G. Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje bus pristatyta paroda apie J. Urbšį (0)

Juozas Urbšys | asmeninė nuotr.

Juozas Urbšys | asmeninė nuotr.

Rugpjūčio 1 d. 17 val. G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos konferencijų salėje vyks knygos ir dokumentinės parodos „Juozas Urbšys: gyvenimu liudiju istoriją. Karininkas, diplomatas, kultūros veikėjas“ pristatymas. Dalyvaus knygos ir parodos sudarytojas Vilius Kavaliauskas, ministro J. Urbšio vaikaitė Ona Urbšytė.

Nepriklausomos Lietuvos užsienio reikalų ministrui, diplomatui J. Urbšiui (1896–1991) teko lemtis sujungti dvi Lietuvos valstybes: Respubliką, egzistavusią tarpukariu, ir Respubliką, atgimusią Sąjūdžio miniose bei 1991 m. sausio 13-osios barikadose. Jo kančios ir kantrybės pamokų ypač prireikė XX a. pabaigos Lietuvai, kai į gatves ėjo minios, reikalaujančios šviesos ir laisvės. Per garsiakalbius Vingio parke skleidžiamas ministro žodis rodė kelią ir skleidė humaniškosios Lietuvos viziją. J. Urbšys kvietė ne tik kovoti – jis kvietė vienytis, dirbti, kurti, puoselėti tėvynę.

J. Urbšio diplomatinis ir kūrybinis palikimas nežuvo. Jis atgulė į saugyklų lentynas. Fonde – net 563 saugojimo vienetai, visų žanrų ir formų dokumentai.

Parodą rengia Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Lietuvos vyriausiojo archyvaro tarnyba, Centrinis valstybės archyvas, G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos J. Urbšio visuomeninės minties ir kultūros centras.

Nacionalinė biblioteka išleido ir to paties pavadinimo knygą, kurioje publikuojama beveik du šimtai unikalių J. Urbšio nuotraukų ir su juo susijusių dokumentų.

Paroda dedikuota Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui, ji veiks iki rugpjūčio 26 d.

www.panevezys.lt

 

Kategorijos: Kultūra, Literatūra, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: