Artėja didžiausias paukščių stebėtojų ralis „Kuršių marios 2017“ Baltijos šalyse (programa, video) (0)

Rengėjų nuotr.

Rengėjų nuotr.

Spalio 13-15 d vyks paukščių stebėtojų ralis „Kuršių marios 2017“ Nemuno deltoje ir Kuršių marių pakrantėse.

Paukščių stebėtojų ralis – tai nuo 2000 metų Lietuvos ornitologų draugijos  (LOD) organizuojamos tarptautinės varžybos, kurių metu dalyvių komandos tarpusavyje rungiasi, kuri per nustatytą laiką iš anksto numatytoje vietovėje pamatys daugiau paukščių rūšių, juos galima atpažinti ne tik pamačius, bet ir išgirdus balsą. Tai daugiausiai dalyvių pritraukiančios paukščių stebėtojų varžybos Baltijos šalyse, kuriose jau dalyvavo 11 šalių atstovai. Šio ralio maršrutas driekiasi po visą Nemuno žemupį, Kuršių marių ir Baltijos jūros pakrantes – ten, kur susitelkia didžiausi migruojančių paukščių būriai – komandos paukščių ieško važinėdamos automobiliais, todėl šios varžybos ir vadinamos raliu. Nuo įprastų ralio varžybų jos skiriasi tuo, kad čia nėra tikslios trasos ir greičio ruožų, o laikas svarbus tik tiek, kad visi dalyviai laiku sugrįžtų į finišą. Vieną komandą sudaro tiek stebėtojų, kiek telpa į vieną automobilį, nors turi būti ne mažiau dviejų žmonių. Laimi ne tie ekipažai, kurie greičiausiai važiavo, bet kuri komanda per varžyboms skirtą laiką aptiko daugiausiai paukščių rūšių. Sėkmę ir pergalę šiose varžybose lemia paukščių pažinimas, varžybų vietovės žinojimas, kruopštus planavimas, paukščių stebėjimo įgūdžiai ir, visgi, sėkmė. Juk kartais gali būti netoliese retos rūšies, bet paskutiniu momentu pasukti ne tuo keliu. Ilgesnis užregistruotų paukščių rūšių sąrašas parodo didesnį paukščių stebėtojų komandos profesionalumą. Išsamiau varžybų sąlygos aprašytos Paukščių stebėtojų ralio taisyklėse. 

PROGRAMA

Komandos kviečiamos registruotis į paukščių stebėtojų ralį „Kuršių marios 2017“, kuris vyks šių metų spalio 13 – 15 dienomis Kintuose (Šilutės r.), svečių namuose „Žvejų užeiga“ (Kintų žuvininkystės tvenkiniai). Pagrindinė varžybų diena yra spalio 14 d.

Pirmieji užsiregistravę renginio dalyviai bus apgyvendinti svečių namuose „Žvejų užeiga“. Esant gausesniam dalyvių skaičiui, jų apgyvendinimas bus organizuojamas gretimose kaimo turizmo sodybose – „Mingės egzotika“ ir kt.

LOD tarybos sprendimu, šiais metais LOD sekretoriatas nepadengs draugijos narių nakvynės išlaidų dalies, tačiau bus padengtos kitos, su renginiu susijusios išlaidos (renginio mokesčio, bus pasirūpinta renginio uždarymo vakariene), kiekvieną komandą aprūpins būtina informacine medžiagą ir pan.  

Moksleiviams ir studentams (išskyrus doktorantus) galima nemokama nakvynė naujai suremontuotoje Ventės rago ornitologinėje stotyje (VROS). Registruojantis būtina nurodyti tokį pageidavimą. Pusryčiais reikės pasirūpinti savarankiškai, taip pat nakvynei VROS būtina turėti savo miegmaišius. Vietų skaičius VROS yra ribotas, todėl lieka galioti pirmumo (ankstesnės registracijos) taisyklė. Gavę tokią galimybę bus informuoti individualiai.

Varžybų atidarymas bei rezultatų aptarimas vyks „Žvejų užeigos“ paviljone. 

Išankstinė registracija būtinaUžpildytą Registracijos anketą prašome atsiųsti el. paštujustina@birdlife.lt iki spalio 6 d.

LOD negarantuoja nakvynės vėliau užsiregistravusioms komandoms. Kilus klausimams skambinkite į LOD sekretoriatą telefonu (8~5) 213 04 98.  

Registracijos mokestis. LOD nariams registracijos mokestis netaikomas. Ne draugijos nariams jis bus 15 Eur asmeniui.  

Apgyvendinimo mokestis: Paukščių stebėtojų ralio dalyviams svečių namuose „Žvejų užeiga“, viešbučiuose „Pelikanas“ vienam asmeniui nakvynė su pusryčiais kainuos 18 Eur parai, o renginio laikui – 36 Eur. „Mingės egzotika“ (Mingės kaime) vienam asmeniui nakvynė su pusryčiais 26 Eur parai, o renginio laikui – 52 Eur. Anksčiausiai užsiregistravusieji bus apgyvendinti „Žvejų užeiga“ ir „Pelikanas“.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Kelionės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: