Postcosmos’o naktį koncertai, menas ir mokslas – po atviru dangumi (video) (0)

postcosmosJau po dviejų dienų, birželio 3 d., šeštadienį, Dangaus šviesulių stebykloje, šalia Molėtų observatorijos ir Etnokosmologijos muziejaus prasideda Postcosmosas – pirmoji sezono koncertų, menų ir mokslo naktis po atviru dangumi.

Jaukia aplinka Renginyje pasirodys kruopščiai atrinkta 11 narių kokybiška muzikinė įgula, kuri pateiks įvairių garsų – nuo tektoninėmis bangomis vilnijančių gitarų iki mąsliai pulsuojančios elektronikos. „Visi kolektyvai drąsiai eksperimentuoja su skirtingais muzikiniais stiliais, geba pamaloninti išrankaus klausytojo ausis ir nunešti juos į nežemiškas orbitas. Būtent tai yra pagrindiniai kriterijai, kuriais remiamės kviesdami grupes į Postcosmos naktį“, – sakė organizatoriai.

Ant posctosminės scenos lips muzikos snobams pažįstami  „Sheep Got Waxed“, derinantys „free“ džiazo, pankroko ir „no wave“ žanrus, post-rock, screamo ir indie patrakėliai „No Real Pionieers“, po stoner/surf/blues/rock teritorijas braidantis „Sraigės efektas“. Tamsesnių garsų paduos depresyvūs post blakeriai „Extravaganza“, post-punk atstovai „Local Blood“. Jiems kompaniją palaikys pankai iš Talino „St Cheatersburg“, balansuojantys tarp post punk ir rockabilly žanrų.

Postcosmoso lankytojai taip pat išgirs daugybę muzikos stilių derinančią grupę „WhaleSounds“, postrokerius „Music InWallved“ bei indie scenoje gerai žinomo būgnininko Manto Augustaičio solinį projektą „Chung Kran“. Paryčiais postcosminį erdvėlaivį atakuos du elektroniniai asteroidai. Iš po horizonto besiskverbiančius ūkus persmelks ekstraordinarus veikėjas McKaras, kuriantis kreivą, pulsuojančią, idėjiškai paremtą elektroniką bei atitinkamas vaizdo projekcijas. Dar vienas projektas – Donis, pristatysiantis dar ganėtinai naują ambient muzikos srautą „  !““.

Postcosmosas užims ne tik smalsias ausis, bet ir protus. Į galaktikų platybes padės skverbtis žinovai, skaitysiantys paskaitas. Pavyzdžiui, astrofizikos mokslų daktaras Kastytis Zubovas kalbės tema „Juodosios skylės – kosminiai monstrai ar galaktikų piemenys?“, norintys galės apsilankyti ekskursijose po observatoriją ir stebėti dangų per teleskopą. Kaip jau įprasta, Postcosmosas paspinduliuos ir poezijos. Tiesiai iš ežero gilumų, ant vandens, nuo žibančio plausto reikšis poetai Marius Burokas, Simonas Bernotas ir Monika Sudintaitė. Nedidelę ir jaukią festivalio teritoriją, kurioje pernai sutilpo keli šimtai žmonių, puoš autorinės meninės instaliacijos.

Naktis Dangaus šviesulių stebykloje, šalia Molėtų observatorijos ir Etnokosmologijos muziejaus bus jau septintasis Postcosmos renginių ciklas. Muzikinės ir poetinės vibracijos skleidėsi Vilniaus televizijos bokšte, Vilniaus universiteto Planetariume, Lietuvos rašytojų sąjungos pastate, buvusiame sostinės taksi parke, „Skalvijos“ kino centre ir t.t.

Grupių video:

„Sheep Got Waxed“

„Sraigės efektas“

„St Cheatersburg“

„Extravaganza“

Programą rasite čia.

Kategorijos: Kultūra, Menas, Vaizdai ir garsai, Vaizdų aruodai, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: