Birželio 2 d. apie 12 val. Lietuvos Respublikos Seimas imasi svarstyti Konstitucijos 38-ojo straipsnio papildymo ir pakeitimo įstatymo projektą, kuriuo siekiama patikslinti šeimos apibrėžimo sąvoką. Siūloma tokia šio Konstitucijos straipsnio redakcija:
,,38 straipsnis
Šeima yra visuomenės ir valstybės pagrindas.
Šeima sukuriama sudarius santuoką.
Santuoka sudaroma laisvu vyro ir moters sutarimu.
Šeima taip pat kyla iš motinystės ir tėvystės. Valstybė saugo ir globoja santuoką, šeimą, motinystę, tėvystę ir vaikystę.
Valstybė registruoja santuoką, gimimą ir mirtį. Valstybė pripažįsta ir bažnytinę santuokos registraciją.
Sutuoktinių teisės šeimoje lygios.
Tėvų teisė ir pareiga – auklėti savo vaikus dorais žmonėmis ir ištikimais piliečiais, iki pilnametystės juos išlaikyti.
Vaikų pareiga – gerbti tėvus, globoti juos senatvėje ir tausoti jų palikimą.“
Tiesioginę Seimo posėdžio transliaciją žiūrėkite ČIA.
Seimo posėdžio išvakarėse, birželio 1 d. Tautininkų Sąjungos pirmininkas dr. Audrius Rudys paragino Seimo narius balsuoti už Konstitucijos 38-ojo straipsnio papildymo ir pakeitimo įstatymo projektą.
A. Rudžio pasirašytame kreipimąsi į Seimo narius „Dėl šeimos ir gyvybės apsaugos“ sakoma, kad Tautininkų Sąjunga (TS) pritaria Lietuvos Respublikos Konstitucijos 38-ojo straipsnio papildymo ir pakeitimo įstatymo projektui, kuriame būtų aiškiau apibrėžta šeimos institucija. Pasak A. Rudžio Konstitucijos kūrėjai sunkiai galėjo numatyti visas dabartines politines ir ideologines tendencijas, tad laiko iššūkiai reikalauja patikslinimo.
„Siektina, kad valstybės pripažįstama šeimos institucija būtų kildinama iš dviejų pagrindų: vyro ir moters santuokos, taip pat – tėvų ir jų vaikų tarpusavio ryšio. Šeimos sudarymas kitu būdu, nei vyro ir moters santuoka, atvertų vartus partnerystei, įskaitant homoseksualią partnerystę. O homoseksuali partnerystė – pagal Europos Sąjungos teisę – atvertų vartus homoseksualiems junginiams įsivaikinti. Būtina apsaugoti vaikus nuo terpės, kuri galėtų žaloti jų tapatybę ir dorovinių vertybių sistemą“, – rašoma TS pirmininko kreipimesi.
Tuo pačiu A. Rudys ragina Seimo narius nepritarti „Pagalbinio apvaisinimo įstatymo“ projektui, kurį Seimas taip pat numato svarstyti šiandien.
„Žmogiškos prigimties gyvybė gerbtina nuo pat užsimezgimo. Bet kokios manipuliacijos ja prieštarauja dorovei. Tuo labiau kad moksliškai nustatyta, jog embrionų šaldymas gali sukelti jų mutacijas, keliančias grėsmę jų sveikatai ir gyvybei. Pritariame dirbtinio apvaisinimo galimybei, jei sutuoktiniams kyla problemų susilaukti vaikų natūraliu būdu, bet tik naudojant sutuoktinių lytines ląsteles“, – rašo A. Rudys ragindamas kiekvieną Seimo narį šiais klausimais balsuoti atsakingai, laikantis istoriškai pasiteisinusių, universalių dorovės normų, atitinkančių tautos ir valstybės interesus.
„Tik šeimą ir gyvybę gerbianti visuomenė gali būti sveika, saugi ir gyvybinga“, – teigia TS pirmininkas.
Trūksta keleto esminių žodžių, kuriuos įdedu:
Šeima yra visuomenės ir valstybės pagrindas, tai – visuomenės ląstelė.
Citata: “Tuo pačiu A. Rudys ragina Seimo narius nepritarti „Pagalbinio apvaisinimo įstatymo“ projektui, kurį Seimas taip pat numato svarstyti šiandien”.
Čia tai be reikalo, nes labai daug jaunų žmonių kitaip negali susilaukti vaikų, o tos procedūros kainuoja nepaprastai didelius pinigus.
Jei įrodinėja apie galimas mutacijas, tai reikia remtis mokslininkų tyrimais, o ne kokiais tai išvedžiojimais, nes .šitoks vaikų susilaukimo būdas yra nepaprastai paplitęs pasaulyje ir apie jokias mutacijas negirdėti.