Laidoje „Skrajojantys ežerai. Baltų mitai ir simboliai“ V. Rinkevičius – apie baltų kalbų likimus (video) (3)

Vytautas Rinkevičius | Alkas.lt nuotr.

Vytautas Rinkevičius | Alkas.lt nuotr.

Pasaulyje yra apie septynis tūkstančius kalbų. Lietuvių kalba laikoma archajiškiausia iš visų gyvųjų indoeuropiečių kalbų. Kas vienija baltų kalbas? Kas mes – baltai ar aisčiai? Kodėl prūsų kalba išnyko? Kaip ji atkuriama? Laidos vedėja Nijolė Jačėnienė apie baltų kalbų likimus kalbasi su kalbos istoriku, poliglotu dr. Vytautu Rinkevičiumi.

Kultūros laidos skirtos Algirdo Juliaus Greimo metams „Skrajojantys ežerai. Baltų mitai ir simboliai“ transliuojamos per Balticum TV kiekvieną sekmadienį.

Laidos „Skrajojantys ežerai. Baltų mitai ir simboliai“ informaciniai partneriai – dienraštis „Vakarų ekspresas“, interneto portalas Alkas.lt. Projektą iš dalies finansuoja Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas, rengia VšĮ „Vieno aktoriaus teatras“.

Gegužės 21 d. 9 val. „Skrajojančių ežerų“ laidoje sužinosite apie sutartinių kosmogoninius (pasaulio kūrimo) kodus. Sutartinės yra unikalios dar ir todėl, kad jose išsaugoti senovės baltų kosmogoniniai kodai. Ką reiškia metafora „giesmių kamuolys“? Kokius Visatos simbolius atspindi kanoninės trejinės ir keturinės? Ką reiškia „rinkti sutartinę“? Koks ryšys tarp sutartinių ir simbolių, atstovaujančių Dangaus sferą? Į šiuos klausimus gilinsimės su garsiausia sutartinių žinove ir tyrėja etnomuzikologe prof. habil. dr. Daiva Vyčiniene (laida per Balticum TV bus kartojama: gegužės 24  d. 10.30 val. ir 26 d. 12.05 val.):

Kategorijos: Etninė kultūra, Kalba, Kultūra, Mes baltai, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: