Rektorių konferencijos prezidentu išrinktas VDU rektorius Juozas Augutis (6)

Juozas Augutis | VDU nuotr.

Juozas Augutis | VDU nuotr.

Gruodžio 16 d. Vilniuje, Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (LMTA) penktadienį vykusiame Lietuvos universitetų rektorių konferencijos (LURK) posėdyje dvi kadencijas prezidento pareigose dirbęs VGTU rektorius Alfonsas Daniūnas regalijas perdavė Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) rektoriui prof. Juozui Augučiui.

Į baigiamąjį II-ojo pusmečio LURK posėdį Vilniuje rinkosi Lietuvos universitetų vadovai. Posėdyje konferencijos nariai diskutavo su naująja Švietimo ir mokslo ministre Jurgita Petrauskiene.Posėdyje dalyvavo ir Prezidentės patarėja mokslo ir kultūros klausimais Saulė Mačiukaitė-Žvinienė.

Ministrė pristatė Vyriausybės programos dalis, susijusias su švietimu ir aukštuoju mokslu, pristatė pertvarkos tikslus ir numatomas priemones jiems įgyvendinti bei teigė atvykusi ir įsiklausyti į LURK narių nuomones. Diskusijos metu Ministrė sulaukė įvairių klausimų, susijusių su numatomais studijų bei mokslo veiklos modernizavimo procesais šalyje, finansavimu, švietimo sistemos transformavimu, institucijų tinklo optimizavimu.

Darbotvarkėje buvo svarstomi klausimai dėl LR Švietimo ir mokslo ministerijos rengiamų Mokslo ir studijų įstatymą įgyvendinančių teisės aktų projektų: studijų krypties aprašo, studijų programos ir studijų formos keitimo, už studijas sumokėtos kainos kompensavimo tvarkos aprašų, bendrųjų studijų reikalavimų, mokslo doktorantūros nuostatų patvirtinimo. Daugumai dokumentų buvo pritarta, tačiau mokslo doktorantūros nuostatų projektui buvo pareikšta daug pastabų, kurios bus pateiktos dokumento rengėjams – Lietuvos mokslo tarybai.

Antrojoje posėdžio dalyje pristatyta LURK atliktų darbų ataskaita bei išrinktas naujasis LURK prezidentas. Dvejus metus konferencijai sėkmingai vadovavusį VGTU rektorių prof. dr. Alfonsą Daniūną pakeis akademikas, habil. dr., Vytauto Didžiojo universiteto rektorius, prof. Juozas Augutis.

J. Augutis šias pareigas eis vienerius metus. Pasibaigus pirmajai kadencijai prezidentas gali būti perrinktas antrajai. Naujojo LURK prezidiumo narių rinkimai atidėti kitam konferencijos posėdžiui.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .

6 komentarai

  1. dr.Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

    Jeigu atmintis nešlubuoja, o ji ko gero tikrai nešlubuoja, tai taip vadinamos Rektorių konferencijos pirmininku buvo VDU žemgrobys komunistų partijos sekretorius prof. Vytautas Kaminskas. Tai ponas Juozas Augutis yra iš tos pačios žemgrobių gaujos, kaip ir Egidijus Aleksandravičius. Atsiverskite kokių 2004 metų ir ankstesnę spaudą. Tai va tokia garbė per amžius. O šiaip, tai kreipiuosi į Juozą Augutį, kaip ir į kitus VDU rektorius pradedant Vytautu Kaminsku: Atiduokite tai, ką išplėšę duris pavogėte. Sąrašas yra Kauno centro policijoje. O tai yra knygas, darbo priemones, išradimų aprašymus, mokslinę aparatūrą…. tų laikų kainomis buvo 33000 litų. Atleiskite, pamirsti taip pat negaliu. Man vagys visa laiką liks vagimis.

  2. Mano įžvelgimu universiteto – VDU – atkūrimas Kaune, tai Lenkijos Pilsudskio padaryto sužeidimo Lietuvos valstybei dėl Vilniaus užgrobimo žaisdų atvėrimas. Kokia logika, kokiu kitu tikslu sumanyta universitetą atkurti, kai jis kartu su valstybės sostine grįžo į Vilnių, į senąjį Vilniaus universitetą. Ta ambicija atkūrti universitetą panašu, kad slepė ne ką kita, o senas tarpukarines Lietuvos valdžių dalies prolenkijines nuostatas išlikusias po karo tarp Amerikoje prisiglaudusių lietuvių. Dabar VDU rektoriaus išrinkimas Rektorių konferencijos prezidentu, matyt, rodytų ne ką kita, o esant labai paviršutiniškas universitetų rektorių istorines Lietuvos santykių su Lenkija žinias ir menką nutuokimą apie tai kokios pro-iškos jėgos siekia įsitvirtinti valstybės švietimo ir mokslo institucijų valdyme Lietuvoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: