Žinomi visuomenės veikėjai ragina nemažinti Seimo narių skaičiaus (12)

Lietuvos Respublikos Seimas | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Lietuvos Respublikos Seimas | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Kelios dešimtys žinomų visuomenės veikėjų kovo 9 d. viešai paragino šalies vadovus ir parlamentinių partijų pirmininkus nepritarti siūlymui mažinti Seimo narių skaičių.

Kreipimąsi pasirašė pirmasis nepriklausomybę atkūrusios Lietuvos vadovas Vytautas Landsbergis, istorikai Egidijus Aleksandravičius, Alfredas Bumblauskas, filosofai Vytautas Ališauskas, Alvydas Jokubaitis, poetas Kornelijus Platelis, teisininkai Vytautas Nekrošius, Vytautas Sinkevičius ir kiti žinomi visuomenės veikėjai.

Anot kreipimosi autorių, sumažinus parlamentarų skaičių nuo 141 iki 101 piliečiai būtų dar prasčiau atstovaujami.

„Sumažėjus vietų parlamente, tolesnes Konstitucijos pataisas arba kontroversiškus įstatymus bus galima priimti mažesniu balsų skaičiumi, tad piliečiai bus dar prasčiau atstovaujami“, – rašoma kreipimesi.

Visuomenės veikėjai perspėjo, kad Lietuvos Konstitucijos keitimas pagal politines užgaidas kelia grėsmę Lietuvos valstybingumui, o tai ypač pavojinga dabartinėje geopolitinėje situacijoje.

„Dažnas Konstitucijos kaitaliojimas reiškia pačios valstybės nuvertėjimą ir nuvertinimą. Taip gali būti destabilizuota Lietuvos teisinė ir politinė sistema, kuri užtikrina mūsų pilietinių teisių ir laisvių apsaugą“, – sakoma kreipimesi.

Mažinti Seimo narių skaičių siūlo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, argumentuodama sumažėjusiu šalies gyventojų skaičiumi. Kritikai sako, kad šalies gyventojų skaičiaus mažėjimas neturėtų būti lemiamas argumentas, nes parlamentarai atstovauja ir piliečiams užsienyje.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .

12 komentarų

 1. Būtina mažinti Seimo narių skaičių. Tuomet bus griežtesnė pretendentų atranka, išrinksime labiausia vertus, gabiausius, atsisijos visokie nevėkšlos, juokdariai, metų metais nieko svarbesnio nenuveikiantys.

 2. grumstas:

  Šitie “žiniomi visuomenės veikėjai” viename vežime rieda ir vieną` dūdą pučia; …- mums nusispjauti į tautos problemas, mums svarbu tik mūsų klano problemos”. nemžinkit, nieko nedarykit, viską palikt po senovei, tik mūsų kadrų nelieskit, nes mūsų puoselėta korumpuota tvarka gali griūti””

 3. antanas:

  Aš už tai, kad mažinti. Tie kurie siūlo nemažinti, jie yra milijonieriai, jie negalvoja apie skurde gyvenančią lietuvių dalią, jie galvoja, kad tik jie nusipelnė gyventi geriau… Būtų kompromisas-alternatyva nemažinti narių skaičių, bet mažinti 50% seimo nario atlyginimą. Gal tada į seimą mažiau bepaklūtų kildišienių, pukelių, e. masiulių ir į juos panašių.

 4. Na va:

  Ir patys pasiviešino kas yra kas. dabar jau aišku jei dar kam nebuvo aišku.

 5. dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

  “Žinomi visuomenės veikėjai ragina nemažinti Seimo narių skaičiaus”.

  Problema yra ne Seimo narių skaičiaus mažinimas ar koks nors didinimas, kad geriau “atstovautų”. Čia mane labai prajuokino žinomų visuomenės veikėjų “argumentas ” – atstovavimas. Ir kur jie čia mato atstovavimą, kai iš “centro” pasiunčiami profesionalus “atstovautojai” į idiotiškus, neteisinius, antidemokratinius, antikonstitucinius rinkimus. Tie atstovautojai susitikę su lobistais jiems ir atstovauja. Skaitykite spaudą ir pamatysite…. tokių garsių atstovautojų, kad blogą pasidarius bus ne per mažai.

  Tai atstovavimas bus tada, kaip ir prezidento atstovavimas. Prezidentas gyvena Lietuvoje ir yra išrinktas, tai atstovauja Lietuvą. Gi Seimo narys atstovaus tada, kada gyvens toje apygardoje, kurioje yra išrinktas. O ką partinis sąrašinis antikonstitucinis “atstovas” atstovauja? Partinės gaujos interesus atstovauja. Štai ir visas atstovavimas, kadangi sąrašinių antikonstitucinių aferistų yra dauguma. Tai pagal šitą išvada, mažinti, oi kaip mažinti reikia Seimo narių skaičių. Tačiau jeigu palikti tą pačia IDIOTIŠKĄ, antikonstitucinę, antidemokratinę rinkimų sistemą, kurią priėmė signatarai, pasirašė strategas Vytautas Landsbergis, tai iš to mažinimo ar didinimo bus tiks visiškas ŠNIPŠTAS, praktiškai nusikaltimas prieš Valstybę.

  Taigi pažvelkime į tą patį dalyką ir iš kitos varpinės. Jei vertiname Seimo narius, kaip Lietuvos priešus, Lietuvos naikintojus, tai tikrai jų skaičių senai laikas mažinti, tačiau jeigu vertinti juos kaip Valstybės kūrėjus ir stiprintojus, tai jų skaičių reikia didinti, nes nuo to Valstybė tik labiau klestės ir stiprės. Taigi matome to pačio klausimo dvi puses.

  Žvelgiant į tą patį klausimą iš trečios varpinės, tai LR Konstitucija yra aukščiausias įstatymas, privalo būti stabilus ir turi būti vykdoma šventai. Dėl Konstitucijos, kaip aukščiausioji įstatymo, trūkumų dar jokių Lietuvos problemų neatsirado. Problemos atsirado iš paniekos Konstitucijai. Kai tai suprasime, tai neatsiras jokio noro Seimo narių skaičiaus nei didinti, nei mažinti, nes buvo priesiekta Konstitucijai, taigi belieka ją vykdyti. Taigi, nors ir matau, kad žymių visuomenės veikėjų tarpe yra ŽEMGROBIŲ, kilnojamų žemių panaudojimo aferistų, besityčiojančių iš Konstitucijos, tas man visiškai nemaišo pritarti, kad NEREIKIA kaitatlioti LR Konstitucijos, tuo labiau, kad tai jokių problemų neišspręs, o tik jas padidins. Mažesnį seimūnų skaičių pigiau yra nupirkti ir įsidėti į savo kišenę. Ką ir daro lobistai. Pasikartosiu, nejuokinkit svieto su argumentu, kas Seimo nariai “atstovauja”. Nemėgstu burbulų laidytojų propagandos.

  Tam, kuris labai nejaukiai jaučiasi skaitydamas mano komentarus apie idiotiška, antiteisinę, antidemokratinę ir antikonstitucinę Seimo rinkimų tvarką, kviečiu nepasididžiuoti ir pastudijuoti 2016-9-11 straipsnį “Ultimatumas Seimui dėl LR teisinių pagrindų griovimo” ir kt. straipsnius: “Valdžios vertybių degradacija”, “Bulvarinis rinkimų balaganas”, “Rinkimų kodekso projekto aferizmai” na ir t.t. ir t.t. Lietuva yra okupuota antikonstitucinių jėgų. Čia yra esminė Lietuvos problema. Okupantas išeidamas pasiliko. Per kolaborantus “tvarką” įvedinėja.

 6. !!!:

  Nežinau kaip kiti bet tokie kaip e.aleksandrovičus,a.bumblowskis,v.ališauskas,v.nekrašas tikrai plačiai,,žinomi”.

 7. Algis:

  Jei Bumblauskas “žinomas visuomenės veikėjas”, tai aš – Velso princas.

 8. Arūnas:

  mane tai įtikino “žinomi visuomenės veikėjai”, kad negalima mažinti Seimo narių skaičiaus, nes tada bus lengviau prastumti įstatymus, nes mažiau Seimo narių reikės papirkti. Tada yra alternatyva: padidinti Seimo narių skaičių bent tris kartus, tai Kurlianskis bankrutuos visiems “skolindamas” pinigus 🙂

 9. LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS:

  (apie skaičius)
  Nebėra 3 milijonų gyventojų Lietuvoje – 141 parlamentaras.
  Daugiau nei 9 milijonai gyventojų Baltarusijoje – 110 parlamentarų.

  Lietuviškame ES pakraštyje pritaikius vakarinio ES pakraščio taisykles,
  Lietuvoje būtų 30 parlamentarų.

 10. LosAngeles:

  zinomi vixuomenes veikejai… tai kad jie jau ‘prisiveike’, gal galetu eiti i pavesi? kad tik niekas nesikeistu, kad tik nekiltu gresme saviems klaneliams… o po to galima bus paaiskinti, kad seimo dauguma nieko nedaro 🙂

 11. Aistis:

  Landsbergio suagituoti padlaižiai, siekia ir toliau tęsti veltėdžių maitinimą iš Lietuvių tautos katilo. Kuo greičiau reikia mažinti atatinkamai pagal Lietuvos gyventojų skaičiaus sumažėjimą.

 12. sigis:

  senukus i pensija anukus augint…Butina mazinti seimo nariu skaiciu! ir keisti rinkimu tvarka.. panaikinti partiju sarasus! tai nusikalstama veika pries konstitucija. neisrinkti i seima pilieciu balsavimu, negali sedeti seime! kaip Kubilius, Butkevicius ir kt…atkurkime teisinguma…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: