Seimas sugriežtino atsakomybę už genetiškai modifikuotų augalų auginimo ir gaminių naudojimo pažeidimus (0)

rapsai Peachandthistle.com nuotr.

Rapsai | Peachandthistle.com nuotr.

Birželio 29 d. Seimas priėmė Administracinių nusižengimų kodekso pataisas (projektas Nr. XIIIP-554(2) ES), kuriomis nutarta griežtinti administracinę atsakomybę už genetiškai modifikuotų organizmų ar produktų naudojimą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų pažeidimus.

Pagal priimtus pakeitimus už įtvirtintą genetiškai modifikuotų organizmų ar produktų pakavimo, fasavimo ar ženklinimo reikalavimų pažeidimą grės bauda nuo 200 iki 500 eurų.

Genetiškai modifikuotų augalų pasėlių sambūvio su tradicinių ir ekologiškų augalų pasėliais taisyklėse nustatytų reikalavimų pažeidimas užtrauks baudą nuo 500 iki 2 tūkst. eurų (vietoj šiuo metu nustatytos – nuo 300 iki 1 150 eurų). Už genetiškai modifikuotų augalų pasėlių auginimą pažeidžiant pareigą apie tai pranešti atsakingoms institucijoms bus baudžiama nuo 2 iki 3 tūkst. eurų.

Dauginamosios medžiagos, turinčios Europos Sąjungoje auginti neįteisintų genetiškai modifikuotų organizmų priemaišų, tiekimas rinkai užtrauks baudą nuo 3 iki 4 tūkst. eurų (vietoj – nuo 550 iki 1 500 eurų). Už genetiškai modifikuotų augalų, kurių auginimas įteisintas ES, bet apribotas ar uždraustas Lietuvoje arba jos dalyje, auginimą tiekimo rinkai tikslais grės bauda nuo 4 iki 5 tūkst. eurų. Genetiškai modifikuotų augalų, kurių auginimas neįteisintas ES, auginimas tiekimo rinkai tikslais užtrauks baudą nuo 5 iki 6 tūkst. eurų. Už šį pažeidimą skiriant baudą nebebus atsižvelgiama į auginimo plotą.

Kodekse taip pat įtvirtinta atsakomybė už invazinių rūšių naikinimo, izoliavimo ar gausos reguliavimo priemonių nevykdymą, genetinių išteklių ir su genetiniais ištekliais susijusių tradicinių žinių naudojimo pažeidimą.

Už naujas nuostatas, kurios įsigalios rugsėjo 1 d., balsavo 93 Seimo nariai, balsavusių prieš ir susilaikiusių nebuvo.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Sveikata, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: