„Mes ir jie“: „Draugystės tiltas – 2017“ – lituanistinio švietimo pamokos Hamburge (video) (0)

Saulius Liausa, Dalia Henke, Audrys Antanaitis, Vida Montvydaitė, Virginijus Jocys | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Saulius Liausa, Dalia Henke, Audrys Antanaitis, Vida Montvydaitė, Virginijus Jocys | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Birželio 9-11 dienomis Vokietijoje, Hamburge, vyko Lituanistinių mokyklų sąskrydis „Draugystės tiltas“, kurį šiemet organizavo Hamburgo lietuvių bendruomenė ir Hamburgo lietuvių mokykla. Iš įvairiausių šalių susirinkę mūsų tautiečiai tris dienas diskutavo apie tai, kaip išlaikyti ir plėtoti lietuviškąjį švietimą pasaulyje, kaip sudominti lietuvybe jaunąją kartą, kaip palaikyti glaudesnius ryšius su Lietuva ir tarpusavyje. Sąskrydžio dalyvių geografija labai plati – Airija, Norvegija, Didžioji Britanija, Švedija, Vokietija, Danija, Turkija, Austrija, JAV, Šveicarija, Islandija… Netrūko ir svečių iš Lietuvos. Tarp jų buvo ir „Alko“ komanda, kuri kalbėjosi su renginio dalyviais – ir ne tik apie renginį. Štai ganėtinai keistai atrodė, kad sąskrydžiu nesusidomėjo Lietuvos ambasada Vokietijoje – nesinorėtų tikėtis, kad toks abejingumas gali pavirsti bloga tradicija.

Siūlome Jums pirmąjį pokalbį. Audrys Antanaitis kalbina Pasaulio lietuvių bendruomenės valdybos pirmininkę Dalią Henkę, Tautinių mažumų departamento prie LR Vyriausybės direktorę Vidą Montvydaitę, Lietuvos nacionalinės kultūros centro direktorių Saulių Liausą bei Etninės kultūros globos tarybos pirmininką Virginijų Jocį. Filmavo Arūnas Sartanavičius.

Laidą remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas.

Kategorijos: Alko radijas, Kultūra, Kultūros politika, Mes ir jie, Švietimas, Užsienio lietuviai, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: