Lietuvos užsienio reikalų ministras išvyko į Indiją (0)

Linas Antanas Linkevičius | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Linas Antanas Linkevičius | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius spalio 9–10 dienomis lankysis Indijos Respublikoje. Į Delį ir Mumbajų Lietuvos diplomatijos vadovas vyksta Indijos išorinių santykių ministrės Sushmos Svaraj kvietimu.

„Lietuvos ir Indijos bendradarbiavimas sparčiai plečiasi, ypač greitai auga ekonominiai šalių ryšiai. Mūsų aukštosiose mokyklose studijuoja daugiau nei 800 Indijos piliečių, siekiame plėsti bendradarbiavimą mokslo ir inovacijų srityse“, – prieš darbo kelionę pažymėjo Lietuvos  diplomatijos vadovas.Darbo kelionės programoje numatyti ministro susitikimai su Indijos Respublikos Viceprezidentu Venkajah Naidu, išorinių santykių ministre S. Svaraj, Maharaštros valstijos vyriausiuoju ministru Devendra Fadnavis.

Susitikimuose bus aptarti Lietuvos ir Indijos prekybos ir ekonominio bendradarbiavimo klausimai, saugumo padėtis Lietuvos ir Indijos kaimynystėje, kultūros ir akademinių ryšių stiprinimo galimybės.  Žadama apsikeisti nuomonėmis ir apie bendradarbiavimą tarptautinėse organizacijose, Indijos ir Europos Sąjungos bendradarbiavimo perspektyvas.

Į programą įtraukas ir dviejų sutarčių – ekstradicijos bei oro bendradarbiavimo sutarties pakeitimo protokolo – pasirašymas. Derybos dėl ekstradicijos sutarties užtruko beveik 20 metų.

Delyje ministras L. Linkevičius dalyvaus analitinio centro „Carnegie India“ rengiamoje apskritojo stalo diskusijoje, o Mumbajuje susitiks su Indijos laivybos kompanijoms ir drauge su Klaipėdos valstybinio jūrų uosto atstovais pristatys Klaipėdos uosto galimybes.

Spalio 10 dieną Mumbajuje ministras L. Linkevičius klausysis Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro koncerto, kuris rengiamas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga. Šiemet minimos ir 25-osios Lietuvos ir Indijos diplomatinių santykių užmezgimo metinės.

Ministras L. Linkevičius Delyje pastarąjį sykį lankėsi 2013 metais. Vilniuje šią gegužę viešėjo Indijos išorinių reikalų ministerijos valstybės ministras M. J. Akbaras.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: