Seimo Laisvės kovų komisija dalyvavo trėmimų minėjime (0)

D. Stonytės nuotr.

D. Stonytės nuotr.

Spalio 2 dieną Seimo Laisvės kovų komisijos pirmininkas Juozas Olekas ir pavaduotoja Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė dalyvavo trėmimų paminėjime, kuris vyko prie paminklo sovietinės okupacijos aukoms atminti.

Šiemet sukako 66 metai, kai 1951 m. spalio 2–3 d. iš Lietuvos į įvairias tremties vietas pajudėjo pilni ešelonai žmonių, daugiausia į Krasnojarsko kraštą, kur ištremta daugiau nei 16 tūkst. žmonių, tarp jų apie 5 tūkst. vaikų. Anot J. Oleko, šio trėmimo pavadinimas buvo „Ruduo“. Tai buvo skausmingas ruduo.Renginyje taip pat dalyvavo Seimo nariai Arvydas Anušauskas, Audronius Ažubalis, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras Saulius Pečeliūnas, projekto „Misija Sibiras“ atstovai, buvę politiniai kaliniai ir tremtiniai.

Vilniaus „Ryto“ progimnazijos mokiniai atliko literatūrinę kompoziciją „Toli nuo Tėvynės (vadovė Vilma Riabovienė), skambėjo Lietuvos vaikų ir jaunimo centro dainavimo grupės KIVI KIDS atliekamos lietuvių liaudines dainos (vadovė Vaiva Krikštopaitytė), tremtinių dainas atliko choras „Laisvė“.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: