Sostinė laukia rekordinio skaičiaus darželinukų (0)

laukodarzelis.lt nuotr.

Vaikų darželis | laukodarzelis.lt nuotr.

Vilniečiai tėvai jau pateikė 8 802 prašymus lankyti darželius nuo rugsėjo 1-osios. Savivaldybė iki rugsėjo 1 dienos ketina padidinti naujų vietų skaičių beveik 1500, ir toliau vykdys 4 žingsnių programą, kuria sprendžiama vaikų darželių vietų trūkumo problema.

Kaip ir kasmet, pirmiausia naujos grupės bus formuojamos vietoj į pirmąją klasę išėjusių priešmokyklinukų skaičiuojama, kad tokių vietų bus apie 6000, dar 760 vietų darželiuose bus sukurta papildant naujomis vietomis esamas vaikų grupes.

Taip pat nuo šių metų rugsėjo 100 eurų kompensacija per mėnesį už vaikų priežiūrą bus skiriama jau visiems vilniečiams, kurių vaikas negavo vietos valstybiniame darželyje parama padės samdant auklę ar patiems prižiūrint vaikus namuose. 100 eurų kompensacija  bus teikiama tol, kol vaikas gaus vietą valstybiniame arba privačiame darželyje. 100 eurų kompensacija prieš dvejus metus pradėta teikti visiems, kurie lanko privačius darželius.

Tuo metu 2018 metais dar 2480 vietų darželinukams bus sukurta pastačius 12 planuojamų modulinių darželių, pastačius 4 naujus standartinius darželius ir pertvarkius buvusius Minties vaikų socialinės globos namus, į kuriuos persikels lopšelis-darželis „Giliukas”.

Dar iš ankstesnių metų eilėje į Vilniaus darželius yra užregistruoti 3455 prašymai.  Iš viso Vilniuje šiais metais nuo rugsėjo darželius lankys apie 28 tūkstančius darželinukų.

Artimiausiomis dienomis vilniečiai  tėvai sulauks žinių apie vaikų priėmimą į darželius. Informacinė sistema iki šio mėnesio pabaigos automatiškai priskirs vaikus į naujas grupes. Apie gautą vietą darželyje tėveliams bus pranešama SMS žinute ir/arba el. paštu, kuriuos nurodė registruodamiesi.

Gavę pranešimą, tėvai turi apsilankyti darželyje iki birželio 30 d. raštu pasirašyti, kad vaikas lankys darželį  ir sutvarkyti kitus formalumus, kuriuos numato registracijos į vaikų darželius tvarka: pateikti vaiko gimimo liudijimo kopiją, gydytojų pažymas (jei tokių esama), dirbančių tėvų pažymą, patvirtinančią, kad įstaigos (įmonės) teikiamoje metinėje A klasės išmokų deklaracijoje gyvenamoji vieta nurodyta Vilniaus miesto savivaldybė.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: