslyfit.com nuotr.

Seime svarstytas Šeimos stiprinimo įstatymo projektas, kurį kritikai vadina deklaracijų rinkiniu, šalininkai teigia, kad įstatymo reikia suformuoti kryptingai valstybės šeimos politikai. Apsvarsčius projektą už jį balsavo 63 Seimo nariai, prieš buvo penki ir 14 – susilaikė. Įstatymui priimti liko dar vienas balsavimas.

Socialinių reikalų ir darbo komiteto Šeimos ir vaiko gerovės pakomitečio pirmininkas Rimantas Jonas Dagys paaiškino, kad viena iš svarbiausių priežasčių, kodėl Šeimos stiprinimo įstatymas yra labai svarbus ir savalaikis – didžiuliai demografiniai praradimai.

„Tai, kad iki šiol rūpintasi tik pavieniais įstatymais ir neveikta sistemingai, lėmė, kad šiandien Lietuvoje jau gyvena 250 tūkst. žmonių mažiau, o Valstybės kontrolė prognozuoja dar dvigubai didesnį gyventojų praradimą. Gimstamumas yra viena pagrindinių to priežasčių. Tokiame kontekste Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Šeimos politikos skyriuje dirba vos 3 darbuotojai. Šiuo teisės aktu įstatymų lygmenyje pirmą kartą kuriama vieninga, „skėtinė“ šeimos politikos sistema. Ji turėtų sukurti didesnį visų lygių bendradarbiavimą, atsakomybę ir priemones – padaryti viską šeimos ryšių stiprinimo labui“, – teigia Seimo narys.

Prieš projektą pasisakęs Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas socialdemokratas Algirdas Sysas tvirtino, kad šeimas turėti daugiau vaikų paskatintų finansinės priemonės, o ne deklaracijos.

„Kai perskaitai visą įstatymą, iš karto į galvą ateina Ostapo Benderio mintis: „Nemokykite mūsų gyventi, geriau padėkite materialiai“. Tada viskas aišku, šeima žino, ko nori, nes šeima turbūt ne šventa dvasia gyvena“, – kalbėjo socialdemokratas.

Šeimos stiprinimo įstatymo projektą dar praėjusią kadenciją yra pateikę 55 parlamentarai iš Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos bei kitų frakcijų.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: