Iš aptvaro ištrūkusi meška ant kojų sukėlė visas tarnybas (0)

A. Konderausko nuotr.

A. Konderausko nuotr.

Rugpjūčio 18 d., penktadienio vakarą, Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Joniškio rajono agentūros darbuotojams buvo pranešta, kad Joniškio rajone, Kirnaičių kaime iš aptvaro pabėgo viena meška. Jos paieškoms buvo sutelktos gausios pajėgos, tačiau iki ryto jos buvo bevaisės. Ryte mešką aptiko, ilgus metus ją prižiūrėjęs ir dresiravęs, Mykolas Zobovas. Meška buvo parvesta ir uždaryta į aptvarą.Apie neeilinę situaciją Joniškio rajone aplinkosaugininkai sužinojo penktadienio vakarą. Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Joniškio rajono agentūros vedėjui paskambinusi kavinės „Plūgo broliai“ savininkė I.Š. pranešė, kad iš jų teritorijoje esančio voljero ištrūko ir į mišką pabėgo viena meška. Pasak moters, gyvūnas iš aptvaro ištrūko, nes prižiūrėtojas, atėjęs jos pamaitinti, neužstūmė narvo durų skląsčio. Meška atsidarė duris ir išėjo į Vilkiaušio mišką.

Apie laisvėn ištrūkusi plėšrų gyvūną bendrasis pagalbos centras pranešė policijai ir ugniagesiams. Keli policijos ekipažai, aplinkosaugininkai, kavinės apsauga ir darbuotojai ėmėsi meškos paieškos, tačiau greitai temstant paieškos rezultatų nedavė.

Prieš vidurnaktį atvykęs, kavinės savininkės pakviestas, meškų dresiruotojas ir augintojas Mykolas Zobovas. Apžiūrėjęs likusius savo augintinius vyras konstatavo, kad į laisvę ištrūko pati ramiausia iš trijų meškų, 28-erių metų rudoji Karelijos meška Cielė.

Ryte Mykolas Zobovas savo buvusią augintinę aptiko miške netoli kavinės. Dresuotojas sugebėjo mešką parvesti atgal į narvą ir uždaryti.

Sudarydami sąlygas meškai ištrūkti į laisvę, gyvūnų savininkai pažeidė laukinių gyvūnų laikymo taisykles ir išduoto leidimo sąlygas. Tad bus sprendžiama kokią atsakomybę jų atžvilgiu taikyti.

Meškų gerove aplinkosaugininkai domisi jau ne pirmą kartą. Šių metų birželio pradžioje Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento specialistai kartu su Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pareigūnais tikrino kokiomis sąlygomis laikomos meškos Joniškio rajone. mat buvo gautas skundas, kad meškomis nesirūpinama ir jų laikymo sąlygos yra netinkamos. Skundas nepasitvirtino. Gyvūnų sveikatingumo ir gerovės pažeidimų tyrimo metu nenustatyta. 

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: