Seimo nariai vyksta į Vengriją dalintis rinkimine patirtimi (0)

Budapeštas

Budapeštas | dyl.lt nuotr.

Gegužės 15–17 d. Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto (VVSK) nariai, plėtodami tarpparlamentinį bendradarbiavimą su Vengrijos Respublikos parlamento – Nacionalinės Asamblėjos – Teisingumo komitetu, vyksta vizito į Budapeštą.

Kelionės tikslas – susipažinti su Vengrijos reformų patirtimi rinkimų srityje (2012 metais buvo renkamas dvigubai mažesnis nei anksčiau parlamento narių skaičius, taip pat dabar daugiau narių renkama vienmandatėse apygardose). Vizito metu numatoma aptarti rinkimų sistemų Vengrijoje ypatumus, valstybės ir savivaldybių institucijų įgaliojimus formuojant rinkimų politiką ir organizuojant rinkimus, rinkimų komisijų veiklą ir atsakomybę, rinkimų komisijų formavimą bei kitus su rinkimų sistemomis susijusius klausimus. Taip pat bus domimasi vietos savivaldos funkcionavimu, tiesiogiai renkamų merų santykiu su savivaldybių tarybomis ir kitais aktualiais vietos savivaldos klausimais.

Vizito metu numatyti susitikimai su Vengrijos Nacionalinės Asamblėjos Teisingumo komiteto pirmininku ir nariais, draugystės ryšių su Lietuva parlamentinės grupės nariais, Nacionalinės rinkimų komisijos, Vengrijos savivaldybių asociacijos, Budapešto merijos atstovais, Teisingumo ministerijos parlamentiniu valstybės sekretoriumi ir valstybės sekretoriumi savivaldybių klausimais.

VVSK delegaciją sudarys komiteto pirmininkas Povilas Urbšys ir komiteto narys Algis Strelčiūnas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: