Tautininkai siekia atgauti okupantų nacionalizuotą pastatą Šiauliuose (3)

Šiaulių kultūros namai | R. Varapicko nuotr.

Šiaulių kultūros namai | R. Varapicko nuotr.

Gegužės 16 d. įvyko Šiaulių rajono savivaldybės tarybos posėdis, kuriame buvo svarstomas klausimas dėl Šiaulių kultūros namų (Aušros alėja 21), kuriuos už savo pinigus ir laisvanoriškus paaukojimus 1934-1936 metais pastatė tautininkai, įtraukimo į privatizavimo sąrašus.

Šiame posėdyje dalyvavęs Lietuvos Nepriklausomybės akto signataras, tautininkas Audrius Rudys  paaiškino, kad okupavus Lietuvą, šios patalpos, priklausiusios Lietuvių tautininkų sąjungai buvo konfiskuotos ir perduotos komunistų partijai. Atgavus nepriklausomybę šis tautininkams priklausęs statinys nebuvo grąžintas teisėtams savininkams, nes pagal tuo metu galiojusius įstatymus kultūrinės paskirties nekilnojamas turtas buvo įtrauktas į negrąžintino turto sąrašą, o Tautininkų sąjungai priklausiusiuose rūmuose tuo metu buvo įsikūrusios įvairios Šiaulių rajono kultūrinės įstaigos. Palaipsniui šias įstaigas perkeliant į kitas vietas rajono savivaldybė nusprendė šį turtą privatizuoti.

A.Rudys pareiškė, kad pradėti privatizuoti Lietuvių tautininkų sąjungai patalpas negrąžinus jų teisėtiems savininkams negalima.

Šiaulių rajono savivaldybės taryba nusprendė atidėti šio klausimo svarstymą trims mėnesiams.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *