Estijos prezidentė K. Kaljulaid: Mūsų šalies pasaulietiškumas yra geriausia apsauga nuo svetimų religijų (7)

Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid | lrp.lt nuotr.

Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid | lrp.lt nuotr.

Pasirodo, kad Estijos prezidentės Kersti Kaljulaid – pirmosios Estijos vadovės, atsisakiusios priimti bažnyčios siūlymą surengti padėkos pamaldas Prezidentinės inauguracijos dieną ir šventusios Kalėdas su kariais, o ne bažnyčioje, poelgis buvo ne šiaip koks maištas prieš liuteronybę ar jos „liberalizmo“ įrodymas, o – ilgalaikės politinės strategijos dalis. 

„Estijos pasaulietiškumas yra geriausia apsauga prieš užsienio religijas“, – pareiškė K. Kaljulaid interviu Estijos visuomeniniam transliuotojui ERR praeitų metų pabaigoje.

„Mes turime pasaulietinę valstybę ir čia nėra valstybinės bažnyčios. Man atrodo, kad tai yra geriausia mūsų apsauga nuo užsienio religijų. Mes neturime pareigos priimti papročius, susijusius su jų religijomis, kai mūsų ligoninės ir mokyklos yra pasaulietiškos ir nėra reikalo daryti specialius žingsnius, specialius nusilenkimus jokiai religijai“, – sakė Prezidentė. Valstybės vadovė interviu aptarė daug klausimų, įskaitant smurtą namų aplinkoje, darbą, miškus, religiją, geležinkelį ir Rusiją.

„Mes turime sujungti save su Europa. Neabejotinai. Per infrastruktūrą, per energetikos tinklus. Faktas, kad mes priklausome Europai, yra gyvybinis klausimas”, – sakė K. Kaljulaid, pridurdama, kad reikalingi stirpūs ryšiai ir kad todėl turi būti nutiesta modernaus geležinkelio atkarpa Rail Baltic. „Dabar mes esame liudininkais to, kaip dabar, kada projektas ima pasiekti statybų fazę, suomiai ima rodyti jam vis daugiau susidomėjimo – kalbos apie tunelį tapo labai garsios – ir lenkai taip pat ima domėtis. Tai bus mums svarbus dalykas“, – pridėjo ji. (Siūloma iškasti Helsinkio–Talino tunelį, kuris galėtų tiesiogiai geležinkeliu sujungti Taliną ir Helsinkį, – Alkas.lt).

K. Kaljulaid teigė, kad Europos Sąjunga yra pajėgi suvaldyti savo krizes.  „Ir kalbant apie terorą – ES nusprendė, kad išorinės sienos turi būti tikrinamos ir duomenų bazės turi būti sujungtos į vieną, kad kiekvienas žinotų, kas atvyksta ir kas išvyksta. Pažvelgus atgal galima pasakyti, kad būtų buvę daug geriau, jeigu tokios duomenų bazės būtų buvę baigtos kurti prieš Šengeno zonos atvėrimą, bet dabar aišku, kad šie dalykai bus užbaigti“, – pasakė Kaljulaid.

Į ERR klausimą ar būtų įmanoma, pakviesti Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną į Estijos valstybės 100 mečio šventę. „Aš nežinau, kokia tuomet bus Maskvos politika. Šiuo metu mes matome, kad Rusija yra šalis, kuri linksta spręsti skirtumus naudodama ginklus ir keisdama valstybės sienas. Aš nekviesčiau tokios Rusijos prezidento į Estijos jubiliejų”, – sakė K. Kaljulaid.

Pagal ERR parengė Soy de los Balticos

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .

7 komentarai

 1. Visiškai teisinga pasakyta: religijos yra ne kas kita kaip priklausomybės.

 2. Kęstutis:

  …EU politikai irgi taip galvojo, bet keli šimtai religinių fanatikų stato ant ausų kelis šimtus milijonų EU netikėlių… Kaip nebūtų keista, bet tikėjimas žmogų daro stipresniu, dėl to ir islamas labai didelė grėsmė vakarų civilizacijai, dabar jau – netikėlių civilizacijai. Lietuviškai labai gerai skamba – netikintis – netikėlis – niekam tikęs…

 3. Pikc:

  Taigi Prancūzija – irgi pabrėžtinai pasaulietiška valstybė – ir štai kaip ji sėkmingai saugosi nuo užsienio religijų! Galų gale, gi visas neomarksistinis eurosajūzas yra agresyviai pasaulietiškas – ir žiū, jokios ten svetimų religijų įtakos! Argi ne puikūs beigi sektini pavyzdžiai? 🙂

  • JUOZAS:

   morališkai nusilpusi visuomenė yra pasmerkta, ji sparčiai degraduoja ir silpsta, praradusi savas šaknis, tampa lengvai pažeidžiama svetimų įtakos. Tą gerai išmano globalistai, projektuodami ir kurstydami įvairius konfliktus pasaulyje, mulkindami silpnuosius (ta prasme ir protiškai mažesniuosius brolius) .
   Eurosajūzas sunkiai serga, Putino šaika, ir ne tik jie, tiesiog džiūgauja, šaiposi žvelgdami į ligonį. Ar bepasveiks ?

 4. Buvęs Estijos Prezidentas Ilvesas yra sakęs, kad Baltijos šalims “Rail Baltica” būtų naudinga, jeigu ji jungtų sostines Taliną- Rygą – Vilnių. Ir tai Estijai, bet ne Lietuvos valdžiai, yra akivaizdu, nes Lenkijoje geležinkelio vartais į Vakarus Baltijos šalims yra Balstogė, iki kurios nuo Vilniaus pro Druskininkus, Kapčiamiestį yra tik apie 180 km., kai nuo Kauno per Elką iki jos yra apie 330 km, o nuo Vilniaus būtų dar 100 km. toliau. Taigi, kad “Rail Baltica” maršruto kelias per Lietuvą ir Lenkiją iki Balstogės būtų galimai kuo trumpesnis yra ir Estijos interesas. Tad gal Estijos prezidentė dėl šio trumpesnio “Rail Baltica” maršruto, einančio iš Rygos link Balstogės per Vilnių, susitars su Lenkija už Lietuvą.

 5. tikėjimo galios pavyzdys:

  Prieš (apie) 2,5 tūkstančio metų , dabartinių Artimujų Rytų teritorijose buvo per keliasdešimt valstybėlių,kartu su Izraeliu ir Judėja. Jų gyventojai buvo žydų protėviai.Jose vyravo pagoniškos , daug dievų išpažįstančios religijos , kažkuriuo metu silpniausioje iš jų ,Judėjuje, apie 2 šimtmečius, kažkuris iš valdovų įvedė toje Judėjoje dievo Jahvės kultą.Tai buvo monoteistinė religija. Šios religijos išpažinėjai išliko iki šiol , sugebėjo atkurti savo valstybę, nors buvo išsklaidyti po visą pasaulį, dabartinį Izraelį. Kai tuo tarpu tos valstybės ,kurios keitė savo išpažįstamus dievus kaip kojines, reiškia tikėjimas buvo silpnas, nuėjo į įstorijos užmarštį- nebūtį.
  Protingi mokosi iš svetimų klaidų, kvailiai- ir iš savų nepasimoko…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *