Klaipėdoje švenčiamas Mažosios Lietuvos lietuvių dainų šventės 90-metis (0)

Lietuvos vakarų krašo dainų šventė minės 90-metį | E. Jankausko nuotr.

Lietuvos vakarų krašo dainų šventė minės 90-metį | E. Jankausko nuotr.

Birželio mėn. 10 d. Klaipėdoje prasidėjo tradicinė Lietuvos vakarų krašto dainų šventė, skirta Mažosios Lietuvos lietuvių dainų šventės 90-mečiui. Nors šventės  pagrindinis koncertas vyks sekmadienį, visą šeštadienį uostamiesčio centre šventės dalyviai dainavo ir šoko, taip linksmindami miestiečius ir kviesdami birželio 11 d. į Vasaros estradą.

Klaipėdos miesto chorinės bendrijos „Aukuras“ iniciatyva rengiama šventė sulaukė pritarimo ir paramos iš Klaipėdos miesto savivaldybės, Lietuvos nacionalinio kultūros centro, Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos, Lietuvos chorų sąjungos.

1927-ųjų metų birželio mėn. 6 d. Klaipėdos miestas, kartu ir visa Mažoji Lietuva,atšventė savo pirmąją laisvą visuotinę Mažosios Lietuvos lietuvių dainų šventę. Vydūno, Antano Vaičiūno, Adomo Brako, kitų lietuvių šviesuolių bei krašto Direktorijos sutelktų pastangų dėka, ši šventė tapo dar neregėta visų lietuvininkų dvasinės kultūros, tautinio gyvybingumo manifestacija.

Dainų šventės Klaipėdoje – tai pirmųjų Mažosios Lietuvos dainų švenčių tradicijų tąsa. Joms visoms būdingi bruožai – didžiulė atsakomybės dvasia, giliu patriotizmu prisodrintos ir lietuvybe alsuojančios dainos, apdainuojančios meilę savam kraštui ir jo žmonėms. Todėl nenuostabu, kad šventei besiruošiantiems  origanizatoriams ir dalyviams iš laikmečio gilumos iškyla prasmingi Vydūno žodžiai: „Dainoje – tautos dvasia“.

Lietuvos vakarų krašto dainų šventės tikslas – per lietuvišką dainą ugdyti jaunąją kartą gėriui ir grožiui, skiepyti meilę ir pagarbą Lietuvai, jos žmonėms, istorijai, kultūrai, puoselėti ir tęsti chorinio dainavimo bei dainų švenčių tradicijas. Tikima, kad šiuo renginiu bus sustiprinta meilė Tėvynei, pagarba jos didingai praeičiai ir Tautos iškilioms asmenybėms bei didvyriams.

Šiemetinėje dainų šventėje Klaipėdoje dalyvauja per 260 meninių kolektyvų ir daugiau nei 7000 jų dalyvių iš visos Lietuvos. Šventėje atskleidžiamas platus meninės raiškos spektras: chorai, etnografiniai ir folkloriniai ansambliai, liaudies instrumentų orkestrai, šokėjai. Šventės išvakarėse ir birželio 10 d. buvo surengti atskirų kolektyvų koncertai miesto Atgimimo aikštėje, Klaipėdos kariliono muzikos koncertas, eitynės.

Visus renginius birželio 11 d. 17 val. vainikuos koncertas Vasaros koncertų estradoje. Po šventinės programos, kartu su visais dalyviais ir žiūrovais, bus dainuojama lietuvių liaudies dainų pynė.

2017 06 11, sekmadienio, programa:

10.00–13.30 val. Vakarų Lietuvos krašto dainų šventės dalyvių generalinė repeticija Vasaros estradoje. Dalyvauja Lietuvos vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų chorai, liaudies instrumentų ir pučiamųjų instrumentų orkestrai, ansambliai.

15.30–15.45 val. Šventės dalyvių rikiavimasis eitynėms (Liepų gatvės pradžioje prie Klaipėdos miesto savivaldybės)

15.45–16.00 val. Klaipėdos kariliono muzikos koncertas

16.00–16.50 val. Šventės dalyvių iškilmingos eitynės miesto gatvėmis (iš Liepų gatvės į Klaipėdos Vasaros koncertų estradą)

17.00–19.30 val. VAKARŲ LIETUVOS KRAŠTO DAINŲ ŠVENTĖ Klaipėdos Vasaros koncertų estradoje

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: