„Kultūros naktis“ nušvis ne tik Vilniaus centre (0)

Šv. Genezijaus trupės pasirodymas „Kultūros naktyje“ | Rengėjų nuotr.

Šv. Genezijaus trupės pasirodymas „Kultūros naktyje“ | Rengėjų nuotr.

Naktį iš birželio 16-osios į 17-ąją vilniečiams ir miesto svečiams miegoti neleis daugiau nei 110 įvairiausių koncertų, pasirodymų, pristatymų ir projektų, kuriuos rengs daugiau nei 600 menininkų iš Lietuvos ir užsienio. Jau tradiciniu tapęs vienos nakties kultūros ir meno festivalis visiems žinomas „Kultūros nakties“ pavadinimu.

„Vieną naktį Vilniuje galėsite atrasti visko – nuo parodų iki instaliacijų parkuose, nuo klasikinės muzikos koncertų iki elektroninės muzikos ir choralo bažnyčiose, nuo operos iki pašėlusio gatvės teatro. Pasinaudokite nepaprasta galimybe apsilankyti Antakalnio rajone atgyjančiuose Sapiegų rūmuose. Atraskite iš naujo tas Vilniaus erdves, kurias kasdien tik prabėgate. Šiąnakt jos užpildytos kultūros ir meno renginiais, tačiau atminkite, kad šios erdvės yra atviros Jums ir Jūsų saviraiškai visą laiką. Jei norėsite, „Kultūros naktimi“ Jums taps kiekvienas vakaras“,– kviečia festivalio iniciatorė ir Kultūros tarybos pirmininkė Daina Urbanavičienė.

Viena pagrindinių erdvių šiais metais taps tik vienai nakčiai prasiversiantys Sapiegų rūmai bei „Vilnius Tech park“. Čia unikalią šviesos instaliaciją – performansą pristatys menininkė Urtė Milda Širvinskaitė, solo spektaklį „Voyager“ kurs performanso menininkė ir choreografė Sakurako, kurios darbų geografija driekiasi nuo Amsterdamo iki Kioto. Sutemus Sapiegų rūmai pakvies atgaivinti rūmų dvasią. Keliaujančius link įėjimo lankytojus pasitiks interaktyvi šviesų instaliacija, kuri apšviesdama pagrindinį fasadą privers jį atgyti ir pasipuošti vis kitomis spalvomis.

Klasikinės muzikos mylėtojų lauks speciali draudimo bendrovės „Seesam“ poilsio zona Rotušės aikštėje, kur skambės Dž. Verdžio opera „Aida“. „Uber terasoje“ (Vilniaus mokytojų namų kiemelis) pasitiks kokybiška muzika ir net septyni talentingi atlikėjai: Sisters on Wire, The Roop, MOVO, Condor Avenue, jauti, Local Blood, Meandi. Šventaragio slėnyje akis pakelti kvies medžiuose įsikursiantis lėlių spektaklis „Ieškoma: teisybė“, kurį pristato Klaipėdos lėlių teatras.

Solo spektaklis Voyager | Rengėjų nuotr.

Solo spektaklis Voyager | Rengėjų nuotr.

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus kieme šv. Genezijaus trupės artistai nukels žiūrovą į XVII a. Radvilų rūmų kiemą, kur dainomis, šokiais, žonglieriaus triukais papasakos, ką jie matė keliaudami po Europą. Ir nesvarbu, kad jie niekada nebuvo iškėlę kojos iš gimtinės, pasitelkę fantaziją bei publikos pagalbą, jie puikiai užmaskuos spragas, tokias akivaizdžias išprususio žiūrovo akiai. Vilniaus geležinkelio stotyje kelionę pradės meditatyvus performansas „Lucky Lucy“ (šokio teatras „PADI DAPI Fish“ & Annika Ostwald), vesiantis po atminties labirintą ir miesto erdves, pilnas istorijų, kurių veikėjai esame mes patys.

Šių metų programoje bus ir visą eilė lankytojų jau pamėgtų projektų. Vienas jų – fortepijoninės muzikos naktis „Juodais baltais“, kurios pagrindinis akcentas – vidurnaktį pasirodysiantis maestro Petras Geniušas. Duris ir vėl vienai nakčiai atvers Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčia. Šįmet skirtingose buvusios bažnyčios erdvėse – meninės akcijos, muzikiniai pasirodymai, parodos, instaliacijos, šokio kompozicijos bei ryškiausi alternatyvių raiškos būdų ieškančių šiuolaikinio teatro kūrėjų spektakliai.

Fortepijoninės muzikos naktis „Juodais Baltais“ | Rengėjų nuotr.

Fortepijoninės muzikos naktis „Juodais Baltais“ | Rengėjų nuotr.

Jau antrus metus Pažaislio muzikos festivalis ir Kazickų šeimos fondas pakvies „Kultūros nakties“  žiūrovus pasimėgauti unikalaus instrumento – Vilniaus kariliono skambesiu. 20 val. iš Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios bokšto „Skambančias varpų istorijas” klausytojams pasakos Auke de Boer iš Nyderlandų. Duris tradiciškai pravers ir Vilniaus prokuratūra, Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija, į gausybę renginių kvies Valdovų rūmai, Prezidentūros kieme įsikurs Šiaurės šalių scena, kur šiemet skambės lietuviškai, latviškai, estiškai, norvegiškai ir švediškai atliekami vokaliniai kūriniai.

Jau tradicija tampanti atskira Šeimų erdvė, įsikurianti Bernardinų sode, šiais metais virs tikru Pojūčių miestu. Jo gyventojai kvies pamatyti, išgirsti, užuosti, paragauti ir paliesti skirtingų kultūros ir meno sričių edukacinę įvairovę. Užburiančios gamtos apsuptyje visų lauks arti pusė šimto kūrėjų ir net 18 kūrybinių stotelių.

„Kultūros naktis“ Vilniaus miesto gyventojų ir svečių akis nušvies jau birželio 16 d. nuo 18:00 iki 02:00 val. nakties. Visi festivalio renginiai yra nemokami. Su išsamia festivalio programa galima susipažinti svetainėje www.kulturosnaktis.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: