Keliamas klausimas dėl A. Širinskienės galimybės vadovauti Seimo sveikatos reikalų komitetui (6)

Agnė Širinskienė | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Agnė Širinskienė | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Seimo sveikatos reikalų komitete svarstant darbotvarkės klausimus paaiškėjo, kad komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė pateikė galimai suklastotą komiteto išvadą vienu svarstomu klausimu.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos (TS-LKD) minėto komiteto narys Antanas Matulas kelia klausimą dėl pasitikėjimo komiteto pirmininke ir galimybės toliau jam vadovauti.

Svarstant klausimą dėl Sveikatos priežiūros įstaigų įstatymo pakeitimo projekto komitetui buvo pateiktas išvadų projektas, kurio nepasirašė išvadų rengėjai, o Seimo narys Remigijus Žemaitaitis tvirtina, kad su šiuo projektu jis nebuvo net supažindintas.

Sveikatos reikalų komitetui buvo pateikta Socialinių reikalų ir darbo komiteto papildoma išvada, už kurią balsavo komitetas, tačiau vėliau, balsuojant už trečią šio komiteto pasiūlymą paaiškėjo, kad Socialinių reikalų komitetas jokio sprendimo šiuo klausimu dar nebuvo priėmęs.

Komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė prisipažino, kad ji buvo gavusi tik žodinį patvirtinimą, kad toks projektas bus svarstomas. Komiteto posėdis buvo atidėtas.

„Komiteto pirmininkė ne kartą posėdžius vedė neetiškai, tendencingai, o šiuo atveju pateikė suklastotą dokumentą, siekdama, kad komitetas apsvarstytų klausimą ir jam pritartų, nes klausimas jau įtrauktas į rytojaus Seimo posėdžio darbotvarkę. Tuo tarpu mano vakar 16 val. pateikto pasiūlymo svarstomu klausimu komiteto pirmininkė nė neįtraukė į išvadų projektą, motyvuodama, kad jis pateiktas per vėlai“, sakė komiteto narys A. Matulas.

Seimo narys jau kartą kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją, klausdamas, ar normalu, kad komiteto pirmininkė, teikdama įstatymų projektus, pati save paskiria ir komiteto išvadų rengėja tam klausimui. Seimo Etikos ir procedūrų komisija rekomendavo jai nusišalinti nuo išvados rengėjų pačios pateiktiems klausimams.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: