Buvęs Europos Parlamento pirmininkas: Reikia reformuoti ES taip, kad nacionalinės vyriausybės nebetrukdytų (6)

Džani Pitela_Gianni Pittella_wikipedija.org

Džani Pitela (Gianni Pittella) | wikipedija.org nuotr.

Buvęs Europos Parlamento (EP) pirmininkas ir dabartinis antros didžiausios politinės grupės EP – Progresyvaus socialistų ir demokratų aljanso – vadovas Džani Pitela (Gianni Pittella) portale Politico.eu paskelbtame straipsnyje pareiškė, jog Europos Sąjungai (ES) reikia kuo skubiau reformuoti savo sąrangą taip, kad nacionalinės vyriausybės nebegalėtų trukdyti ES priimamiems sprendimams.

G. Pittela pareiškė, jog tikroji ES problema yra Europos Taryba, sudaryta iš ES priklausančių valstybių vadovų, vetuojanti Europos Komisijos ir Parlamento priimamus sprendimus.

„Mes pasisakome už ES, kuri yra labiau nepriklausoma nuo nacionalinių vyriausybių ir tiesiogiai įgalinta Europos piliečių“, – teigia buvęs EP pirmininkas.

Politikas taip pat reikalauja Europos Komisiją imtis griežto atsako prieš Vengriją ir Lenkiją, „norinčias paversti savo demokratijas neliberaliais režimais“.

Dž. Pittela teigimu, turėtų keistis ir ES migracijos politika – į Afriką turėtų būti pradėta žvelgti ne kaip į „problemų žemyną, o kaip į galimybių žemyną“. Pasak jo, tiesiog tvarkytis su nelegalia migracija nėra gana, reikėtų sukurti legalų pagrindą dabartinei masinei migracijai ir nebereikalauti migrantų prieglobsčio prašyti pirmoje ES šalyje, į kurią atvyksta.

„Mums reikia sukurti legalius migracijos kanalus, ypač tėvų nelydimiems nepilnamečiams. Tai darydami turime iš esmės reformuoti Dublino sutartį, pagal kurią pabėgėliai turi prašyti prieglobsčio pirmoje pasiektoje ES šalyje. Tokia reforma šiuo metu yra stabdoma Tarybos [t.y. nacionalinių vyriausybių – red. past.]“, – pareiškė G. Pittela.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .

6 komentarai

 1. Daiva:

  Kada sulauksime šalies vadovų, kurie išdrįs tiems eurofederalistams pasakyti, kad mes esame Lietuva, o ne europrojekto eilutė, laukianti galimybių iš Afrikos?

 2. Skalvis:

  Straipsnis Lietuvai visai ne į temą: kada Lietuvos nacionalinė vyriausybė trukdė kokiai nors kitos valstybės ar sąjungos veiklai ? Kada turėjo savo poziciją, o ne aklai pakluso ? ”… nebereikalauti migrantų prieglobsčio prašyti pirmoje ES šalyje, į kurią atvyksta.” Lietuvai jokio skirtumo kur jie pasiprašė – patys nuvažiuoja ir prisigaudo. Jei ką ir reiktų kaisti, tai įvesti įstatymą, pagal kurį, atgabentieji privalėtų visą gyvenimą gyventi toje šalyje, kuri juos atsigabeno. Juk Lietuvai ta yra didžiausia bėda, kad atgabentieji pabėga.

 3. LosAngeles:

  Atviru tekstu jau pradeda bolsevikeliai kalbeti, be uzuolanku… Salin nacionalines vyriausybes, jie geriau zino ko ‘europieciams’ reikia 🙂 Kuo ne Trockis? Ir kalba ponulis tikrai ne apie tokias vyriausybes kaip Lietuvos, kuri ‘is puses zodzio’ supranta ir puola vykdyti. Kalba apie Lenkijos, Vengrijos ir pan. vyriausybes, kurios dar turi bent siek tiek tautinio orumo ir supratimo kad visu pirma reikia tarnauti savo tautai ir savo valstybei

 4. Skalvis:

  Manau, jog Lietuvai reiktų aktyviau bendradarbiauti su Vengrija ir kitomis šalimis, kurios turi patirties tvorų tvėrime. Be tvorų niekaip pabėgėlių problemos neišspręsime. Ir savų pabėgėlių sumažintume skaičių. Gal Trumpas pagelbėtų ? Jis tvorų specialistas . Kitaip prisiimtų įsipareigojimų Europai niekaip neįvykdysime. Visi kas gali evakuojasi . Sakysit, prisileisim , ką tik ubagais paleistų ukrainiečių, gal ir rusus , baltarusius pavyks paleisti ubagais ir turėsim gyventojų iki kaklo – , bet juk ir jie taps pabėgėliais !!! Tik tvoros Lietuvą išgelbės !!!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: