Barselonoje įvykdytas teroristinis išpuolis: mažiausiai 13 žmonių žuvo (video) (0)

Teroro išpuolis Barselonoje | Youtube.com stop kadras

Teroro išpuolis Barselonoje | Youtube.com stop kadras

Rugpjūčio 17 d. Ispanijos šiaurės rytuose, Katalonijos regiono sostinėje Barselonoje, teroristas į žmonių minią įvažiavo furgonu. Pranešama, kad kad per išpuolį žuvo mažiausiai 13 žmonių ir apie 100 buvo sužeista, 16 iš jų sunkiai.

Pirminiais duomenimis, automobilis tyčia trenkėsi į per perėją ėjusius pėsčiuosius, o sunkvežimio vairuotojas, iššoko iš automobilio ir pabėgo.

Pareigūnai patvirtino, kad tai teroristinis išpuolis.

Vėliau buvo pranešta, kad pareigūnai du įtariamuosius sulaikė, vieną nušovė.

Sulaikytasis įtariamasis, dvidešimties metų marokiečių-prancūzų kilmės jaunuolis, gimęs Marselyje – Drisas Oukabiras (Driss Oukabir). Jis šiuo metu gyveno Ripolo mieste, netoli Barselonos. Jo vardu buvo išnuomotas furgonas, panaudotas išpuoliui. Skelbiama, kad šis vyras buvo išnuomojęs ir „Fiat Talento“. Netrukus pranešta, kad aptiktas antrasis sulaikyto įtariamojo vardu išnuomotas furgonas, kuris, kaip įtariama, susijęs su incidentu.

„Islamo valstybė“ (IS) prisiėmė atsakomybę dėl Barselonoje įvykdyto teroro išpuolio. Jie pareiškė, kad šį išpuolį įvykdė IS kariai.

Didžiausias džihadistų teroro išpuolis Europoje buvo įvykdytas 2004 metais, kai po traukinių sprogdinimo kovo mėnesį Madride žuvo 191 žmogus. Tuomet atsakomybę prisiėmė grupuotės „Al Qaeda“ teroristai.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė nuoširdžią užuojautą Ispanijos Karaliui Felipe VI dėl žiauraus, nekaltų žmonių gyvybes nusinešusio teroro išpuolio Barselonoje.

Šalies vadovė pabrėžė, kad Lietuva smerkia šį žiaurų, beprasmišką smurtą ir reiškia solidarumą su Ispanijos žmonėmis. Šiuo ypač sunkiu metu visos Lietuvos žmonių vardu Prezidentė palinkėjo ištvermės ir stiprybės aukų šeimoms, sveikatos sužeistiesiems, vienybės ir susitelkimo Barselonos ir visos Ispanijos žmonėms.

Užuojautą pareiškė ir Lietuvos Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis.

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: