Gudijos piliečiai išėjo į gatves pažymėti Nepriklausombės dienos (tiesioginė transliacija) (4)

Gudijos piliečiai išėjo į gatves pažymėti Nepriklausombės dienos | Youtube.com nuotr.

Gudijos piliečiai išėjo į gatves pažymėti Nepriklausombės dienos | Youtube.com nuotr.

Kovo 25 d. Gudijoje neoficialiai pažymima Nepriklausomybės Diena  – Dzen Voli (Дзень Волі). Prieš 99 metus 1918 m. kovo 25 d. Baltarusijos Demokratinės Respublikos Rada Minske paskelbė Baltarusijos nepriklausomybę.

Gudijos sostinėje Minske į gatves išėjo apie 700 žmonių. Nesankcionuoto mitingo dalyviai buvo sustabdyti prie Mokslų akademijos rūmų ir nepraleisti į pagrindinę gatvę. Sulaikyta apie  400 mitinguotojų tarp jų yra ir žurnalistų. Minsko gatvėse sutelktos gausios milicijos pajėgos ir karinė technika. Prieš demonstrantus panaudota jėgą. Gausios policijos pajėgos užblokavo prieigas prie aikštės, kurioje turėjo vykti protesto akcija. Uždaryti ir išėjimai iš artimiausių metro stočių.

Sulaikytas vienas iš pagrindinių šalies opozicijos lyderių Vladimiras Nekliajevas, kuris turėjo kalbėti per mitingą. Jį šeštadienio rytą suėmė pasienyje pakeliui į Minską. Šiuo metu jis yra laikomas sulaikymo centre Breste.

Gudijos nepriklausomybės diena buvo minima ir kituose šalies miestuose taip pat ir užsienio šalyse.

Transliacija iš Minsko:

Kategorijos: Baltų žemėse, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .

4 komentarai

 1. 700 žmonių dalyvavo, tai labai mažas skaičius milijoniniam miestui, išeitų, kad tai buvo vien “veltėdininkų” protestas. Taigi, atrodytų, kad žmonės paklausė ne “veltėdžių”, o Lukošenkos, ir nedalyvavo Nepriklausomybės 99- metinių minėjime. Tas rodytų žmonių ir valdžios susiklausymą, pilietinį supratimą. Tad “Chartijai- 97” iš Lenkijos skelbtas “revolucijos darymas” Gudijoje, gali būti, kad nepavyko. Gudija liko nesujudinta…

 2. aptverta spygliuota viela, Lietuva būtų panaši į konclagerį:

  Lietuviškame ES pakraštyje maisto ir daiktų kainos yra bemaž tokios pat kaip vakariniame ES pakraštyje, o algos ir pensijos yra apie keturis kartus mažesnės nei vakariniame ES pakraštyje.
  Labai blogai

 3. aptverta spygliuota viela, Lietuva būtų panaši į konclagerį:

  Minske kainos yra bemaž tokios pat kaip Vilniuje, o MMA beveik tris kartus mažesnė nei Vilniuje.
  Laaaaabai blogai

 4. LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS:

  Skurstam Lietuvoje ir l. skursta Gudijoje.
  Latvijos, Lietuvos, Gudijos, Ukrainos klestėjimui gamta duoda visko, bet skurstam dėl partinių gaujų siautėjimų.
  Toks reiškinys yra laikinas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: