V. Juozapaitis: Valdantieji priima radikalius sprendimus, net nepasitarę su visuomene (2)

Vytautas Juozapaitis | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Vytautas Juozapaitis | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys prof. Vytautas Juozapaitis reaguodamas į viešojoje erdvėje pasirodžiusią informaciją apie netikėtai padidėjusius mokesčius kultūros bendruomenės atstovams, gaunantiems pajamas pagal autorines bei licencines sutartis, tokius valdančiųjų veiksmus laiko rinkėjų apgaule.

„Ši „naujametinė dovanėlė“ lyg perkūnas iš giedro dangaus sujaukė ne tik individualių menininkų, bet ir daugybės kultūrinių organizacijų bei įstaigų finansinius planus, nes iš anksto pasirašyti įsipareigojimai nebegali būti vykdomi dėl netikėtai padidėjusio mokestinių lėšų poreikio, apie kurių drastišką išplėtimą nei nuėjusioji vyriausybė, nei dabartinė valdančioji dauguma deramai neinformavo visuomenės. Jeigu nebus operatyviai imtasi priemonių padėčiai atstatyti, šis smūgis iš pasalų gali skaudžiai atsiliepti ne tik apgautiems kūrėjams, bet ir patiems valdantiesiems, kurie rinkimų kampanijos metu visą savo dėmesį koncentravo į kultūros ir meno prioriteto stiprinimą bei mokesčių naštos kūrėjams mažinimą“, – sako prof. V. Juozapaitis.

Seimo Kultūros komiteto narys pabrėžia, jog vienasmeniškas pataisų svarstymas apeinant būtinas procedūras yra nedovanotina valdančiosios koalicijos klaida, kuri nedelsiant turi būti ištaisyta.

„Iš pradžių buvo manyta, kad tai viso labo techninė klaida, atsiradusi besikeičiant valdžioms, kuomet naujai paskirta Vyriausybė dėl patirties stokos „pražiūrėjo“ tokį niuansą. Tačiau faktas, kad ši pataisa nebuvo svarstoma Kultūros komitete, o tyliai inkorporuota į bendrą Sodros biudžeto įstatymą, už kurį balsavo jau šios kadencijos Seimo dauguma, rodo, kad valstiečių-žaliųjų realūs darbai labai skiriasi nuo žodžių ir pažadų, kas tikrai nedidina žmonių pasitikėjimo ne tik šia partija, bet ir visa valdžia apskritai“, – sakė Seimo narys.

Seimo narys kviečia visuomenę ir kultūros bendruomenę būti budriems ir adekvačiai reaguoti į tokius valdančiosios koalicijos veiksmus. Savo ruožtu, V. Juozapaitis ragina Seimo ir Vyriausybės vadovus labai aiškiai ir vienareikšmiai paaiškinti visuomenei, kodėl tokios svarbos įstatymai, nuo kurių priklauso žmonių likimai, priiminėjami tinkamai neišaiškinus ir nepasitarus su visuomene.

 „Norėtųsi tikėti, kad visas šis nerimas bus išsklaidytas ir pasitikėjimo mandatas nebus sugriautas, tačiau šiandien viešoje erdvėje pasirodęs Seimo Pirmininko Pirmosios pavaduotojos komentaras iš esmės patvirtino, deja, blogesnio scenarijaus tikimybę“, – teigė V. Juozapaitis.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: