Pasaulio lietuvių suvažiavimo dalyviai kieminės Panevėžio krašte (0)

Bistrampolio dvaro rūmai

Bistrampolio dvaro rūmai/Kultūros paveldo departamento nuotr.

Liepos 3–5 dienomis Panevėžio rajone, Bistrampolio dvare, vyks kraštų lietuvių bendruomenių ir jaunimo sąjungų pirmininkų suvažiavimas „Pasimokyti, dalintis patirtimi ir sužinoti“. Suvažiavime dalyvaus Pasaulio Lietuvių Bendruomenės valdybos nariai, kraštų lietuvių bendruomenių ir jaunimo sąjungų pirmininkai, lietuvių bendruomenių atstovai. Numatoma į renginį atvyks 50 dalyvių.

Suvažiavimo darbotvarkėje PLB XV valdybos veiklos aptarimas, prioritetai ir projektai 2017–2018 metams, lituanistinis švietimas, Brexit pasekmės ir pilietybės išlaikymas, naujos sudėties LR Seimo ir PLB komisijos pirmosios sesijos rezultatų aptarimas, PLB kultūrinės veiklos planai Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimui artėjant. Vyks mokymai ir diskusijos apie motyvaciją ir viešųjų ryšių svarbą.

Kartą per metus į suvažiavimą susirinkę pirmininkai, bendruomenių valdybų nariai, PLB valdyba aptaria nuveiktus darbus, sužino naujos svarbios informacijos iš pakviestų dalyvauti suvažiavime Lietuvos valstybės institucijų atstovų, išdėsto savo problemas, kartu ieško sprendimų būdų, aptaria bendros veiklos gaires, pasidalija gerąja patirtimi. Suvažiavimo metu apsvarstomi aktualūs užsienyje gyvenantiems lietuviams klausimai. Sugrįžę į savo kraštų lietuvių bendruomenes pirmininkai paskleidžia informaciją tarp savo bendruomenės narių. Suvažiavimo metu priimamos tolimesnės lietuvių bendruomenių veiklos rekomendacijos-gairės.

Tokie metiniai suvažiavimai jau vyko Klaipėdoje, Kaune, Kernavėje, Trakuose, Birštone, Vilniuje, Druskininkuose ir Ignalinoje, o praėjusiais metais – Prezidento Antano Smetonos dvare Ukmergės rajone.

„Šiais informacinių technologijų laikais lieka be galo svarbu visiems gyvai susitikti, kalbėtis ir įsiklausyti, tartis mums visiems svarbiais klausimais, nes artėjantys metais bus be galo intensyvūs. Ne tik švęsime Lietuvos Valstybės nepriklausomybės atkūrimo šimtmetį savo lietuvių bendruomenėse skirtingose šalyse, bet taip pat jau dabar ruošiamės jubiliejiniam PLB XVI Seimui, Dainų ir šokių šventei ir lietuvių bendruomenių prisistatymui, kuris vyks 2018 m. liepos 1 d. Vilniuje, Rotušės aikštėje. Šiuos visus klausimus ir aptarsime suvažiavime“, – pažymėjo Pasaulio Lietuvių Bendruomenės pirmininkė Dalia Henke.

Suvažiavimo dalyviai po posėdžių turės galimybę artimiau susipažinti su Panevėžio krašto tradicijomis, žymiausiomis vietomis, pabendrauti su vietine bendruomene.

Kučių kaime įsikūrusią Bistrampolio dvaro sodybą, kurioje vyks posėdžiai, sudaro XIX a. statyti klasicistinio stiliaus dviaukščiai rūmai, arklidės, ledainės, sodininko namas, ūkiniai pastatai. Čia vyksta Bistrampolio dvaro festivalio koncertai, literatūriniai vakarai, rengiami dailininkų plenerai, lankytojams organizuojamos ekskursijos, veikia knygnešių muziejus.

Pagrindiniai suvažiavimo rėmėjai: Lietuvių Fondas, Panevėžio rajono savivaldybė ir Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija.

Pasaulio Lietuvių Bendruomenė – lietuvius visame pasaulyje vienijanti visuomeninė nepolitinė organizacija, ją sudaro visi už Lietuvos Respublikos ribų gyvenantys ir PLB Konstituciją, jos veiklos tikslus ir principus pripažįstantys lietuviai bei jų šeimų nariai. PLB Konstitucija remiasi 1949 m. birželio 14 d. paskelbta Lietuvių Charta.

Šiuo metu organizacija jungia 44 kraštų lietuvių bendruomenes. Kiekvieno krašto lietuvių bendruomenė, vadovaudamasi PLB Konstitucija ir atsižvelgdama į savo šalies sąlygas bei įstatymus, veikia pagal savo priimtą statutą. Vyriausiasis Pasaulio Lietuvių Bendruomenės organas yra PLB Seimas, nustatantis Bendruomenės veiklos programą ir renkantis uždavinius įgyvendinančias institucijas: PLB valdybą, Konfliktų sprendimo komitetą ir Kontrolės komisiją. PLB valdyba atstovauja Pasaulio Lietuvių Bendruomenei, derina ir skatina atskirų kraštų lietuvių bendruomenių veiklą.

Kategorijos: Kalba, Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Užsienio lietuviai, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: