Kauno marių regioninis parkas kviečia prisijungti prie pakrančių tvarkymo (0)

išgelbėj undinėlęRugsėjo 24 d., šeštadienį, 15 val., Kauno marių regioninio parko direkcija ketvirtą kartą rengia patį nuotaikingiausią pakrančių tvarkymą „Išgelbėk undinėlę“. Undinėlė į krantą išlips ties Pakalniškių piliakalniu ir kartu su akcijos dalyviais pajudės link Girionių poilsiavietės. Akcija siekiama atkreipti dėmesį į Kauno marių pakrančių taršą.

Tradiciškai rugsėjį Kauno marių regioniniame parke simboliškai vienai dienai pasirodo paslaptingoji dugno gyventoja ir kyla į kovą prieš šiukšlintojus. Kauno marių undinėlės tikslas, ne bausti, o užkalbėti žvejus elgtis pavyzdingai ir būti atsakingiems. Žinoma, jei jie undinėlės patarimų neklausys, tuomet – undinėlei paliepus, karšiui panorėjus –  žuvys jiems tikrai nekibs mažiausiai 5 metus.

Keliaudami pakrante bendrausite su sutiktais žvejais ir draugiškai kviesite juos prisijungti prie „undinėlės gelbėjimo“ misijos, kartu pakartosite žvejybos taisykles bei žvejo etikos kodeksą. Dar kartą priminsite, kad šiukšlės ne tik estetinė tarša. Jos išskiria į aplinką toksines medžiagas, atliekomis gali apsinuodyti gyvūnai (net ir žuvis, kuri galiausiai patenka ant mūsų pietų stalo), o išmesti buteliai dažnai tampa mirtinais spąstais naudingiems vabalams ir kitiems gyviems padarams. Žmogui taip pat – juk braidydami pakrante rizikuojame užlipti ant šukės ir susižeisti. Galų gale, gi ir karšis ant šiukšlės nekimba. Ši mintis jau tapo neatsiejamu akcijos šūkiu. Taip pat Undinėlė sutiktus žvejus vaišins mėgstamiausiais savo skanėstais iš marių dugno ir išduos „dugniečių“ pakuždėtą paslaptį, kaip sužvejoti didesnę žuvį.

Įvykdę misiją, Girionių poilsiavietėje ilsinsite kas kojas, kas pelekus, vaišinsitės atsineštais skanėstais ir minėdami rudens virsmą versitės per galvą.

Kur rinktis? Ketinantys prisijungti, bus laukiami prie Pakalniškių piliakalnio nuo 15 val.

Ką atsinešti? Darbo pirštinėmis ir šiukšlių maišais pasirūpins Undinėlės bendraminčiai.  Taip pat galite atsinešti sumuštinių sau ir draugui. Jei dangus nutartų dalyvius „pakrikštyti“ lietumi, praverstų ir lietpaltis. Apranga pagal orus. Prisijungti (arba pasitraukti) galite bet kuriame taške ir bet kuriuo metu nuo 15 val. Girionių poilsiavietę pasiekti planuojama iki 18 val.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: