Spaudos konferencijoje signataras Z. Vaišvila paskelbs apie bado akciją (triesioginė transliacija) (21)

Alkas.lt asociatyvinė nuotr.

Alkas.lt asociatyvinė nuotr.

Rugpjūčio 16 d. 11 val. Vilniuje, Lietuvos Respublikos Seime įvyks Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Zigmo Vaišvilos spaudos konferencija „Vilniuje prasideda bado akcija už teisingumą Lietuvoje“.

Spaudos konferencijoje dalyvaus Lietuvos žmogaus teisių sąjungos pirmininkas Donatas Šulcas, Lietuvos piliečių tarybos pirmininkė Scholestika Katavičienė, advokatas Jonas Ivoška ir Kazys Serbenta.

Pranešėjai ketina pristatyti rugpjūčio 21 d. Daukanto aikštėje Vilniuje planuojamą pradėti akciją dėl teisingumo Lietuvoje, jos tikslus ir, pasak jų, visiškai nepatenkinamą padėtį, susiklosčiusią dėl teisingumo vykdymo Lietuvoje.

„Tai išskirtinės svarbos klausimas. Lietuvos Respublikos Konstitucijos 109 straipsnis nustato, kad teisingumą Lietuvos Respublikoje valstybės vardu vykdo tik teismai, o jį vykdydami teisėjai ir teismai yra nepriklausomi ir klauso tik įstatymo. Tačiau tikrovėje teismų sistema Lietuvoje tapo iš esmės ydinga. Todėl prasidedančios akcijos dalyviai, atsidūrę beviltiškoje padėtyje, ryžtasi net badavimui“, – sako šios spaudos konferencijs rengėjas Z. Vaišvila.

Spaudos konferencijos dalyviams klausimus galima užduoti ir internetu – ČIA  (nuoroda veiks tik vykstant spaudos konferencijai).

Kategorijos: Politika ir ekonomika, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .

21 komentaras

 1. Kemblys:

  Kažkaip prisiminiau ŽALIŲJŲ bado AKCIJĄ – nei vienas nenumirė iš bado. Gal jie badavo pasikeisdami kas 20 min.?
  Pažiūrėsime ar ,,bado akcija už teisingumą Lietuvoje“ pasieks savo tikslus. Beje, Z. Vaišvila kažkada buvo žaliasis…

 2. Tvankstas:

  Kembly, iš kur tokia piktdžiuga, kad nei vienas nenumirė ? Žmogėdros (kanibalo) genas išsiduoda ?
  Esu badavęs 8 (aštuonias) savaites Nyderlandų kalėjimuose ir teisminės psichiatrijos klinikoje, kadangi po 7 dienų skiriamas priverstinis maitinimas, tai aštuntą dieną truputį valgydavau, dar sekančią dieną.
  Reikia gerti vandens, gana daug. Šlapimas būna ryškiai geltonas – per inkstus valosi organizmas.
  Antrą badavimo dieną išeina paskutinės išmatos, penktą dieną išeina geltonai – žaliai rudos gleivės ir nuo to laiko galva mąsto ypatingai aiškiai, skaidri atmintis, taip tęsdavosi iki aštuntos dienos.
  Kembly, tas ‘pažiūrėsime ar ‘bado akcija už teisingumą Lietuvoje’ pasieks savo tikslus’ yra žmogaus ant upės kranto elgsena, besimėgaujant skęstančiu žmogumi, jo kančiomis, paskutiniais traukuliais. Reikia suprasti, kad žmonės badaus iš nevilties – tai yra viltį praradusiųjų elgesys, kai teisėjų ‘teisingumo monopolis’ vykdomas teisėjos R. Patackienės ‘mano nuomonė yra aukščiau Konstitucijos’ aksioma (žr. A. Drižiaus bylą).
  Z. Vaišvila visada buvo, yra ir bus padoraus žmogaus pavyzdys, tai toks žmogus savaime ir neatskiriamai yra savo gyvenimu pastovus žaliasis.
  Kembly, na ir atsiskleidei visu savo žmogėdriškos prigimties grožiu – kito žmogaus skausmas daro tave laimingu.

 3. tundra:

  nesu prieš savanorišką badavimą, tai apsivalymo būdas, bet po tuo pakišti politines ambicijas – kvepia eksgibicionizmu … Gaila, kad Zigmulis, dar nepasveikęs po žiaurios traumos, vėl “vardan tautos” nori gadinti savo sveikatą…

  • Tvankstas:

   Tai nėra sveikatos gadinimas, badavimas suteikia kūnui labai daug naudos – naujos ląstelės, atsirandančios vietoj mirusiųjų badavimo metu, yra labai gyvybingos, žmogus jaučiasi pajaunėjęs bent 5 ar 10 metų. Badavimas yra labai geras dalykas organizmui atstatyti ir atjauninti.

   • Tvankstas:

    Vieno badavimo metu šeštą dieną atėjo advokatė (kalėjimo administracija kraustėsi iš proto, isterikavo, panikavo, viduriavo, tai išsikvietė), nustebo, negalėjo patikėti mano savijauta, linksmumu, judrumu, kalbėjomės 1,5 valandos, po to pradėjus skaudėti galvai, truputį užvalgiau. Sekančią dieną žaidžiau (man tada buvo virš 50 metų) beveik valandą futbolą su 20-30 metų vyrukais, įmušiau tris įvarčius dešinės špicu palei pat virpstus, visi negalėjo atsistebėti mano judrumu, ištverme, jėga (stumdantis pečiu), aš ir pats buvau maloniai nustebintas savimi, lyg 20 metų pajaunėjęs.

 4. LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS:

  Badavimas yra viena iš kraštutinių priemonių esant beviltiškumui.
  Vokietijoje ir kitose žmogiškose bendruomenėse badaujantis susilaukia dėmesio ir nulaidų, n_e_d_e_l_s_i_a_n.
  Bado akcija dar labiau išryškins prezidentūros Seimo vyriausybės žmogėdras, jei negailestingai bus elgiamasi su badaujančiaisiais.

 5. Tvankstas:

  Prieš bado streikus pasiųsdavau laiškus, kuriuos šeima turėjo išplatinti žiniasklaidos ‘organams’, bet politiškai korektiškieji geriausiu atveju pasiūlydavo užsimokėti už straipsnį kaip už skelbimą. Tai Lietuvos žiniasklaidos atsakymai.
  Nyderlandų žiniasklaidos ‘organai’ geriausiu atveju pasiūlydavo užsiprenumeruoti jų leidinį.
  Kitų šalių (JAV, D. Britanijos,…) nieko neatsakydavo, tylėdavo ir CNN, Euronews,…
  Bado streikas yra viešinamas tada, kai tai susidaro politiškai korektiškas ‘formatas’ – tai turi vykti Rusijoje, Kinijoje ar Š. Korėjoje.
  Geras pavyzdys yra A. Dolmatovo bado streikas pasiprašius politinio prieglobsčio Nyderlanduose ir gavus atsakymą : išsiuntimas atgal į Rusiją – visiška tyla, o kai gyvenimą baigė savižudybe, tai lavono nesisekė tyliai paslėpti, kilo šioks toks ‘triukšmelis’, kuris greitai užduso.
  Bado akcija, kurią rengs Z. Vaišvila ir draugai, tegali būti skelbiama per politiškai nekorektišką žiniasklaidą, kaip Alkas, dr. Lebionkos blogas, pi-news.net, breitbart.com,…
  Jei ir bus skelbiama per politiškai korektišką MIPP, tai bus patyčios lyg iš psichiškai nesveikų kvailelių, kurie tyčiojasi iš absoliučiai teisingos demokratijos teismų aksiomos ‘mano nuomonė yra aukščiau Konstitucijos’.

 6. pravalas:

  Pati kvailiausia, bukiausia akcija. Būsit apšaukti visiškais bepročiais, psichiniais ligoniais, o Mėlynam Žiponui padovanosit neįkainojamą šventę iš jūsų tyčiotis. Pamiršot, kad ten Žiponas- visažinė visagalė valdovė su savo visų valdomų instancijų Tarnais, o jūs- tik eiliniai “nusikaltėliai” mulkiai. Nesuvokiu jūsų tokio nusižeminimo -žemiau nėr kur…

 7. bacila:

  Teismų savivalei nėra ribų. Neterminuotai bado akcijai žinoma pritariu. Ji tikrai ne iš gero gyvenimo. Ypač patiko gerb. Jono Ivoškos ir gerb. Žilvino Razmino pasisakymai.

 8. Tvankstas:

  Pasiklausius sueigą spaudai, kyla klausimas – kuo skiriasi Lietuvos teismai nuo organizuoto nusikalstamumo, jei visi tie patys požymiai ?

 9. Jau vien tai, kad akcija imamasi neteisingumo pasekmių aptarnavimo, o ne už jo priežasčių pašalinimo, rodo vergiško, o ne laisvo žmogaus, psichologiją. Reikalinga pasirengti nepriekaištingos teisinės, politinės kvalifikacijos dokumentus – konstitucijos ar įstatymų pakeitimo projektus, su jais supažindinti visuomenę ir sulaukus jos didelio pritarimo daryti spaudimą valstybės valdžioms dėl jų priėmimo ir įgyvendinimo valstybės valdymo, teisingumo vykdymo praktikoje.

  • Tvankstas:

   Visa esmė tame, kad teisinių dalykų imasi neteise išprievartauti žmonės ir tai yra jų nevilties šauksmas. Teisininkas šioje kovoje, padėsiantis nelaimėliams, bus visiškai suėstas pačių teisėsaugininkų, išspirtas iš savo luomo.
   Žmonės nesiruošia versti demokratijos ir Lietuvos Respublikos, žmonės tenori paprašyti laikytis įstatymų ir Konstitucijos tų pačių prokurorų, teisėjų ir už jų nugarų stovinčių politikų.
   Žmonės nori būti žmonėmis su jiems galiojančiais įstatymais ir žmogaus teisėmis Lietuvoje, bet ne bėgti iš Lietuvos kur akys veda, ką padarė jau ketvirtadalis tautos, kad toliau klestėtų organizuotas nusikalstamumas Lietuvos Respublikos teisėje ir valdančiosios klikos gerovė žmonių beteisiškumo sąskaita.

   • Esama padėtis galėtų keistis tik tokiu atveju, jeigu teisingumo vykdymo sistemojoje atsirastų jo vykdytojų kontrolės ir priežiūros valstybės valdžios rango institucija – tarkim teisigumo vykdytojų kontrolės ir priežiūros inspekcija, kurios vadovas (taryba) būtų renkama visuotiniuose rinkimuose. Tai privalėtų būti aukštos teisinės kvalifikacijos ir nepriekaištingos moralės asmenys. Tokia valstybės valdžių sąranga būtų išlaikytas tiek valdžių atskyrimo principas, tiek demokratinis jos suformavimas, o taip pat – nesikišimo į patį teisminį procesą principas. Dabar eismo vykdytojams (dalyviams) kontroliuoti ir prižiūrėti inspekciją turime, o teisingumo vykdytojams – teisėjams, prokurorams – ne. Tik toks pertvarkymas gali duoti rezultatų.

 10. Miune:

  Lietuvos Respublikos Konstitucijos 109 straipsnis nustato, kad teisingumą Lietuvos Respublikoje valstybės vardu vykdo tik teismai, o jį vykdydami teisėjai ir teismai yra nepriklausomi ir klauso tik įstatymo. LR CPK 3 straipsnyje nurodyta, kad teismai tirdami bylas vadovaujasi LR istatymais ir kitais straipsnyje isvardintais teises aktais.

  Klausimas – kas kontroliuoja, kaip teisejai laikosi istatymu, kai nagrineja bylas ? Atsakymas – niekas.
  Kol Lietuvoje nebus istatymo, kurio pagrindu veiks procesiniu veiksmu kontroles komisija, kuri stebes kaip teisejai, prokurorai, ikiteisminio tyrimo pareigunai ir kiti pareigunai teikiantys isvadas teismams laikosi istatymu, tol nebus cia jokios demokratijos. Demokratija – kai zmogus vadovaudamasis istatymais gali nulemti savo likima ( B. Obama ). Lietuvoje zmogaus likimas dabar priklauso nuo teisejo valios. Taigi nereiketu painioti savoku ” nepriklausomas teismas” manant kad teisejas gali daryti ka nori, anaiptol, jis yra susietas su prievole laikytis istatymo kaip niekas kitas, nes tai skelbiama Konstitucijoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: