Artimiausius metu „Lietuvos geležinkeliai“ gali sulaukti EK skirtos baudos (0)

burnsandwilcox.com nuotr.

burnsandwilcox.com nuotr.

Europos Komisija (EK) už konkurencijos ribojimą artimiausiu metu žada skelbti sankcijas valstybės valdomai bendrovei „Lietuvos geležinkeliai“. Bendrovei skirta bauda gali siekti apie 35 mln. eurų.

Įtariama, kad bendrovė pasinaudojo monopoline padėtimi ir apribojo konkurenciją Lietuvos ir Latvijos rinkose 2008 metais išardžiusi bėgius iš Mažeikių į Rengę Latvijoje.

Jau anksčiau EK pranešime buvo nurodyta, kad „tokia veikla, jei bus įrodyta, pažeistų ES antimonopolines taisykles, kurios draudžia piktnaudžiauti dominuojančia padėtimi rinkoje. Bėgių išardymas galėjo neleisti klientams naudotis kitų geležinkelio operatorių paslaugomis transportuojant krovinius tarp Lietuvos ir Latvijos“.

Artėjant šiam sprendimui, Lietuvą apskundusi Latvija padidino spaudimą ir oficialiai įteikė notą, reikalaudama atstatyti ruožą ir atkurti galimybę krovinius gabenti Latvijos geležinkeliais.

Bėgių išardymu Briuseliui taip pat skundėsi ir Lenkijos naftos koncernas „Orlen“. Dar 2011 m. gavusi „Orlen“ skundą, EK pradėjo domėtis padėtimi, o formalios antimonopolinės procedūros buvo pradėtos 2013 m. kovą. Šiuo metu abiejų įmonių santykiai pagerėjo.

Dar pernai pavasarį buvo pranešta, kad EK Lietuvai pateikė ultimatumą, kad už išardytą ruožą įmonė turėtų būti išskaidyta arba sumokėti iki 10 proc. apyvartos baudą bei atstatyti ruožą.

Tuo metu Lietuvos pareigūnai tikina, kad bėgiai 2008 metais buvo išardyti dėl saugumo.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: