LVŽS pateikė naujų pasiūlymų dėl moksleivių ugdymo (video) (1)

Arūnas Gumuliauskas, Eugenijus Jovaiša, Ramūnas Karbauskis | lrs.lt nuotr.

Arūnas Gumuliauskas, Eugenijus Jovaiša, Ramūnas Karbauskis | lrs.lt nuotr.

Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas Eugenijus Jovaiša siūlo vaikams pirmą klasę pradėti lankyti sulaukus šešerių, o ne septynerių metų, kaip yra dabar.

„Mums reikia atjauninti apskritai Lietuvą. Atjauninti ta prasme, kad kol kas mūsų jaunuoliai baigia mokyklą 19-20 metų, o tai jau labai didelis amžius šiais laikais. Mes užlaikome jaunimą mokykloje. Dėl to norėtume, kad privalomasis ikimokyklinis ugdymas prasidėtų nuo penkerių metų, o privalomas pradinis  – nuo šešerių metų“, – sakė E. Jovaiša antradienį Seime vykusioje Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos spaudos konferencijoje apie permainas mokykloje ir kaitos nuostatas bendrajame ugdyme.

Komiteto vadovo teigimu, siūlymas vienais metais paankstinti mokyklos pradžią galėtų įsigalioti ne anksčiau kaip 2018 metais.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS)  taip pat nori keisti moksleivių vertinimo sistemą. Jų teigimu, pagrindinę reikšmę stojant į aukštąsias mokyklas turėtų turėti ne valstybinių brandos egzaminų rezultatai, o mokyklos pažymių vidurkis. Kol kas dar diskutuojama, nuo kurios klasės toks pažymių vidurkis būtų skaičiuojamas.

LVŽS vadovas R. Karbauskis pabrėžia ir profesinio ugdymo svarbą. R. Karbauskio teigimu, jį mokyklose būtų galima diegti jau nuo penktos klasės. Pasak LVŽS vadovo, taip būdų galima išvengti šiuo metu susidariusios padėties, kai ypač daug žmonių į profesines mokyklas stoja jau turėdami aukštąjį išsilavinimą.

Žiūrėkite Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūno Ramūno Karbauskio, Švietimo ir mokslo komiteto primininko akad. Eugenijaus Jovaišos bei komiteto nario Arūno Gumuliausko spaudos konferencijos apie permainas mokykloje ir kaitos nuostatas bendrajame ugdyme vaizdo įrašą:

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Švietimas, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .

1 komentaras

  1. Antanina:

    Sveikinu Gerb. Profesoriu Eugeniju Jovaisa ir Ramuna Karauski, pagaliau pradejusius kelti taip svarbius Tautinio mokymo klausimus. Taciau ne maziau svarbus ir to mokymo TURINYS. Musu vaikai turi augti TALENTAIS IR GENIJAIS. Tad ir mokymo turinys privalo plestis su saves ir gamtos- visatos pazinimu- dvasiniu auklejimu, keliomis kalbomis, gimtosios kalbos ir tautos bei valstybes istorija, eiledara ir ritmika- kurybingumo ugdymu, ,savigarbos ir artimuju gerbimo, tautos ir Lietuvos meiles ir istikimybes , darbstumo ir pareigingumo , sveikatingumo programomis, lavinanciomis mastyma ir sveikata. Ir tai turi prasideti jau seimose, lopsepouose- darzeliuose. Talentinguju lietuviuku atranka ir ypatingas jiems demesys ugdant – musu visu svarbiausias uzdavinys.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: