Policijos pajėgos nutraukė piliečių nukentėjusių nuo Lietuvos teisėsaugos bado akciją prie Prezidentūros (video, tiesioginė transliacija) (7)

Bado akcija prie Prezidentūros Vilniuje | Alask.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Bado akcija prie Prezidentūros Vilniuje | Alask.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Rugsėjo 25 d. Vilniuje, apie 5 val. ryto policijos pajėgos apsupo piliečių nukentėjusių nuo Lietuvos teisėsaugos bado akcijos „Už teisingumą Lietuvoje“ dalyvių stovyklavietę prie Lietuvos Respublikos prezidentūros Daukanto aikštėje.

Bado akcijos dalyviai ir rengėjai buvo sulaikyti, tačiau po 8 val. buvo paleisti į laisvę.

Policininkai nutraukė bado akciją ir išvalė Daukanto aikštės skverą nuo palapinių. Bado akcijos dalyviai pranešė, kad prieš imdamiesi veiksmų policininkai užblokavo bado akcijos dalyvių mobiliojo ryšio priemones.

Bado akcija | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Bado akcija | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras Zigmas Vaišvila, komentuodamas šio ryto įvykius Daukanto aikštėje, sakė: „Tai padaryta nežiūrint į tai, kad suderinau laiką su Respublikos Prezidento (LRP) kanceliarijos kancleriu Giedriu Krasausku, kad trečiadienį ryte mane priims su akcijos organizatoriumi Donatu Šulcu dėl protesto akcijos „Už teisingumą Lietuvoje“. Tikėjomės aptarti, kaip turėtų prasidėti konstruktyvus darbas, kuriam prasidėjus akcija būtų nutraukta“.

Z. Vaišvila teigė, kad rugsėjo 27 d., trečiadienį, 13.15 val. po įvyksiančio susitikimo su LRP kancleriu  G. Krasausku jis šiuo klausimu žada surengti spaudos konferenciją Seime:

IMG_2811_resize

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .

7 komentarai

 1. Kemblys:

  Dar gerai, kad BADO AKCIJOS dalyvių nepamaitino per jėgą – galės namie tęsti badavimą.

 2. Tvankstas:

  Lietuva yra policinė valstybė, kur įstatymai netaikomi piliečiams.
  Kiekviena demokratija yra tokia ir negali būti kitokia – tiki teisingumu demokratijoje tik dar nepatyrę visos anoniminės prievartos mašinos jėgos.
  Pažvelkime į 5 valandą ryto vykusį ‘valymą’ – žmonės miega, atjungti mobilieji telefonai akcijos dalyviams – be paslaugų operatoriaus prisidėjimo ? – ko gi taip Prezidentė, VSD ?,Vilniaus policija ir dar eilė prisidėjusiųjų ‘užtikrinant tvarką’ bijo dienos šviesos, jei neša Lietuvai šviesą, tvarką ir laimę ?

 3. darius:

  Apie šiuos badautojus dar galima pažiūrėti internete (youtube)-per Kazimiero Juraičio ir Ritos Miliūtės “prizmę”…nesu nei vieno iš jų gerbėjas,bet iš “kelių filmavimo kamerų” įdomiau žiūrėti nei iš vienos..

 4. T0mas J.:

  “prieš imdamiesi veiksmų policininkai užblokavo bado akcijos dalyvių mobiliojo ryšio priemones”

  TSKPistei Prezidentei svarbiausia, kad apie šiuos veiksmus nieko nepraneštų žiniasklaida, dėl to ir mobilus ryšys buvo užblokuotas, kad nespėtų pakviesti žurnalistų.

 5. Tvankstas:

  Galima pasižiūrėti vaizdų dr. A. Lebionkos blogspote.

 6. Blaivininkas:

  Būtina iš teisėjų atimti privilegiją nuosprendžius skelbti Lietuvos Respublikos vardu, nes kalėjimuose sėdi visai ne ta publika.

 7. Gintaras:

  Siulau organizoti baltijos kelia. …

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: