„Suklegos 2017“ kviečia pasiklausyti įvairios muzikos (0)

„Marga muzika“ | Šventės rengėjų nuotr.

„Marga muzika“ | Šventės rengėjų nuotr.

Priešpaskutinį rugsėjo savaitgalį, kaip ir kiekvienais metais, Kaune klegės tradicinės ir modernios muzikos atlikėjai iš Belgijos, Švedijos, Airijos, Lenkijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos. Jau 18-ąjį kartą vykstantis tarptautinis tradicinio ir šiuolaikinio folkloro renginys „Suklegos“ kviečia įvairių muzikos stilių gerbėjus pasiklausyti postfolkloro, folkdžiazo, pasaulinės muzikos ir kitų eksperimentinių projektų.

Šiemet šventės rengėjai dovanoja net tris vakarus, pripildytus nepakartojamų pasaulio muzikos garsų, įdomių kompozicijų, projektų ir tradicinės įvairių tautų muzikos.

Renginys prasidės rugsėjo 21 d. Kauno valstybiniame lėlių teatre. Pirmasis koncertas bus ramus, meditacinis. Savo naujausias kompozicijas pristatys gerai žinoma kanklininkė Žemyna Trinkūnaitė. Muzikantė jungiasi bendrai kūrybai su dukra Jorige Jurgutyte  – ilgamete „Kūlgrindos“ dainininke, olandų kilmės gitaristu Nilsu Baksu (Niels Bakx) ir Donatu Bielkausku (Doniu). Ketvirtadienio vakarą taip pat skambės grupės „Vilko pupos“ sukurtos folkloro improvizacijos – netradiciškai atliekamos lietuvių liaudies dainos, paįvairinamos savos gamybos ir kitų tautų instrumentų skambesiu. Grupė „Undan“ savo pasirodymu nukels į gyvą kelionę po savitas senojo, gilaus ir gyvenimiško lietuviško folkloro interpretacijas, apipintas moderniomis, tačiau harmoningomis „ambient“ atmosferomis. Vakarą vainikuos lietuvių liaudies sutartinių įkvėptos trys artistiškos merginos iš Lenkijos – grupė „Sutari“.

Penktadienio koncertas vyks Kauno kultūros centro „Tautos namai“ didžiojoje salėje. Čia žiūrovus džiugins net keturios skirtingos grupės. Koncertą pradės savo linksmumu užkrečianti latvių grupė „Imantadimanta“. Renginyje skambės grupės „Andaja“ dainos, kurių prasminė ašis – baltiška kultūra ir pasaulėjauta. Tikimės, kad gerai žinoma pasaulio muzikos grupė „Marga muzika“ įvairių tautų melodijomis pakels visus žiūrovus iš patogių salės krėslų. Jungtinė švedų ir estų grupė „Frander“ savo jausmingomis melodijomis žada paliesti visų žiūrovų širdis.

Šeštadienį baigiamąjį koncertą pradės jaunatviška energija plūstančios tradicinio folkloro atlikėjos iš Klaipėdos – grupė „Alkiukai“. Jaunimą pakeis patyrę tradicinės muzikos atlikėjai iš Airijos – grupė „Traditional arts collective“. Pasiruoškite išgirsti autentišką airiškų šokių muziką! Grupė „Estbel“ – tai nepaprasta dviejų lakštingalų iš Estijos ir dviejų flamandų brolių iš Belgijos muzikinė sąjunga, vienijanti tradicinės ir šiuolaikinės muzikos mylėtojus. Pirmą kartą festivalio istorijoje skambės „punk-rock“ stilius. Maištingoji gatvės grupė „Hanba“! iš Krokuvos, pasitelkdami gatvės muzikos instrumentus (bandžą, būgnus, akordeoną, tūbą) ir tarpukario lenkų poetų kūrybą, įkūnydami įsivaizduojamus praeities personažus ir jungdami muzikinius stilius (punk, folk, klezmer), papasakos savo istoriją.

Pasak šventės prezidento Artūro Sinkevičiaus, šiai metais išgirsime įvairiaspalvę ir išskirtinę tiek tradicinę, tiek šiuolaikiškos muzikos papuoštą ir kruopščiai atrinktą programą.

Rugsėjo 21 d. 18:00

Kauno valstybinis lėlių teatras/ , Laisvės al. 87A, Kaunas

 • ŽEMYNA +++ LTU/NED
 • VILKO PUPOS LTU
 • UNDAN LTU
 • SUTARI POL

Rugsėjo 22 d. 18:00

Kauno kultūros centras „Tautos namai“, Vytauto pr. 79 

 • IMANTADIMANTA LAT
 • ANDAJA LTU
 • MARGA MUZIKA LTU
 • FRÄNDER SWE/EST

Rugsėjo 23 d. 17:00

Kauno kultūros centras „Tautos namai“, Vytauto pr. 79 

 • ALKIUKAI LTU
 • TRADITIONAL ARTS COLLECTIVE IRL
 • ESTBEL EST/BEL
 • HANBA POL

Suklegos

 

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: