Žalia rakto skylute paženklinti maisto gaminiai – sveikesni (0)

Rengėjų nuotr.

Rengėjų nuotr.

Dažnam tenka gerokai pasukti galvą renkantis paprasčiausią avižinę košę. Maisto prekių įvairovė, skirtingų gamintojų siūlomi tos pačios grupės gaminiai, reklamos bei spalvotos etiketės traukia kiekvieno pirkėjo dėmesį. Žmonės nori gyventi sveikiau, tačiau neretai pritrūksta laiko judėjimui, aktyviam laisvalaikiui ar tiesiog atidžiau paskaityti etiketes būnant parduotuvėje.

Prieš 28-erius metus Švedijos Nacionalinė maisto agentūra sukūrė žalios rakto skylutės simbolį. Tikslas – padėti pirkėjams lengviau išsirinkti maisto gaminius tarp kitų tos pačios grupės maisto gaminių. Patogus ir lengvai atpažįstamas ženklinimas daugeliui žmonių gali padėti rinktis sveikesnį maistą.

„Rakto skylutės“ ženklas Lietuvoje gyvuoja nuo 2014 metų, tačiau neretai dar ir šiandien ne daugelis galėtų pasakyti ką jis reiškia. Gaminiai su „Rakto skylutės“ ženklu – tos pačios prekinės grupės gaminiai, tačiau juose mažiau cukraus, druskos, sočiųjų riebalų, transriebalų, nėra maisto saldiklių, o grūdų turinčiuose gaminiuose – daugiau maistinių skaidulų.

„Skandinavijos šalyse apie šį ženklinimą kalbama daug, tad žmonės drąsiai renkasi taip paženklintus gaminius. Apie „Rakto skylutės“ ženklą mūsų šalyje nebuvo aktyviai diskutuojama, todėl aš manau, kad reikėtų padėtį taisyti – toks simbolis padeda daug lengviau parduotuvių lentynose išsirinkti sveikatai palankesnius gaminius“ – įsitikinęs sveikos mitybos specialistas Artūras Sujeta.

Skandinavijoje galima atrasti daugiau nei dešimt tūkstančių gaminių su žaliuoju simboliu, tačiau Lietuvoje šie skaičiai yra kur kas mažesni. Tarp gaminių mūsų šalyje galima rasti ir vištienos, vaisių, daržovių, uogų, kefyro, greitai paruošiamų avižinių košių ir net pilno grūdo miltų. Be abejo įvairių lėtinių ligų, tokių kaip cukrinio diabeto, hipertenzijos, širdies ir kraujagyslių sistemos ligų rizika gali būti sumažinama pasirinkus sveikesnį ir judresnį gyvenimo būdą.

„Norėtųsi tikėti, kad su laiku šiuo ženklu pažymėtų gaminių Lietuvoje taip pat tik daugės ir pirkėjai galės lengviau surasti gaminius, kuriuose yra mažiau cukraus, druskos, nėra maisto saldiklių vos pažvelgus į pakuotę ir pastebėjus „Rakto skylutės“ simbolį.“ – sako A. Sujeta.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Sveikata, Visi įrašai, Žiniasklaida | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: