„Mes ir jie“: Ar Lietuvai reikia Tautinių bendrijų įstatymo? (video) (6)

Gediminas Dalinkevičius, Audrys Antanaitis | Alkas.lt, nuotr.

Gediminas Dalinkevičius, Audrys Antanaitis | Alkas.lt, nuotr.

Kažkada Lietuvoje sėkmingai veikė dar Nepriklausomybės aušroje sukurtas Tautinių mažumų įstatymas. 2010-aisiais metais jo galiojimas baigėsi, o naujas įstatymas taip ir neįsigaliojo iki šio laiko, nors 2003-2004-aisiais metais buvo kurtas. Jo projektas net buvo ir sukurtas, tačiau politinės valios jį priimti taip ir neatsirado.

Ar šiandien Lietuvai dar tebereikia Tautinių bendrijų įstatymo? Ką toks įstatymas duotų? Ar galima panaudoti 2003-aisiais metais ruošto įstatymo projekto idėjas?

Apie tai Audrys Antanaitis kalbasi su vienu iš šio įstatymo projekto rengėjų, buvusiu Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininku Gediminu Dalinkevičiumi.

Laida parengta bendradarbiaujant su Tautinių mažumų departamentu prie LR Vyriausybės.

Kategorijos: Alko radijas, Mes ir jie, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .

6 komentarai

 1. Vilnietis:

  Kam tas įstatymas toms “mažumoms” ar bendrijoms?! Ar tų “mažumų” bei bendrijų nariai ne tokie patys piliečiai (jeigu jie, aišku, piliečiai!) kaip ir lietuviai ir jų teisės kažkaip apribotos? Ar jiems kažkas draudžia kalbėti savo gimtąja kalba, steigti savo mokyklas, leisti savo laikraščius, vesti laidas savo kalbomis radijuje ir per TV? Tai kam tas išsidirbinėjimas su kažkokių ten “mažumų” ar bendrijų įstatymu?! Turime gi vieną Įstatymą – LR Konstituciją – kuriame labai aiškiai “išguldyta” viskas ir apie LR piliečius, ir apie tautines bendrijas!!! Ko dar trūksta toms “mažumoms” ar bendrijoms?! Dangiškų migdolų?! O gal čia mums, lietuviams, kažko trūksta? Pvz., smegenų? Ne?

  • Žemyna:

   Taigis tūlas ponas VT (tarti ne vė tė, o va ta!) sako, jog su pačia tik tada savo gimtąja k. drįsta kalbėti, kai miegamajame užsirakina, el. lizdus puskojinėm užkemša, langą drabužių spinta pristūmęs „užsandarina” ir giliai giliai su galvom abudu po „kaldra” palenda.
   Tik tada Lietuvoje vyrai gali be baimės savo gimtąja kalba pačiutes kalbinti!
   Na, jūs suprantate, jog tą šventą akimirką tūlas VT savo TIKRA gimtąja jai paslaptingai kažką kužda…
   Ir šitaip kasnakt, kasnakt!..
   Kasnakt duris rakinti, spintą stumdyti, kojines į el. lizdus grūsti, kad sutrukdytų VLKK garso įrašymo įranga pasinaudoti. Juk taip ligų ne tik į galvelę įsimesti gali.
   Nors vienaip ir antraip pasvarsčius – gal ne tiek Vaišnienė gimtakalbe švelniai kuždėti trukdė, kiek po kasnaktinio spintų stumdymo kaži, ar net drūtas vyras bent kuždėti bepajėgtų… Tokiu atveju ne TM įstatymas, o atitinkamų sričių gydytojai geriau padėtų, kad savęs prieš pačią TM įstatymu teisinti nereiktų…

 2. Žemyna:

  Ir vėl bonka ant stalo:
  Teismas pagrindiniame paso puslapyje leido rašyti pavardę su „w“
  /lzinios.lt/lzinios/Lietuva/teismas-pagrindiniame-paso-puslapyje-leido-rasyti-pavarde-su-w-/251514
  Jeigu teisėjas ne šiaip leido, o nusprendė, kaip ši pavardė turi būti lietuviškai perrašoma, reiškia jis mažiausiai 4 sričių diplomuotas specialistas. Būtų įdomu sužinoti pavardę… Nedaug tokių turime. Deja, ji nutylima.
  O gal viskas paprasčiau – gal kai kas iš teisėjų iš paskutiniųjų nori parodyti, katros komandos sirgalius esąs? Bet tikrai ne Konstitucijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: