Siūloma pratęsti PVM lengvatą šildymui (1)

Alkas.lt, J. Vaiškūno koliažas

Alkas.lt, J. Vaiškūno koliažas

Seime įregistruotas Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pakeitimo projektas, kuriuo siūloma neribotam laikui atidėti PVM lengvatos šildymui naikinimą, nes daugiabučių namų renovacija sustojo, dauguma šalies gyventojų didžiąją dalį savo pajamų vis dar turi skirti būtiniausioms komunalinėms paslaugoms, iš kurių liūto dalį sudaro mokestis už šilumą, apmokėti.

„Metiniame pranešime šalies Prezidentė Dalia Grybauskaitė atkreipė dėmesį, kad naikinti PVM lengvatą dar per anksti, nes daugeliui šalies gyventojų išlaidos už komunalines paslaugas yra nepakeliamai didelės. Todėl siūlome neribotą laiką atidėti PVM lengvatos galiojimą, kad ji nebūtų toliau naudojama kaip politinių kovų įrankis. Tuo tarpu Vyriausybę kartu su savivaldybėmis kviečiame imtis priemonių, kurios padidintų centralizuotai tiekiamos šilumos efektyvumą ir sumažintų kainas gyventojams. Be to, raginame išjudinti sustojusį daugiabučių namų renovacijos procesą. Susikaupusios problemos – tai Vyriausybės atsakomybė, todėl negalima jų perkelti ant centralizuotai teikiamos šilumos vartotojų pečių“ pažymi įstatymo pakeitimo projekto iniciatorius Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Mykolas Majauskas.

Priėmusi sprendimą naikinti PVM lengvatą šildymui Seimo dauguma potencialiais pašalpų prašytojais pavertė dar 160 tūkst. gyventojų (nuo 90 tūkst. iki 250 tūkst.), savivaldybėms neskyrusi šiam tikslui nė vieno papildomo euro. Tai yra ne tik papildoma biurokratinė našta savivaldybei, bet ir moralinė žala daugiabučių gyventojams.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: